Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.1%)
Audacious
161 (28.6%)
Banshee
56 (10%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (54.6%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.3%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.7%)
DeaDBeeF
16 (2.8%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 562

erginemr

Alıntı yapılan: sessizce - 05 Aralık 2009 - 21:45:57
Duyduk duymadık demeyin :) EXAILE artist sorunu ve diğer saçmalama sorunları çözülmüş. Harika bir müzik çalar ortaya çıkmış :) herkese tavsiye ederim.

Nihayet! O ARTIST sorunu az başımızı ağrıtmamıştı...

agritux

emesene ile exaile benim çok sevdiğim iki program. Ama ikisini de sorunlu oldukları için kullanamıyordum. Bu yüzden exaile'ye çok sevindim. Artık tam gaz yola devam :) Darısı emesene'nin başına :)

GAREZ

ırmak

Amarok     
Exaile    
Rhythmbox

3'ü de kullanışlı.

plymouth

internetim varsa "exaile"
Ama gnome yeterli imkanı da sağlıyor RhythmBox
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

GAREZ

Alıntı yapılan: plymouth - 30 Aralık 2009 - 19:04:37
internetim varsa "exaile"
Ama gnome yeterli imkanı da sağlıyor RhythmBox
RhythmBox mandrake 9.0 ile denemiştim benim hiç hoşuma gitmemişti 9.04 ve 9.10 Ubuntu ile bir daha baktım aynen devam aac ses dosyalarının bazılarının süresini yanlış gösteriyordu 20-30sn gibi... sizce neden olur bu? üstelik Turkcell drm korumalı mp3 parçalarını tanımadı... çalmadı...

ScaryMan

Rhythmbox nedense Karmic'te çok sorunlu. Çalma süresini göstermiyor, bir süre sonra şarkıları çalmıyor v.s. Sıfırdan derleyip kurmama rağmen hiçbir şey değişmemişti. Songbird kullanıyorum Karmic'e geçtiğimden beri.

baizen

Rhythmbox bi ara audacious denemiştim ama rhytmbox'ın yerini tutmadı..

yusuftrb

Audacious2 kullanıyorum forumda kısa  bi araştırma sonucunda bu daha basit sade ve kullanışlı geldi :)
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

gio

Songbird'e geri dönüş yaparak Banshee ile yollarımızı ayırdık. Bir türlü sadık kalamadım birine.

xwes

Benim için 3 player vardir ubuntuda: amarok, Rhythmbox ve songbird. %80 amarok %15 rhythmbox %5 songbird kullaniyorum.

ironic

Kde altında sadece amarok kullanıyorum. Aslında smplayer' dan vlc' ye zaman zaman hepsini bir şekilde kullanıyorum.   :) Amarok 2.2.1 sürümüye çok güzel olmuş. eq desteği tekrar gelmiş. Yeni beta duyurusuna bakılırsa 1.4' e dönüş devam edecek gibi gözüküyor.

Ubuntu üzerinde Songbird ve Rhythmbox arada da audacious.

badhero

Az önce keşfettim Songbird'ü.. Sanırım artık onu kullancam. Diğerlerinden çok farklı harika bir şey. Neredeyse bütün müzik oynatıcıları denedim ama böylesini görmedim desem yeridir. :) Altta çıkan şarkıcı hakkındaki bilgiler falan... Harika!

agritux

badhero

Evet kullandım. Sorduğuna göre benzer özellikler onda da mevcut sanırım. :)

xwes

Alıntı yapılan: bethiro - 01 Ocak 2010 - 16:16:37
Evet kullandım. Sorduğuna göre benzer özellikler onda da mevcut sanırım. :)
evet şarki sozu, album kapagi, album sanatçi ya da parça hakkinda wikiden bilgi getirme ya da sanatçi ile ilgili resimleri bulup gosteri seklinde şarki çalarken sunma gibi ozellikleri mevcut :)

badhero

Hiç dikkat etmemişim. :) Zaten "Amarok nasıl bir şeymiş?" diye öylesine bir şarkı dinlemiştim :)

