Audacious 2.1 çıktı !

Başlatan ironic, 15 Mayıs 2009 - 22:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Codec Support

* MP3
   * AAC, AAC+
   * Vorbis
   * FLAC
   * Wavpack
   * Musepack
   * TTA
   * WMA
   * ALAC
   * 150 different module formats
   * Several chiptune formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ, VTX
   * Playstation Audio: PSF1, MiniPSF1
   * Ad-lib chiptunes via AdPlug library
   * Microsoft ADPCM, RIFF .wav data, 18+ different other WAV formats provided by sndfile plugin.
   * MIDI via native OS synthesizer control or TiMidity.
   * CD Audio

Output system support

* OSS (most UNIXes, Linux)
   * ALSA (Linux)
   * 4.2BSD/SunOS audio system (Solaris)
   * CoreAudio (MacOS)
   * ESound support
   * PulseAudio support
   * JACK support

Transcoding support

* WAV
   * FLAC
   * Vorbis
   * MP3

Effect Processing

* Can function as a LADSPA host (as far as we know, we're the only player that can do this out of the box)
   * Audio Compression plugin (AudioCompressor AGC) to keep volume normalized at a specific level
   * Echo enhancing plugin
   * Stereo separation plugin
   * Voice Removal plugin
   * Sound stretching plugin

Visualization

* Paranormal Visualization Studio -- a plugin like AVS
   * ProjectM -- a plugin like Milkdrop
   * Blur Scope
   * Spectrum Analyzer
   * RockLight -- a stroboscope for Thinkpad and Macintosh lights

Extra Plugins

* Scrobbler Plugin -- a plugin that enables you to listen to Last.FM streams and submit tracks to Last.FM
   * Song Change -- a plugin that executes scripts at the beginning, end of songs and the end of a playlist
   * EvDev-Plug -- a plugin that allows you to control Audacious with a gamepad or joystick
   * Status Icon -- a plugin that allows you to shrink Audacious down to the system tray
   * Audacious OSD -- a plugin that announces songs for you
   * Alarm -- a plugin that can schedule playback at a given time each day (like an Alarm Clock)

Streaming support

* MP3, Vorbis, FLAC, AAC, AAC+ via IceCast/ShoutCast
   * Any format supported via normal HTTP

Yüklemek için;

http://www.getdeb.net/app/Audacious

raspacı

Winampa benzemiş. Çok hoş. Şu an audacius la müzik dinliyorum. Nerden edineceğiz yeni sürümü. Depolardakinin sürüm no kaçtı ironic?
Pardon yazmışsın zaten.
Bu arada aceleyle kurdum , kuruldu da; Ama çalışmıyor. Eskisini silmeyi unutmasaydım keşke kurarken. Gerçi kendisi silmiş. Listede görünmüyor ama... neyse bakalım belki bişeyleri yanlış yaptım.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

ironic

Evet az önce denedim bende de çalışmadı. Kurulum aşamasında hiçbir bağımlılık sorunu vermedi fakat uçbirimden çalıştırınca verdi. Kaynağı ubuntuforums.org' dan almıştım. Derleyen kişi bağımılık sorunları çözülmüş yeni bir sürüm yayımlayacakmış.  Eski sürüm Audacious (1.5.1) sistemde yüklü ise tamamen kaldırmayın.

sudo apt-get remove audacious

komutu yeterli. Daha sonra .deb paketlerini yüklediğinizde sorunsuz çalışıyor. Ses kalitesinde hissedilir derece de bir artış olmuş.  :) Arayüzü de daha görsel ve kullanışlı.

