Videolar yarıda kapanıyor.

Başlatan Sercan Gündoğdu, 27 Nisan 2009 - 23:46:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afk

bende de videolar yarıda kesiliyordu hem firefox da hem google chr. da onun nedenini geçde olsa öğrendim ekran koruyucu veya mönitörü kapatma süren kısa ise videonu yarım kesiyor tarayıcılardan kaynaklanan sorun değil bu... onları uzatarak veya video izlerken arada bi fare yi oynatarak engelleyebilirsin... ikincisi de chromium da video izleyemiyordum bende flash ı chrom dan girip kurarsan düzeleceğini sanıyorum... bende düzeldi şimdi her tarayıcıdan rahat bi şekilde video izleyebiliyorum...

kusura bakmayın ben diğer başlık altına da yazdım aynısını bunu görmemiştim belki işe yarar diye burayada yazdım...

heartsmagic

Açıkçası ben üç tane video denedim hiçbirinde kesilme olmadı. Durum nereden kaynaklanıyor bilemiyorum ancak @afk'nın bu ve diğer başlıkta önerdiği şeyi bir de Caffeine kullanarak deneyebilirsiniz.

Not: Erken konuşmuş olabilirim :) Şu an bir sorun yaşandı ancak acil çıkmaz zorunda olduğumdan dolayı tekrar kontrol edemiyorum. Video süresi şöyle 5-6 dakika olan bir başkasını müsait bir zamanda denerim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Face örn. 5dk bir refresh yapıyorsa, video kesiliyor olabilir mi?
Deneme amaçlı bi video da refresh yaptım, yayın kesildi :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

badhero

20 saniyelik videonun da kesildiği oluyor bazen. "afk" arkadaşımızın dediği yöntemi deniyeyim dedim ama ekran zaten hiç kapanmadığı için bende, o süreyi uzatma şansım yoktu. 9.40'te de 9.10'da da aynı sorunu yaşıyor olmam çok tuhaf.

heartsmagic

Evet tekrar müsait olunca yaklaşık 6-7 tane video denedim. Bunlardan iki tanesi 5dk'nın üzerindeydi. Sorun yaşamadım. Şimdi, ben tekrar Caffeine deneyin diyeceğim ancak çok güçlü bir tavsiye olmayacak. Böyle düşünmeme sebep olan şey de bu problemin sadece Facebook'ta yaşanması. Eğer güç koruması ile ilgili bir sorun olsa, sanırım her video sitesinde olurdu. @Felâsife'nin dediği gibi acaba Facebook yeni eklenenleri doğrudan mı listeye sokuyor? Kendiliğinden yenilenme durumu söz konusu olunca videolar kesiliyor olabilir mi?

Evet, bir videoda sorun yaşadım :) Demek bizler de sahibiz bu probleme ve kontrol ettim yeni bir eklenme olmamış. Cidden ilginç bir sorun.

badhero

Video başladığında 2 saniye oynatıp tekrar başa sarınca mouse ile genelde yarıda kesilme yapmıyor. Ama benim gibi aşırı "mükemmeliyetçiler" için oldukça zor bir durum.

heartsmagic

İlginç olan şeyse ben 6-7 video deniyorum, tam sonuncuyu denerken buraya ileti yazmaya başlıyorum sorun yok diye. Tam o sırada video bitiyor. Arada kalıyorum, acaba tamamı mı yoksa yarıda mı kesildi diye :) İkidir bu geliyor başıma. Sonra tekrar bakınıyorum yine problem yok. Videonun tamamının dolmasıyla (buffer) alakası yok sanırım zira kısa videolarda genelde hiç sorun yaşamadım ki onların hepsi tamamen dolmuştur ben izlerken.

sinan003100

videoların süresi önemli değil. ne kadar kısa olursa olsun o da yarıda kesilebiliyor.

heartsmagic

Ben üst üste 6-7 tane denedim ve kesilmedi. Ortada ya büyük bir tesadüf var ya da sorun başka bir şey.

sinan003100

bende genellikle yarıda kesiliyor tüm videolar. opera kurmak için forumda arattım ama bulamadım pek birşey. yüklemem yardımcı olabilir misiniz? bir de onda denemek istiyorum bu sorunu

sinan003100

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 07 Ocak 2010 - 00:18:40
http://www.opera.com/browser/download/

Yalnız Opera ile pek sonuca varacağını düşünmüyorum, Facebook ile uyumlu değil. Seamonkey denemeni tavsiye ederim depolarda mevcut.
seamonkey kurdum onda da aynı sorun var malesef :)
flash player ile facebook arasında bir uyuşmazlık var diye tahmin ediyorum. ubuntuda hata yok çünkü xp'de de aynı sorun var.

