Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.1%)
Audacious
161 (28.6%)
Banshee
56 (10%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (54.6%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.3%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.7%)
DeaDBeeF
16 (2.8%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 562

ırmak

aniceman

windows platformlarında winamp tan şaşmayan birisi için de audacious cânandır =).
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

xwes

engin1975

Alıntı yapılan: aktash - 14 Ocak 2010 - 13:05:22
windows platformlarında winamp tan şaşmayan birisi için de audacious cânandır =).

Ama Audacious 2 sürümüne kadar gayet iyiydi fakat bu 2 sürümünü hiç sevmedim türkçe karakterleri bile adam gibi gösteremiyor Playlistte geçersiz UTF-8 yazıyor  buda beni deli ediyor varmı bunun bir çaresi bilen varsa insanlık namına söylesin çözemedim bu sorunu daha önceki sürümlerde seçeneklerden türkçeyi seçince düzeliyordu ama aidacious2 de olmuyor. :'(

xrhymer

Daha önceden Exaile'e oy vermiştim ama Rythmbox olarak oyumu değiştirdim. Görünüm sekmesinden Yan Bölme ve Göz at kaldırdım. Görünür Sütunlar'da Yer sekmesini ekledim ve ona göre sıraladım. Çok hoşuma gitti böyle. Başka oynatıcı aramıyorum.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

Felâsife

Pardus  >> Amarok
Debian  >> Rhythmbox
Sabayon >> Audacious

3'ü de varsayılan olarak gelenler ve 3'ünden de mennunum  :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

XRumer

Arkadaşlar Exaile'de ses cd'lerini bilgisayara aktarma özelliği var mıdır? Rhythmbox'da vardı çok hoşuma gitmişti.

Dixie

GAREZ

Alıntı yapılan: aktash - 14 Ocak 2010 - 13:05:22
onu denedim bir sonraki parçayı çalmıyor öyle kalıyor en iyisi ubuntunun varsayılanı diyor 9.04

engin1975

audacious2 deki türkçe karakter sorunu nasıl çözeriz acaba bilen biri varmı ?

GAREZ

Rhythmbox ile Ambient Teknology Magnatune'da dinleyin ilginç bir saundu var...

xwes

Alıntı yapılan: GAREZ - 08 Şubat 2010 - 18:24:48
Bu nedir ayıptır sorması :)

badhero

GAREZ

Alıntı yapılan: xwes - 08 Şubat 2010 - 18:34:23
Alıntı yapılan: GAREZ - 08 Şubat 2010 - 18:24:48
Bu nedir ayıptır sorması :)
elektronik müzik yapan bir müzisyen... Ambient Teknology isiminide değişik yapmış... dinleyin... tabi tekno tarz hoşuna giderse...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Şubat 2010 - 18:38:47

Alıntı yapılan: bethiro - 08 Şubat 2010 - 18:36:25
saund nedir ya?
sound Google translate tarzı tercümesi değil sadece okunuşu... illa doğrusunu mu yazmamı istiyorsunuz?

badhero

Alıntı yapılan: GAREZ - 08 Şubat 2010 - 18:37:11
Alıntı yapılan: bethiro - 08 Şubat 2010 - 18:36:25
saund nedir ya?
sound Google translate tarzı tercümesi değil sadece okunuşu... illa doğrusunu mu yazmamı istiyorsunuz?
Google translate tarzı tercümesi değil okunuşu olduğunu o an düşünemedim. Doğrusu varken neden yanlışını yazasınız ki?

ırmak

Alıntı yapılan: yakogg - 08 Şubat 2010 - 21:47:10
Windows media player tabi ki   :D

Yolunuzu mu şaşırdınız?
(bknz: Windows'un insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri) :)

xwes

Windows Media Player (WMP), amarokun sevdiğim hemen hiçbir özelliğini içermiyor ama eğri oturup doğru konuşacaksak, WMPyi oldukça başarılı buluyorum. Uzun zaman linuxta müzik arşivimi ve video kliplerimi beraber yönetebilecek bir player aradım ama bulamadım. Smplayer, kaffein, ritimbox, amrok, exaile, jajuk, listen, songbird, totem vs. hiçbiri bunu veremiyor bana. Ama WMPde var bu. Bu yüzden içimde hep var bir burukluk  :( Yine de amarok forever...

heartsmagic

Alıntı yapılan: xwes - 08 Şubat 2010 - 22:18:52
Windows Media Player (WMP), amarokun sevdiğim hemen hiçbir özelliğini içermiyor ama eğri oturup doğru konuşacaksak, WMPyi oldukça başarılı buluyorum. Uzun zaman linuxta müzik arşivimi ve video kliplerimi beraber yönetebilecek bir player aradım ama bulamadım. Smplayer, kaffein, ritimbox, amrok, exaile, jajuk, listen, songbird, totem vs. hiçbiri bunu veremiyor bana. Ama WMPde var bu. Bu yüzden içimde hep var bir burukluk  :( Yine de amarok forever...

Banshee bu yönde gidiyordu sanki. Zamanında sıkı bir Banshee kullanıcısıydım ancak sürüm atlayıp video desteği kazandırılınca terk ettim kendisini. O aralar biraz sorunluydu bilmem şu an nasıl. Listende göremeyince bir hatırlayayım dedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Müzik dinlemek için Rhythmbox sistemi kasmıyor yormuyor ve isteğim doğrultusunda ses kalitesi var. Benim için yeterli.