Birkaç güne getdeb.net de ya da aşağıdaki kaynak sitede sorunsuz .deb paketi yayımlanır. Yine de  kurmak isteyenlere yukarıdaki yolu hatırlatalım. Yeni sürümü kaldırma işleminde herhangi bir sorun da olmuyor.

http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-1129276.html

garafatma

Playlist'i yanına açınca, winamp gibi audicius'u hareket ettirdiğimizde playlistte beraber geliyormu bu sürümde? açıkçası beni sinir eden bir durumdu, player'ı sürüklüyordum diğer masaüstüne, playlist olduğu yerde kalıyordu.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

esrama

Eklentileri yüklemeden önce içinde neler olduğunu sorabilirmiyim ?

ironic

@keiser soze ve @esrama sadece deneme amaçlı kurduğumdan geri kaldırdım. Bende sorun olan aynı şarkıyı tekrar ettirme özelliği hâlâ devam ettiğinden kaldırdım.  :) Esrama eklenti bölümünden sadece efektler kısmında bir ekleme farkettim (Uzun zamandır auda kullanmadığımdan tek gözüme çarpan kısım burası oldu.) . Yeni bir efekt eklenmiş.

esrama

Sesi çok daha fazla ve kaliteli verebiliyor bu sürüm. Fakata birçok problemle karşılaştığım için silmek zorunda kaldım. Deoplarda kararlı sürümü çıkana kadar kurmayacağım. O kadar oynatıcı denedim hiçbiri linux altında bu kadar kaliteli ses veremedi... !

ironic

Arkadaşlar yeni depo eklenmiştir. Yükledim ve sorunsuz.

ns

Alıntı yapılan: keiser_soze - 16 Mayıs 2009 - 14:42:56
Playlist'i yanına açınca, winamp gibi audicius'u hareket ettirdiğimizde playlistte beraber geliyormu bu sürümde? açıkçası beni sinir eden bir durumdu, player'ı sürüklüyordum diğer masaüstüne, playlist olduğu yerde kalıyordu.

sanırım bunun ayarı vardı eskiden. şimdi yeni sürümü kurup deneyeyim.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

xwes

Alıntı yapılan: keiser_soze - 16 Mayıs 2009 - 14:42:56

Sanirim sinir olmaya devam edeceksiniz :) Kubuntu uzerine kurdum, cover pencere geçişlerinde player ve playlist ayri pencerler olarak geliyorlar. Sanirim sizin bahsettiginiz efektte de ayni şey olur. (kdenin kendi efektlerini kullandigim için compizde bizzat denemedim)

garafatma

@xwes, denedim ve sonuç aynı, sinir bir durum :)

müzik oynatıcı arıyorum kendime şu anda.

1-Amarok hata verdi durdu, hataların üzerinde durup çözmeye uğraşmadım, hiç vaktım yok
2- Amarok benzeri exaile, onun sayesinde de dikkatsizliğimden 30 GB müzik arşivimi sildim, güzel birşey olsa da kullanmayacağım
3- Song bird kullanıyordum ancak çok kastığı için kaldırdım.
4- Konsol tabanlı birşey istemiyorum
5- Şu anda audacious kullanamk zorundayım sistemde sadece o var ve arayşı içerisine girecek kafam kalmadı çok yorgunum :)

xwes

Listenizde rhythmbox için yer yok mu?

EnziM

Ses kalitesi mükemmel. Eline sağlık ironic

garafatma

Alıntı yapılan: xwes - 07 Haziran 2009 - 17:58:13

Açıkçası hiç denemedim

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Şimdi denemek için yüklüyordum, cevabı gördüm :)

Bu arada audacious şarkıda atlama yapıyor, bilginiz olsun.

xwes

Alıntı yapılan: keiser_soze - 07 Haziran 2009 - 19:10:07

Açıkçası hiç denemedim
gnome'da rhythmbox ile amaroku beraber kullanirdim. Şimdi kde'de dogal olarak sadece amarok. Ancak rhythmbox gerçekten hoş bir program. Gnome uzerinde mutlaka bulundurulmali. Hata verdigini hatirlamiyorum bir kere ondan sonra bir çok ozelligi de barindiriyor. Şarki sozlerini bulmuyor ama album kapaklarini bulabiliyor, gorunumu sade ve kullanişli, otomatik playlistleri filan destekliyor vs. Sade ama işini yapan bir program. Her ne kadar şu an kullanmiyor olsam da tavsiye ederim.

