Videolar yarıda kapanıyor.

Başlatan Sercan Gündoğdu, 27 Nisan 2009 - 23:46:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sercan Gündoğdu

arkadaşlar video izlemek için flashplayer gereksinimi duyan siteler için flash player yüklemiştim. örneğin facebook ta video izlerken video yarısına geliyor ve kapanıyor baştan açmam gerekiyor. yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.. teşekkürler

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Sercan Gündoğdu - 27 Nisan 2009 - 23:46:55
arkadaşlar video izlemek için flashplayer gereksinimi duyan siteler için flash player yüklemiştim. örneğin facebook ta video izlerken video yarısına geliyor ve kapanıyor baştan açmam gerekiyor. yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.. teşekkürler

Facebook'ta uzun videolarda benim de başıma gelen bir şey. Bu, sistemden değil de facebook'tan kaynaklanıyor gibi geliyor.

Sercan Gündoğdu

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 27 Nisan 2009 - 23:52:17
Alıntı yapılan: Sercan Gündoğdu - 27 Nisan 2009 - 23:46:55

Facebook'ta uzun videolarda benim de başıma gelen bir şey. Bu, sistemden değil de facebook'tan kaynaklanıyor gibi geliyor.

windowsta izlerken hiç başıma gelmiyor bu sorun :(

Artikozgurum

Ubuntu 9.04 kullan bir daha %100 yanılma payı bile yok hiç hatayla karşılaşmazsın.

Sercan Gündoğdu

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 28 Nisan 2009 - 05:57:04
Ubuntu 9.04 kullan bir daha %100 yanılma payı bile yok hiç hatayla karşılaşmazsın.

internetim birkaçgün sonra sınırsız yaptıracağım ozaman yükselteceğim ubuntumu onu bekliyorum 9.04 de olmayacaksa bu hata çok yi olur

Artikozgurum

Firefox'da video izlemek için eklenti kurulu değilse firefox size eksik eklentiri kur diyorya eksik eklentide bir kaç seçenek oluyor siz sadece bir tane nesini kurunuz önerilen flash player eğer hepsini kurarsanız birbirleriyle çakışa bilir  diğer eklenti seçenekleri alternatif dir ben de bir ara ubuntu 8.10 kullanırken çıkan sonuçların hepsini kurardım videolardan ses gelir görüntü gelmezdi video çökerdi ama birtanesini kurdum hiç hatayla karşılaşmadım bütün eklentilerdede böyle yapmanız gerek örneğin java sohbet vs. gibi.

Artikozgurum

Alıntı yapılan: Sercan Gündoğdu - 28 Nisan 2009 - 11:13:55

internetim birkaçgün sonra sınırsız yaptıracağım ozaman yükselteceğim ubuntumu onu bekliyorum 9.04 de olmayacaksa bu hata çok yi olur

Ama ubuntu 9.04'ü kuramazsan bile ubuntu 8.10 güncellemesi yaptıktan sonra hata düzeliyor.

thedeparted

Ubuntu 9.04 amd64 işletim sisteminde de aynı hata oluyor, bilginize.
SİSTEM:

Emektar Dizüstü: Intel Pentium M (1.6 GHz) - 1 GB Ram - Intel 855GM
Ubuntu 10.10: Maverick Meerkat - i386

Artikozgurum

Alıntı yapılan: thedeparted - 29 Nisan 2009 - 14:26:25

Bende ubuntu 9.04 amd64 kullanıyorum Allaha şükürler olsun daha hiç böyle hata ile karşılaşmadım siz birşeyleri yanlış yapıyor ola bilirsiniz belki.

Aşağıda yazılanları denedinizmi ?

Firefox'da video izlemek için eklenti kurulu değilse firefox size eksik eklentiri kur diyorya eksik eklentide bir kaç seçenek oluyor siz sadece bir tane nesini kurunuz önerilen flash player eğer hepsini kurarsanız birbirleriyle çakışa bilir  diğer eklenti seçenekleri alternatif dir ben de bir ara ubuntu 8.10 kullanırken çıkan sonuçların hepsini kurardım videolardan ses gelir görüntü gelmezdi video çökerdi ama birtanesini kurdum hiç hatayla karşılaşmadım bütün eklentilerdede böyle yapmanız gerek örneğin java sohbet vs. gibi.

Sercan Gündoğdu

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 29 Nisan 2009 - 10:14:18

olabilir. Belkide çakışıyordur bunu nasıl düzelteceğim. birde benim canımı sıkan birtane daha firefox problemi var. Açtığım anda "Her zaman üstte" Seçeneği seçiliymiş gibi oluyor uygulama-menü çubuklarının üstüne geçiyor ekran tamamen  kendisi kaplıyor ikikere F11 e basarak düzeltiyorum ama canımı sıkmaya başladı.

garafatma

Alıntı yapılan: Sercan Gündoğdu - 29 Nisan 2009 - 23:54:04
birde benim canımı sıkan birtane daha firefox problemi var. Açtığım anda "Her zaman üstte" Seçeneği seçiliymiş gibi oluyor uygulama-menü çubuklarının üstüne geçiyor ekran tamamen  kendisi kaplıyor ikikere F11 e basarak düzeltiyorum ama canımı sıkmaya başladı.

