Sis yeni 3D destekli Linux sürücüleri

Başlatan turabi, 21 Mayıs 2009 - 19:34:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Bedreddin

özgürubuntu, dikkate almanızda fayda olabilir ben dikkate almıyorum o uyarıları. Son derece güvendiğim sitelerde bile çıkarıyor zaman zaman.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

command

sis ekran kartım var sizin için deneyip sonucu yazarım

sonuc : berbat deb paketi sistemimde alakası olmayan bir ton sürücü ekledi benim ubuntumda sadece sis driver paketi yuklu ama sisteden indirdiğim paketle kurmadığım sürücü dosyalarıda sisteme eklenmiş oldu diğer tgz dosyasıda bir işe yaramadı çalıştığını idda eden arkadaş kaa bulmuş olasa gerek bizle :(

eski sürücüme geri göndüm :(

turabi

deb paketi herkeste çalışmıyormuş tar.gz paketten derlemeniz gerekebilir.

command

Alıntı yapılan: turabi - 21 Mayıs 2009 - 21:41:53
deb paketi herkeste çalışmıyormuş tar.gz paketten derlemeniz gerekebilir.

o pakette derlemelik bir şey yok içinde önceden derlenmiş bir sürücü ve rpm paketi var ama işe yaramıyor maalesef

turabi

O zaman konu kapanabilir. Siz şu an hangi sürücüleri kullanıyorsunuz?

command

bu forumdan bulduğum ubuntu 8.04 için sürücüler var 2d ama işimi fazlasıyla görüyor

heartsmagic

Ayrıca bence kurulmuş olan bir sürü paketin de ne olduğuna da bakmak gerekebilir. Site zaten güvensiz uyarısı vermiş, kurduğu bir dünya şeyin içinde ne olduğu da şüphe uyandırıyor insanda. Gerçi @Fuzûli'nin söylediği gibi bazı güvenilir sitelerde de bu uyarı çıkabiliyor ancak hiç bilmediğim bir site için uyarı alırsam genellikle girmemeyi tercih ediyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

celoron

bunu kurmayı denemeyin. boşuna zaman kaybı. kubuntu 7 ye sorunsuz yükleniyor diyolardı 2 kere denedim ikiside elimde patladı. sis 3d sürücü felan çıkartmicak.bende ilk fırsatta yeni makina almayı düşünüyorum. şu sis çok çektirtti yaw :)
ne mutlu open-source kullanıyorum diyene :)
sis ekran kartını kurmaya çalışmaktan bıktım artık python ile programlama öğreniyorum