garafatma

Evet indirdim tekrar kaldırmıştım sistemden, bundan sonra bende rhytimbox kullanırım :)

ns

Alıntı yapılan: xwes - 07 Haziran 2009 - 21:38:08
Alıntı yapılan: keiser_soze - 07 Haziran 2009 - 19:10:07

Açıkçası hiç denemedim
gnome'da rhythmbox ile amaroku beraber kullanirdim. Şimdi kde'de dogal olarak sadece amarok. Ancak rhythmbox gerçekten hoş bir program. Gnome uzerinde mutlaka bulundurulmali. Hata verdigini hatirlamiyorum bir kere ondan sonra bir çok ozelligi de barindiriyor. Şarki sozlerini bulmuyor ama album kapaklarini bulabiliyor, gorunumu sade ve kullanişli, otomatik playlistleri filan destekliyor vs. Sade ama işini yapan bir program. Her ne kadar şu an kullanmiyor olsam da tavsiye ederim.

şarkı sözlerini bulan eklentisi var. Düzen>eklentiler>song lyrics'i aktifleştirince oluyor. şarkıya sağtıklayıp>özellikler>parça sözleri deyince arayıp buluyor
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

oenderrr

arkadaşlar ses kalitesi süper yorumlarına atlayarak kurdum, ama ben mi ters bi insanım bilinmez her şey süper ama ses yankı yapıyor bariz. neden kaynaklanıyor olabilir.

anarchia

audacious 1.5.1 kullanıyordum,bu sürümü konsoldan kaldırarak 2.0.1 e yükselttim.
pluginlerini kurcaladım. efektler sekmesindeki "icecast" plugini tıkladığımda program kapanıyor, onun dışında  bir sorun çıkarmadı... ses kalitesi artmış gerçekten. duyurunuz için teşekkürler...

ceddiguzel

Hala xmms arıyorum bir yerlerde
Aklıma mıh gibi kazınmış meret

ironic

Alıntı yapılan: anarchia - 23 Haziran 2009 - 22:05:44
audacious 1.5.1 kullanıyordum,bu sürümü konsoldan kaldırarak 2.0.1 e yükselttim.
pluginlerini kurcaladım. efektler sekmesindeki "icecast" plugini tıkladığımda program kapanıyor, onun dışında  bir sorun çıkarmadı... ses kalitesi artmış gerçekten. duyurunuz için teşekkürler...

Bende herhangi bir sorun çıkarmadı. Yalnız bu eklenti icecast radyolarını dinlemek için değil . Yayın yapmak için sanırım.

icedheart

9 yıldır dj'lik yapıyorum, ayriyeten gitar çalıyorum, müzik benim her şeyim dolayısıyla müzik çalar konusunda oldukça hassasım, windowsta foobar'ı eklentilerle coşturmuştum dinleyenler hayran kalırdı. Linux altında audacious kullanıyorum çünkü audaciosu diğerlerinden ayıran equalizer, crystalizer ile audio compressor eklentileri oldukça kaliteli bir sound yakalmamı sağladı.

GNUbuntu

Alıntı yapılan: icedheart - 07 Temmuz 2009 - 16:01:14
9 yıldır dj'lik yapıyorum, ayriyeten gitar çalıyorum, müzik benim her şeyim dolayısıyla müzik çalar konusunda oldukça hassasım, windowsta foobar'ı eklentilerle coşturmuştum dinleyenler hayran kalırdı. Linux altında audacious kullanıyorum çünkü audaciosu diğerlerinden ayıran equalizer, crystalizer ile audio compressor eklentileri oldukça kaliteli bir sound yakalmamı sağladı.

Hah!  işte otorite. İyi seçim yapmışım demek.:D
Audacious 2.0.1 mi kullanıyorsun?
Önce Saygı...