Forumda konu mevcut, ilk aramanda çıkacağına eminim.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Sercan Gündoğdu

ne diye aratacağım. link verseydiniz daha memnun olurdum

garafatma

"Firefox tam ekran sorunu" şeklinde arattım ben ve aşağıdakini buldum. Umarım işinize yarar.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8875.0.html
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

thedeparted

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 29 Nisan 2009 - 15:52:37
Alıntı yapılan: thedeparted - 29 Nisan 2009 - 14:26:25

Bende ubuntu 9.04 amd64 kullanıyorum Allaha şükürler olsun daha hiç böyle hata ile karşılaşmadım siz birşeyleri yanlış yapıyor ola bilirsiniz belki.

Aşağıda yazılanları denedinizmi ?

Firefox'da video izlemek için eklenti kurulu değilse firefox size eksik eklentiri kur diyorya eksik eklentide bir kaç seçenek oluyor siz sadece bir tane nesini kurunuz önerilen flash player eğer hepsini kurarsanız birbirleriyle çakışa bilir  diğer eklenti seçenekleri alternatif dir ben de bir ara ubuntu 8.10 kullanırken çıkan sonuçların hepsini kurardım videolardan ses gelir görüntü gelmezdi video çökerdi ama birtanesini kurdum hiç hatayla karşılaşmadım bütün eklentilerdede böyle yapmanız gerek örneğin java sohbet vs. gibi.

Sadece Ubuntu ilk kurulumunda restricted-extras kurdum, onun dışında firefox'un önerdiği (ki restricted-extras kurulunca bir şey önermiyor) hiçbir eklentiyi kurmadım. Üstelik o mesajımı yazdıktan sonra 2 kez temiz kurulum da yaptım, yine aynı sorun devam ediyor...
SİSTEM:

Emektar Dizüstü: Intel Pentium M (1.6 GHz) - 1 GB Ram - Intel 855GM
Ubuntu 10.10: Maverick Meerkat - i386

sinan003100

bende de aynı sorun var arkadaşlar. ubuntu 9.10 kullanıyorum, aynı zamanda xp de yüklü. ikisinde de facebooktan video izlerken video yarıda kapanıyor. youtube gibi başka video paylaşım sitelerinde böyle bir sorun yok. facebook'a has bir sorun galiba. acaba sorun firefox'ta mı?

heartsmagic

Acemiler bölümündeki Flash başlığını uyguladın mı?
Sistemin 64 bit mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sinan003100

sistemim 32 bit. ama düzeldi galiba şimdilik. teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2010 - 20:57:20

sorun tekrarlanıyor malesef

heartsmagic

Acemiler bölümündeki Flash başlığını denedin mi peki?

sinan003100

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Ocak 2010 - 02:28:43
Acemiler bölümündeki Flash başlığını denedin mi peki?

evet denedim. sorun çözüldü gibi önce ama sonra tekrar ortaya cıktı. firefox eski sürümlerini mi kullansam acaba?

heartsmagic

Sorun Firefox'tan mıdır onu belirlemek lazım önce. Opera ile de sorun aynı mı? Google Chromium da deneyebilirsin.

sinan003100

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Ocak 2010 - 22:16:28
Sorun Firefox'tan mıdır onu belirlemek lazım önce. Opera ile de sorun aynı mı? Google Chromium da deneyebilirsin.

Google Chromium kurdum az önce. şimdilik bir sorun yok gibi. teşekkürler

sinan003100

cromium'da da aynı problem var. videolar sona gelmeden yarıda kapanıyor. sadece facebook videoları izlerken oluyo ama ilginç olanı. flash player mı sorunlu acaba?

badhero

Facebook vidyoları bende de yarıda kesiliyor. Chrome'da da Mozilla'da da aynı sorun var. Başka sitelerde böyle bir sorun olmuyor. Ubuntu 9.04 kullanırken de aynısı oluyordu; Ubuntu 9.10 kullanıyorum hala aynı sorun var. Alıştım artık bununla birlikte yaşamaya.

sinan003100

Alıntı yapılan: bethiro - 05 Ocak 2010 - 23:23:04
Facebook vidyoları bende de yarıda kesiliyor. Chrome'da da Mozilla'da da aynı sorun var. Başka sitelerde böyle bir sorun olmuyor. Ubuntu 9.04 kullanırken de aynısı oluyordu; Ubuntu 9.10 kullanıyorum hala aynı sorun var. Alıştım artık bununla birlikte yaşamaya.
ben de alışmaya calışıyorum :) ama firefox kullanıyorum şimdilik. google chromium'da facebook sorunu daha fazla. tam ekran falan yapamıyorum çünkü, video ilerleme çubuğunu kullanamıyorum

heartsmagic

Müsait bir zamanda şu Facebook videolarına ben de bir bakayım.