NOT: Lütfen Türkçe karakter kullanmaya özen gösterelim. Türkçe'mizde war diye değil var diye yazılır. W yabancı bir harftir war diye yazarsanız aklımıza gelecek ilk şey savaş olur ;)

badhero

Hımm.. Ben Vista ya da Xp'de sorun yaşamamıştım. Eğer sen Xp'de aynı sorunu yaşıyorsan, Ubuntu'da ya da tarayıcıda problem aramak yanlış olur.

sinan003100

tarayıcılarda sorun olabilir belki diye değişik tarayıcılar yükledim ama gördüm ki sorun onlarda değilmiş

Sercan Gündoğdu

Vista'da denedim sorun olmuyor sadece Ubuntuda yaşıyorum bu sorunu. Konuyu ne zaman açmıştım. O zaman 64 bit 9.04 kullanıyordum şimdi 32 bit 9.10 kullanıyorum sorun hala var.

sinan003100

ben de bir çözüm yöntemi buldum kendimce. video açılır açılmaz hızlı şekilde play- pause yapın videoda yarıda kesme yapmıyor :)

qunti

XD Süper çözüm bu arada cidden bende alışmışım  hatalari düşününce aklıma geldi arattım ciddende herkes yaşıyomuş :) sonunda yalnız oladığıma sevindim :P bu arada eklentilerle biraz uğraştım aç kapa aç kapa birkaç kombinasyon ile denedim ve sonuç aynı sorunu farklı çözebilen var mi? :)

qhareb

Alıntı Yapsorunu farklı çözebilen var mi?
Aynı sorunu ben de bütün tarayıcılarla yaşıyorum. Kendimce bulduğum yöntem ise video oynarken fareyle hiç oynamamak. Ancak bu sayede çoğunlukla (yöntemden kesin emin değilim :) ) kesilmeden seyredebiliyorum.
"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

qunti

ilginçmiş bak buda, en kısa zamanda denemem gerek :P :)

HydrActive

ubuntu 9.04, 9.10, 10.04 de, hem google chrome hemde firofoxda aynı problemle karşılaşıyorum.
Windows xp de firefox ve google chrome de aynı problemi yaşıyorum. Explorer da sorunsuz açılıyor?!

1-2 saniye oynatıp geriye aldığımda kapanmıyor. Sonuna kadar oynuyor.

HydrActive

Alıntı yapılan: HydrActive - 10 Mayıs 2010 - 16:08:20
ubuntu 9.04, 9.10, 10.04 de, hem google chrome hemde firofoxda aynı problemle karşılaşıyorum.
Windows xp de firefox ve google chrome de aynı problemi yaşıyorum. Explorer da sorunsuz açılıyor?!

1-2 saniye oynatıp geriye aldığımda kapanmıyor. Sonuna kadar oynuyor.

Bu gün bu hata ile hiç karşılaşmadım. Çok ilginç.

heartsmagic

HydrActive

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mayıs 2010 - 06:23:35
Güncelleme aldın mı peki?
Hayır Almadım. Bu gün gene başladı yarıda kesilmeler.

ironic

Flaşla ilgili bir hata olabilir. IE farklı bir sürüm kullanıyor.. Aşağıdaki anlatımla yeni flaş sürümünü kurup denermisin..

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17322.msg209622.html#msg209622

eribol

Bu sorun flash linux sürümü ile ilgili. Ayrıca sadece facebook videolarında bu sorun var. Yani flash facebook ile nasıl kullanılmışsa linux ile sorun yaşanıyor.

empax

Bu sorun sadece FaceBook üzerinde oluyor. Windows 7, Ubuntu 64bit ve 32bit dahil hepsinde başıma geldi. Ubuntu ile alakası yok.
HTML5 tamamen kullanılmaya başlanınca sistemi boş yere kasan bu flash player derdinden kurtulacağız inşAllah.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|