İnternet Download Manager

Başlatan sacmala, 01 Şubat 2011 - 20:22:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sacmala

Ubuntu'da ve sitede yeni olduğum için konuyu yanlış yere yanlış şekilde açmış olabilirim kusura bakmayin.

Sizden istedigim,  sadece İnternet Download Manager gibi birebir aynı olmasada, videolari izlerken Videoyu indir seçenegi gibi bir Menüye sahip indirme programı varmı acaba?

Sistem Ubuntu 10.04

Yardım ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.

mehmetux

Benzer bir program var mı bilmiyorum ama  Firefox Download Helper eklentisi ile internette izlediğiniz videoları indirmeniz mümkün.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

Zorba58

Alıntı yapılan: mehmetfun - 01 Şubat 2011 - 20:29:12
Benzer bir program var mı bilmiyorum ama  Firefox Download Helper eklentisi ile internette izlediğiniz videoları indirmeniz mümkün.
Arkadaşın dediği gibi, eğer Firefox kullanıyorsanız Video Download Helper eklentisi bu işi çok güzel yapıyor. Şu an İDM yerine videoların üzerinde indrime seçeneği belirtebilecek en iyi alternatif bu bence: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper/
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Gunef

dosya sistemi tmp klasöründe izlediğiniz bir çok sitede aynı zamanda yüklüyor oradan kopyalayıp programsız bir şekilde kaydedebilirsiniz
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

sacmala

Yeri değil ama yeni bir başlik açıp kirletmeyi istemedim.

Ubuntu masaüstünde herhangi bir işlem yapmadigimda ekran karariyor ve kendini  uyku moduna alıyor (Windows'da Bekleme modu gibi).

Bunu nasıl iptal edebilirim acaba hiç kapanmasin istiyorum ekranin

Zorba58

Şu an Kde kullanıyorum ama yanılmıyorsam, Sistem>Tercihler>Güç yönetimi gibi bir şey olması lazımdı. Oradan ya da laptop kullanıyorsanız pil simgesine tıklayıp ayar çekebilirsiniz. Uykuya almayı hiçbir zaman seçebilirsiniz. Biraz bakın olmazsa tekrar yazın.
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

iceboy

Alıntı yapılan: sacmala - 04 Şubat 2011 - 19:59:52
Yeri değil ama yeni bir başlik açıp kirletmeyi istemedim.

Ubuntu masaüstünde herhangi bir işlem yapmadigimda ekran karariyor ve kendini  uyku moduna alıyor (Windows'da Bekleme modu gibi).

Bunu nasıl iptal edebilirim acaba hiç kapanmasin istiyorum ekranin

Sistem->Tercihler->Güç yönetimi

2.Sıradaki Dizüstü Ekranı Kapatıldığında Seçeneği var,onu Ekranı Karart olarak ayarlayın.Bekleme moduna almaz sadece ekran kapanır mouseye dokunduğunuzda şifre istemeden geri gelir masaüstünüz..
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

GNUbuntu

Alıntı yapılan: sacmala - 04 Şubat 2011 - 19:59:52

Sistem -> Tercihler'den Ekran koruyucuyu da iptal edebilirsin. Varsayılan olarak 'Boş Ekran' seçili.
Önce Saygı...