okan_ubuntu

Alıntı Yapubuntu,xubuntu ya da kubuntu, ne kullanirsam kullanayim amaroktan şaşmam. Tabi eski versiyonundan Gülümseme
-Benim için amaroku one çikaran nedenler şunlar;
-Internetten otomatik şarki sozu bulup getirmesi
-Internetten(wikipediadan) otomatik album ve sanattçi bilgisi getirmesi
-Bir tik ile tum arşivime album kapaklari bulup eklemesi
-Sadelik
-Sol tarafta gosterdigi çok sevilenler, en yeniler gibi istatistikler.
SAyfaların hepsine göz gezindirdim.Sana senden daha çok katılıyorum xwes :) O özelliklere bayılıyorum.Wikipedia'dan bütün (neredeyse bütün sanatçılar gruplar,albümler oluşumları hakkında herşeyi öğrenebiliyorsunuz).2. İngilizce vizemde Wikipedia'daki Beatles'i kopyala yapıştır yapıp okuma konusu yapmışlar.Tesadüf ben de 2 gün önce okumuştum Amarok'tan.Buradan Amarok'un eğitimsel bir müzik çalıcı olduğu da anlaşılıyor :P
Bir şey sormak istiyorum:Amarok'un yeni sürümüyle hiçbir sorunum yok ama eskisi hep bir efsane gözümde.Yanılmıyorsam yukarıdaki özellikleri eskisinde de kullanabiliyorsun.Eskiye geçiş nasıl yapılacak?Hangi sürümü kurmalıyım?Bana yardımcı olur musun?
Alıntı YapAmarok her yönden çok iyi fakat Audacious kadar malesef kaliteli ses veremiyor Üzgün
Ses kalitesi diyerek tam olarak neyi kastediyorsun?Sadece EQ mı?Açar mısın biraz...

xwes

@okan_ubuntu , şu an karmic uzerine de eski surum amaroku kurmak mumkun ancak ben artik yeni serinin yani 2.x serisinin de adam oldugunu duşunuyorum. Şu an 2.2.1 beta surumunu kullaniyorum ve pek sorun yok. Her geen surumde eski amarokun ozellikleri yavaş yavaş ekleniyor, mevcut surumde şarki sozu, album kapagi, wikipedia bilgisi getirme yetenegi var. son surumle beraber 18 farkli ekolayzir destegi de geldi. Surukle birak ile şarki listesi oluşturma, şarki bilgisi duzenleme gibi kullanişli bir yonu de var. Ayrica şarki listesi eski surume gore çok daha fazla ozelleştirilebilir. Bir diger guzellik de album kapagini direkt şarkinin oldugu klasore istedigin isimde atmasi ve bunu o klasorun ikonu yapmasi. Ayrica bilgiler, arşiv ve şarki listesi gibi sutunlarin yerlerini de surukle-birak ile ozelleştirebiliyor ya da bunlari sekmeler halinde kullanabiliyorsunuz. Kisacasi 2.X serisi de kullanilabilir durumda ki zaten onu kullaniyorum. Size de tavsiyem kubuntu uzerinde amarok 2.X kullanmaniz.

okan_ubuntu

Pekala öyle olsun.2.2.0 ekolayzır yok:) İhtiyacımda yok zaten.Teşekkürler.

GrY

Arkadaşlar linux dünyasına yeni adım atmış bir kullanıcı olarak Kde tabanlı kubuntu da gelen amarok'u kullandım equalizer sorunu dışında amarok wikipedi olayı falan güzeldi fekat sonra ubuntu kurduğumda onunla birlikte gelen rytmbox bana daha sade geldi yine equ sorunu vardı. Ubuntuya amarok kurmaya karar verdim fakat amarok anladığım kadarıyla kde tabanlı olduğu için (ki bu tamamen kendi yorumumdur) pek kararlı çalışmadı ubuntu da zaten otomatik güncelleme kaldırılması gereken paketler var diyerek kendisi kaldırdı amarok u. Sonra wine i keşfettim winamp çalıştırtırdım ve inanılması güç olsada windows tabanlı bu program wine altında beklemediğim derecede yüksek performans gösterdi equalizer'ı tam kapasite çalıştı ses performansı da üst düzeydeydi. Tavsiyeler üzerine audacious kurdum şimdi onu kullnıyorum ve inanın çok memnunum.

xwes

Alıntı yapılan: GrY - 09 Ocak 2010 - 15:47:16
Arkadaşlar linux dünyasına yeni adım atmış bir kullanıcı olarak Kde tabanlı kubuntu da gelen amarok'u kullandım equalizer sorunu dışında amarok wikipedi olayı falan güzeldi fekat sonra ubuntu kurduğumda onunla birlikte gelen rytmbox bana daha sade geldi yine equ sorunu vardı. Ubuntuya amarok kurmaya karar verdim fakat amarok anladığım kadarıyla kde tabanlı olduğu için (ki bu tamamen kendi yorumumdur) pek kararlı çalışmadı ubuntu da zaten otomatik güncelleme kaldırılması gereken paketler var diyerek kendisi kaldırdı amarok u. Sonra wine i keşfettim winamp çalıştırtırdım ve inanılması güç olsada windows tabanlı bu program wine altında beklemediğim derecede yüksek performans gösterdi equalizer'ı tam kapasite çalıştı ses performansı da üst düzeydeydi. Tavsiyeler üzerine audacious kurdum şimdi onu kullnıyorum ve inanın çok memnunum.
amarok son surumunde ekolayzir var.

ırmak

Banshee de güzelmiş.
Hatta Amarok'tan biraz daha güzel sanırım.

burdem

long live rock n roll