Ubuntu'da idm yada idm alternatifi

Başlatan theone, 30 Nisan 2010 - 11:43:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

theone

Sevgili Ubuntu kullanıcıları, uzun süredir XP'den kurtulup Linux'a geçmeyi düşünüyordum buna tek engelim Wolfet oyunu ve ekran kartı sorunu idi. Ekran kartı sorunu son güncelleme ile yatarıtaln Ubuntu ile giderilmiş oyunu da çatpat oynatıyor ki oda giderilecek. Şu an bir isteğim var, benim rapid primeum hesabım var bunun için idm yada onun alternatifini kullanmak istiyorum, şimdiden teşekürler.

ironic

Konuyu uygun bölüme taşıyorum. Daha önce  bu konu defalarca tartışıldı.. Lütfen arama yapmayı deneyelim.

muradisdan

Windowsu tamamen terkedip linuxa geçmemden beri tek özlem duyduğum program idm di. Youtube gibi sitelerden video çekmesi çok basit ancak ben movshare videozer videobb megavideo vb.... gibi sitelerden video çekmek istiyordum.Ve tüm indirme yöneticilerini denememe ramen hiç biri istediğim kalitede değildi. (Flashget fena değildi ama çok sorun çıkarıyordu çoklu indirmelerde resmen tıkanıyordu)

ve mutlu son idm yi çalıştırmayı başardım :) forumda benden önce bu yöntemi deneyen oldumu bilmiyorum.Araştırdım biraz sanırım olmamış bende paylaşayım dedim.
işde bi ss

İndirme kalitesinde sorun yok.Yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum.Okadar çok yüklendimki bana dayandıysa herkesin işini görür :D Tam bi download delisiyimdir.

kurulumu ise çok basit ilk önce idm yi kuruyoruz.Sonra firefox5.0.exe (exe çünki wine ile kurmamız gerek) tüm kurulumları bitirdikten sonra idm yi açıp.Seçenekler kısmından kurduğumuz firefoxu gösteriyoruz tamam deyip kapıyoruz.

Bunları yaptıktan sonra bende çalıştı Ubuntu 11.10 x64 kullanıyorum

Tek kötü yanı var Windowstaki gibi tarayıcının sol altında değil ekranın ortasında biyerde çıkıveriyor :D ama olsun.Sorun çıkarmadığı sürece istediği yerden çıkabilir :)

cmlyldrm

hocam güzel olmuş peki chromium için nasıl yaparız ? ubuntu 12.10 kullanıcısıyım bu konuda yardımcı olur musunuz?

osman.tuysuz

Ben deneyip yapmadım ancak chromium içinde firefox'a yapılanların aynısını yapacaksın. Yani programı açıp>seçeneklerden chromium tarayıcısını seç onda da çıkacaktır muhtemelen.
Hayatımdaki Değişiklik "UBUNTU" ve Açık Kaynak Kod

mechulkalan

Arkadaşlar wine falan hiç gerek yok. Tüm ihtiyacınız firefoxi flashgot eklentisi ve aria2. IDM'den neredeyse daha iyi sonuçlar alıyorum. Tek sıkıntısı durdur/devam ettir olayı yok yada  ben bulamadım :D