internet download manager benzeri program arıyorum ubuntu 10.10 için

Başlatan zm_caglar, 23 Ocak 2011 - 23:23:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zm_caglar

arkadaşlar windowsta internet download manager programını kullanarak internette izlediğim herşeyi bilgisayarıma kaydedebiliyordum . bu program izlediğim herşeyin üzerinde download linkini veriyordu. ve bu benim bir çok görüntüyü download etme imkanımı sağlıyodu.

bu programa benzer bildiğiniz bir program var mı . izlediğim her görüntüyü kaydedebileceğim bir program arıyorum ..

Yiğit Ateş

Firefox'un Downloadhelper eklentisini kullanabilirsin.

acer

FF'in downthemall eklentisini ve FF'in flashgot eklentisini kullanabilirsin.

reis33

Alıntı yapılan: acer - 24 Ocak 2011 - 12:37:03
FF'in downthemall eklentisini ve FF'in flashgot eklentisini kullanabilirsin.

Özellikle downthemeall ve  video downloadhelper çok güzel eklentiler

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/downthemall/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper/

Bunun yanında yazılım olarak Multiget öneririm.

sudo apt-get install multiget

GNUbuntu

Firefox'un  DownThemAll eklentisini yıllardır severek kullanırım. Geçen gün 2.0 sürümüne güncellendi. Ancak dün Pardus 2011'i indirdim 1,5 saat sürdü ve bittikten sonra tekrar başa döndü indirme. Hatırlıyorum, bu eklenti iki sene kadar önce de sürüm yükseldiğinde aynı hatayı veriyordu. Ben de şimdilik kaldırdım ve Firefox eklentisi olarak FlashGot kurdum. Depodan da FatRat indirme yöneticisini kurdum bilgisayara. Sonra eklentinin ayarlarından FatRat'i seçtim. Bir denicem bakalım. Beğenmezsem JDownloder de kurulu. Onu kullanırım eklenti ile. Son söz olarak, Win.de IDM'nin rahatlığına alışanlar kolay kolay başka indirme yöneticisi beğenmezler bilirim.
Önce Saygı...

umutubuntu

@zm_caglar mesaj başlıklarını programmmm şeklinde yazmak algılamayı arttırmamaktadır.
Başlık ve mesajlarınızda Türkçe kullanımına özen gösterilmesini tüm üyelerimizden bekliyoruz.

okeymax

sorunsuz şekilde kullanıdığım internet download managera en fazla benzeyen yani internet download managerı aratmayan downThemAll'u kullanıyorum kesinlikle bir sıkıntı olmuyor idm deki gibi sağ tuş seçimleri nereye indirceğin seçimi filan herbişey yapabiliyosun hız sınırlama filan herşey var

zm_caglar

Alıntı yapılan: umutubuntu - 24 Ocak 2011 - 22:18:10
@zm_caglar mesaj başlıklarını programmmm şeklinde yazmak algılamayı arttırmamaktadır.
Başlık ve mesajlarınızda Türkçe kullanımına özen gösterilmesini tüm üyelerimizden bekliyoruz.

canım nasıl isterse öyle yazarım ... özgürlüğüme müdahale etme.. beğenmiyorsan cevap yazmassın.. harflere değil kendini manaya ver.. algıyı artırır artırmaz sanane bundan.. ben sadece bir konu hakkında yardım istedim. yardım edeceksen edersin.. etmessende eywallah.. ama benim türkçe kullanımıma karışma.. ben kullandığım bu türkçeyle hayatımı idame ettiriyorum.. herkese de hitap etmek zorunda değilim .. ve türkçeyi de düzgün kullanma gibi bir gayret içinde olmak istemiiyorumm..   türkçeye de bayılmıyorum zatennn... ingilizcem biraz iyi olsa ingilizce forumlardan yararlanabilirdim ... kendimi daha rahat ifade edeyim diye türkçe yazıyorum .. burası özgür rahat takılacağım bir ortam değilse söyleyin burada boşa kürek sallamayayımm...neyse...

kısacası canım nasıl isterse öyle yazarım kardeşşşşşşşşşşşşşşş....... türkçeyi düzgün kullanmak istemiyorum... türkçeyide türkiyeyi de vatanıda sevmiyorum ... anladın  mı canım ..

bu tip konuların konuşulması yerine linux hakkında konuşmayı ve bişeyler paylaşmayı tercih ederim ...

ebubekirs

Kendisine saygısızlığını istediği gibi ifade edebileceği, Türkçe olmayan bir forumda başarılar diliyoruz.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

zm_caglar

saygısız mı ... ne saçmalıyosun sen kimsin benim saygısızlık yaptığımı söylüyosun arkadaşım... senin yaptığın ne peki ..

burası kimin malı arkadaş burası tartışma paylaşma platformu değil mi... yok burasın ahmetin mehmetin sitesiyse diyecek bişey yok..

bi soru sordum saolsun bi kaç arkadaş ne güzel cevap yazmış.. sizin karın ağrınız ne ki yok türkçeyi düzgün kullan . saygısızlığını başka yerde .... bilmem ne... siz neden soruları cevaplamak yerine böyle saçmalıkları konuşuyosunuz ki ...

soruma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim ... bana saygısızlık yaptığımı söyleyen arkadaş...  çok ta tınnn yani... işine bak..

muhattap olma yeter.. senden fikir sormadım..

ne yapıp ne yapmamam gerektiğini de senden öğrenecek değilim.. işine bak ..

müşkülpesent

Neden bu kadar agresif davranarak birbirinizi kırıyorsunuz anlamadım. Saygı birbirimize bu yaştan sonra öğretilecek bir konu değil fakat eğer forum kurallarında bahsediliyor ise yazım kurallarına da dikkat etmek gerekir kanaatindeyim.

Hadi öpüşüp barışın:)

bytan

Ciddiye alıp yorum yapılacak bir tarafı da yok.

Üye silme özgürlüğümü kullandım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

umutubuntu

Söylenecek pek bir şey yok, kendince özgürlük naraları atmış ve hakettiğini almış.
Herkes özgürlüğü farklı algılıyor, bir anlatamadık gitti şu özgür yazılım'ı.

heartsmagic

Alıntı yapılan: zm_caglar - 25 Ocak 2011 - 14:14:51
türkçeyide türkiyeyi de vatanıda sevmiyorum ... anladın  mı canım ..

Türkçeyi de, vatanımı da sevmeyen adam hep, ama hep senin gibiler olsun...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.