Firefox Tam Ekran Açılma Sorunu

Başlatan ScaryMan, 28 Nisan 2009 - 15:52:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ScaryMan

Firefox'u açtığımız zaman bütün ekranı kaplamış halde geliyor. Hani F11'e basıp tam ekran yaparız ya, onun gibi de değil. Alt ve üstteki çubukları (dock) da kapatıyor.

Nedeni nedir bunun, nasıl düzeltebilirim?

heartsmagic

F11 işe yaramıyorsa eğer, Firefox'u kapat:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek komutunu ver ve tekrar açmayı dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ScaryMan

Ekran kaplı halde geliyor. F11'e basıyorum, düzgün tam ekran moduna geçiyor, sonra bir daha F11'e basıyorum normal boyutlarına geliyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ScaryMan

İlk açılışta normal geldi de Firefox'u sıfırladı bu komut???

Bütün ayar ve yer imlerim gitti??

Malik

Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

ScaryMan

Alıntı yapılan: chilekesh - 28 Nisan 2009 - 16:44:42
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4082.0.html

bir de bu linkdeki çözümü deneyin isterseniz
Evet sanırım çözümü bu. Ancak heartsmagic'in dediğini yaptım ve bütün ayar, eklenti ve yer imlerim gitti. :) O komutu geri almanın bir yolu var sanırım çünkü yedek falan geçtiğine göre içinde? heartsmagic'ten cevap bekleyip, sizin verdiğiniz linkteki çözümü uygularım.

Sanırım: mv ~/.mozilla.yedek ~/.mozilla yaparsam eski ayarlarımı geri kazanırım gibime geldi.

Bu arada aynı sorunla ilgili bir başlık daha varmış, aramayı detaylı yapmayınca denk gelmemişim. Kusura bakmayın.

bytan

Aşağıdakilerle eski ayarlarını ve sorununu geri getirebilirsin. Daha sonra bulduğun çözümü uygularsın:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek2
mv ~/.mozilla.yedek ~/.mozilla
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

2. farklı çözüm anlatılmış.

1. yol ;

Firefox adres çubuğuna ,

about:config

yazarak browser.fullscreen.autohide , "true" değeri "false" yapın. Kaydedip firefox u baştan başlatın.

kaynak

(Kaynak adresinde Gabriel'in anlattığı yolu ve ayrıca ff yi güvenli kip (safe mode) başlatma ile ilgili yolu da deneyebilirsiniz.)

2. yol;

compiz ayar yöneticisi (ccsm) ile ayar penceresini açıp;

Efektler >> Pencere Dekorasyonu efektini açarak pencere dekorasyonu kutucuğunun yanındaki "+" ya tıklayarak;

(any) | class=Firefox

değerini ekleyin. CCSM yi kapatıp yeniden açın. Değiştirdiğiniz değeri tekrardan "any" ye getirin. çalışmazsa metacity ye tekrar dönmek için.

metacity --replace kodunu girin.

kaynak

ScaryMan

Önerilerin hepsini denedim, ancak olmadı. Birkaç sefer düzgün açıldı fakat sonra yine aynı sorun olmaya başladı.

Bilgisayar açıkken Firefox'un da açık olma süresi bir hayli yüksek olduğu için bu sorun gayet sinir bozucu.

bytan

O düzgün açılmalar sırasında neler yaptın? Neler yükledin ya da hangi eklentileri kurdun? Bu gibi soruların yanıtları sorunun çözümüne ulaştırır diye düşünüyorum.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

ScaryMan

Hiçbir şey yüklemedim. Bu başlıkta sunulan önerileri tek tek denedim. Her deneme sonrası bilgisayarı yeniden başlattım. İlk olarak mozilla.yedek -> mozilla değişikliğini yapmıştım. Acaba yedekteyken mi düzeltmeleri yapmalıydım?

bytan

Mozilla.yedek -> Mozilla değişikliği ile zaten eski ayarlarını geri getirdin. O ayarlar içerisindeki bir nokta sana bu sıkıntıyı yaşatıyor olabilir. Şu anki durumunda yer imlerinin yedeğini al. Mozilla klasörünü yine yedekle ve sonraki açılışta, bırak yeni klasörü firefox oluştursun ve oradan devam et. Yer imlerini ise içe aktar ile alabilirsin zaten.

PF @ ST

ScaryMan

Sanırım Firefox'un "profile" olayıyla ilgili bu? Firefox 3.5 Beta 4'ü yüklersem yeni bir "profile" mı oluşturur yoksa mevcut profile'ın üstüne mi yazar?

Bir de dediğiniz gibi sıfırdan oluşturayım. Kurduğum eklentilerin v.s. bir etkisi olabilir mi acaba bu konuda? Gerçi sadece Adblock Plus kurulu...