[Çözüldü] Yoville isimli oyun çalışmıyor

Başlatan KRoNicKVaKa, 15 Mart 2010 - 16:56:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KRoNicKVaKa

selamlar ben facebookta bazı oyunları çalıstıramıyorum.Sorunun facebooktan kaynaklanıdıgını düsündüm.Ama oyunun kendi sitesindende oyunu çalıstıramadım.Örnek vermem gerekirse youville diye bir oyunu ubuntuda çalıstıramıyorum. Flash player son sürümü kuruldu.oyunu ilk açarken need flash player 9 diyor ama sonra yüklüyor hata olarak ise activating your player yazıyor ve %75 te kalıyor oyunu yüklemiyor.Birde the game server is taking longer than usual to respnd yazıyor ama sorun büyük ihtimalle flash playerden kaynaklanıyor.farmwille açıyor. ama yovilleyi açmıyor.Bu sorunu nasıl çözebiliriz Tesekkür ederim

agritux

64 bit sistem kullanıyorsanız 64 bit flash player'i deneyebilirsiniz.

KRoNicKVaKa

bilgisayarım işletim sistemi intel celeron 1000 mhz yani eski bir bilgisayar bütün güncellemeleride otamatik olarak yapıyorum.internet explorerda böyle hatalar almıyordum.Bunun bir çözümü yok mu acaba :((

zeitgeist

Hani bir olasılık olarak sormak istedim; farklı internet tarayıcılarla deneme yapmış mıydın?

Mozilla, Opera, Chromium...v.b
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

KRoNicKVaKa

operayla denemedim ama google chome ilede girmiyor nedense flashplayer %75 te kalıyor diğer oyunları açıyor sanalika farmville fishville bunları açıyor onu açmıyor anlamadım gitti mesela sizde açılıyormu ubuntudan merak ediyorum

agritux

Ram ya da işlemci yetersiz kalıyor olabilir mi?

KRoNicKVaKa

bunu bilmiyorum ama sanmıyorum çünkü farmville çok ram ve ekran kartı isteyen bir oyun ama daha öncesi ben knight online rahat çalıstırabiliyordum. 64 mb ekran kartı ile 256 mgb ram kullanıyorum. bu oyun bir yerde hata veriyor ama anlayamadım neden kaynaklandıgını bir sey eksik ama ne eksik hiç uyarıda vermiyor sadece öyle bekliyor sonra servera baglanamadı diyor. ip den yada baska bir sey engelliyor olabilir mi acaba

heartsmagic

Eğer diğer oyunlar açılıyor sadece bu açılmıyorsa sorun oyunun bizim taraftaki Flash uyumsuzluğu olmasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KRoNicKVaKa

olabilir peki ya bir çözüm yok mu Birde ubuntu altında yoville oyununu çalıstıran arkadasım var mı ?

ironic

Yoville oyununu bugün ben de denedim. Aynı sorun var. Oyun yükleniyor fakat sunucuya erişim aşamasında takılıyor. Flaş sorunu olduğunu sanmıyorum.

32 bit kullanıyorum.

barış

"the game server is taking longer than usual to respnd"
yazması, flashta bir bozukluk olduğu anlamına mı geliyor? :)
Aynı sorun bende de var.
32bit sistem.

heartsmagic

Sunucu kaynaklı bir durum da söz konusu olabilir ancak eğer başka platformlarda çalışıp bizde çalışmıyorsa aklıma Flash'tan başka bir şey gelmiyor. Hani alt yapıyı da bilmediğimiz için sıhhatli bir yorum yapmamız zor.

KRoNicKVaKa

activating your player yazıyor ve orda kalıyor evet tam olarak burda bir problem var. benim sistemimde 32 bit.Oyunun serverleri çalısıyor. windows işletim ssitemi kulanan arkadaslarım çok rahat giriyorlar.Hatta windows işletim ssitemi kullanıpta moziila firefox dan bile girdiler kontrol ettim.Sorun sanırım bizim Ubuntu işletim sisteminde diye düsüyorum.Yetkili arkadaslar inslalah en kısa zamanda bir çözüm yolu önerirler.

ironic

heartsmagic

".. and other Zynga games" demiş. Poker meselesi de çözülebilir sanırım. Gerçi Epiphany gibi tarayıcılarda sorun yoktu ama Firefox ile oluyordu.

KRoNicKVaKa

peki tesekkür ediyorum yanlız orda yazanlar ingilizce birde flashplyeri indirince içinden bir dosya çıkıyor ben bunu nasıl kurabilirim.Adım adım kurulumu anlatabilirmisiniz

ironic

Önce mevcut flaşları kaldırıyoruz.

sudo aptitude purge adobe-flashplugin flashplugin-installer flashplugin-nonfree swfdec-mozilla mozilla-plugin-gnash flashblock libflashsupport

Aşağıdaki komutları sırasıyla vererek indirip yüklüyoruz..

wget http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gz

tar xvf flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gz

mkdir .mozilla/plugins

mv libflashplayer.so .mozilla/plugins

Firefox açıksa yeniden başlatıp deneyelim. 

Ekleme : Bu yolla flaş kuranlar Opera için ek olarak  burdaki işlemleri uygulasınlar.

BayboraKaan

@İronic'in verdiği çözüm yolu ile yoville ve poker uygulaması sorunsuz bir şekilde çalıştı. Artık Poker'de masa listesi çıkıyor. :D

Teşekkürler @İronic.

KRoNicKVaKa

Evet yovilleye sorunsuz sekilde girebiliyorummmm. Bir an umutsuzluga kapılmıstım ama arkadaslarım hızır gibi yetiştiler.Hepinize yardımlarınızdan ilgi ve alakalarınızdan dolayı çok tesekkür ediyorum.Birde bu genel bir sorun oldugu için bu yazının arsive tasınmasını istiyorum diger linux kullanan yada linuxa baslayan arkadaslarımda bu sorunun çözümünü burdan kolayca ulasabilirler.

ironic

@ KRoNicKVaKa, geçmiş olsun. Forumda benzer sorunlara daha önceki konulardan bağlantı veriyoruz zaten. Eğer kapsamlı bir çözüm sağlıyorsa, ayrı bir başlıkta ele alınması da güzel olur.

Başlığı etiketleyip kilitliyorum.

BayboraKaan

Çözüldü olarak etiketlediğinde zaten göze hemen çarpıyor konu. Geçmiş olsun ;)