Alquimista

Anketteki müzik programlarının bir çoğunu denedim ama Winamp gibi kullanımı rahat bir program bulamadım. Ubuntu kurduğum günden bu yana yaşadığım yegane sıkıntım bu. Bir şarkıya sağ tıklayıp listele gibi bir özelliği hiçbir oynatıcıda göremedim mesela.

Amarok kullanıyorum kullanımı diğerlerinden daha rahat geldiği için ama takılıp duruyor sürekli. Simge durumunda iken tıklıyorum açılsın şarkı değiştireceğim diye kilitleniyor, bekliyor, ekrana gelip gidiyor, kendi kendine bir heyecanlar yaşıyor sonra tekrar simge durumuna küçülüyor; son tıklamamda vazifesini yerine getiriyor.

Audacious kullanıyorum, radyo istasyonlarını açmıyor hatta bazılarını açmaya kalkınca kilitlenip kalıyor.

Rhytmbox kullanıyorum, arabirimi çok rahatsız edici kendimi geditte müzik dinler gibi hissediyorum.

VLC kullanıyorum, ayarlarını kendime göre yapıyorum kendime göre ama her nedense bir süre kullandıktan sonra hiç açılmamaya başlıyor. En ilginci bu. Kaldırıyorum, yeniden yüklüyorum sonra tüm ayarlamalar için yeniden dön bebeğimler yaşıyorum.

Şimdi forumda bir başlık açıp neden diye sorasım geliyor ama birinde sorun yaşasam ne ala, öte yandan da adamlar 20 çeşit müzik programı koymuş depoya git başkasını kullan arkadaşım diyorum kendime. Ama yok olmuyor, bir istikrar sağlayamadım bu konuda.

Böyle listemi rahatça düzenleyebileceğim, kütüphanesi, albüm kapağı indirmesi gibi bana göre gereksiz işlevleri olmayan, takır takır çalışan, hızlı, kullanışlı, bir müzik dinleme programı bulamıyorum yahu.

Neyse Totem'le müzik keyfine devam. Ankete totem'de eklensin ;P hehe.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

xwes

@AlmaMorena, songbid denediniz mi? Bir de amarokun hangi serisini kullaniyorsunuz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2010 - 03:08:45

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Şubat 2010 - 01:40:47
Alıntı yapılan: xwes - 08 Şubat 2010 - 22:18:52

Banshee bu yönde gidiyordu sanki. Zamanında sıkı bir Banshee kullanıcısıydım ancak sürüm atlayıp video desteği kazandırılınca terk ettim kendisini. O aralar biraz sorunluydu bilmem şu an nasıl. Listende göremeyince bir hatırlayayım dedim.
Teşekkur ederim, son surumu indirip kurdum. Fena degil şarki sozu bulma dişinda çogu ihtiyacimi karşiliyor ancak vidyo oynatmaya kalkişinca kapaniyor. Defalarca deneyerek ancak bir vidyo izleyebildim malesef.

Alquimista

@xwes hocam, Amarok 2.2.0, KDE Sürümü kullanıyormuşum. Depoda gördüğüm gibi indirmiştim, Gnome için olanı mı var bu yüzden mi sorun çıkartıyor bilemiyorum.

Songbid denemedim, şimdi indirip deniyorum.
---
(bu arada songbid derken, Songbird diyorsunuz sanırım getsongbird.com adresinden indirilebilen yani? ilk defa duydum da isimini)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

xwes

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 09 Şubat 2010 - 03:28:30
@xwes hocam, Amarok 2.2.0, KDE Sürümü kullanıyormuşum. Depoda gördüğüm gibi indirmiştim, Gnome için olanı mı var bu yüzden mi sorun çıkartıyor bilemiyorum.

Songbid denemedim, şimdi indirip deniyorum.
---
(bu arada songbid derken, Songbird diyorsunuz sanırım getsongbird.com adresinden indirilebilen yani? ilk defa duydum da isimini)
Evet ben yanliş yazmişim Songbird olacak dogrusu. Bayagi guzel ve yetenekli bir oynaticidir. Amarokun en son 2.2.2 surumu de çikti. Yani iki surum geridesiniz. Bu iki surum içerisinde bazi gelişmeler oldu. (ornegin ekolayzir eklendi) kaynak listenize bunu ekleyerek amarokunuzu guncelleyebilirsiniz:
ppa:kubuntu-ppa/backports
Amarokun eskiden 1.x serisi vardi ve tamamen farkliydi. Halen bir çok kullanici onu kullaniyor ama 1.4 surumunden sonra gelişimi durduruldu ve 2.x serisi çikarilmaya başlandi. Isterseniz eski amaroku da deneyebilirsini, yeni amarok çikali çok olmadi henuz eskisine yetişemedi bence, forumda eskisinin nasil kurulacagini bulabilirsiniz.

Alquimista

teşekkür ederim öneriler için, Amarok'u söylediğiniz gibi güncelledim ve önceden yaşadığım sorunlar kalktı ortadan. Böyle daha güzel sağolun =)

Amarok 1 serisini denemek istedim ama kurulumda bir hata aldım, ilgili başlığa yazdım çözebilirsem eski seriyi deneyeceğim inşallah.

Songbird'ü de indirdim fakat onda da değişik hatalar alıyorum şuan, çalıştıramadım. İnternette yüklemesi ile ilgi bir kaç başlıkta yazılan yöntemi denedim ama hiçbirinde başarılı olamadım. Araştırıyorum onu da çözersem deneyeceğim, oldukça güzel görünüyor.

Öneriler için teşekkür ediyorum yeniden xwes.

xwes

Rica ederim.
songbird kurulumunda aldığın hatayı ayri başlikta sorarsan çözüm bulabiliriz belki