[Çözüldü] Firefox flashplayer eklentisi yanlış yüklendi

Başlatan jawes, 28 Nisan 2008 - 19:25:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jawes

firefox 3.5 betada  eklenti yükleme çıkıntısında  flashplayer yükleyeyim derken başka bir diğerini yükledim.

Üç şık vardı  ilk olmamalı tam hatırlayamadım  yüklendi yüklenmesine yalnız   bir flaş  veya  bir video izlemek için iki defa  tıklamadan açılmıyor  play işareti oluyor ve illa tıklamam gerek ve bu hoşuma gitmedi  yardımlarınızı bekliyorum  o eklentiyi nasıl kaldırıp  diğerini  yanı  adobe flashplayer kurmak istiyorum.
Lütfen yardım.
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

SoulSmasher

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,434.0.html

bu işinizi görecektir.. (başlıktaki en son mesajı da okuyun)

gnash sanırım kurduğunuz flash player. onu da synaptic den kaldırabilirsiniz

ufuk_k

ubuntu-restricted-extras pakedini kurunca flashplugin-nonfree pakedi de sisteme kuruluyor. İlk önce denemeniz gereken bu olsun bence, taze sisteme bu pakedi kurarak başlayın.

jawes

valla kardeşim  soulsmasher  dediğini yaptım pek bı netıce  aldığımı soyleyemem flaşplayer i yukledım ama nafile diğer swf player devre dışı kalmıyor bunu nasıl  ünınstal edbılırım yardım

HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

ufuk_k

synapticten gnash yazan eklentiyi sistemden kaldırın.mozilla-plugin-gnash olması lazım. Tamemn kaldırmayı seçin. Daha sonra ubuntu-restricted-extras pakedini kurun.

lseker

Öncelikle Uygulamalar/Ekle-Kaldır  veya  Sistem/Yönetim/ Synaptic Paket Yöneticisi  programlardan birini açarak  firefox yazarak aratıp , Soulsmasher'in dediği gnash isimli programın yüklü olup olmadığına bak. Yüklü ise kaldır. Yine aynı şekilde ufuk_k arkadaşımızın dediği gibi ubuntu-restricted-extras pakedini kurarsan sorunun hallolacaktır.
   En azından öyle umalım .. :) Kolay gelsin..
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

jawes

beyler yardımlarınız çok teşekkurler  sorunum hal oldu

libswfdec-0.6-dev paketini kaldırdım yardımlarınız sayesınde oldu bu tabı

nıce  çozumlere beraber