Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 6. Sayı

Başlatan eren, 15 Nisan 2009 - 23:46:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

6. Sayımız Yayınlandı. Bu sayıda yepyeni bir tasarım ile karşınızdayız.

Bu sayıda da beğeninizi kazanacak yazılar hazırlamaya çalıştık, umarız beğenirsiniz. Daha önceki sayılarda olduğu gibi bu sayıda da gözünüze çarpan eksik ve hatalarımızı bize iletmenizi rica ediyoruz. İletişim adresimiz sudo@ubuntu-tr.net Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler. :)

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun altıncı sayısı.

İçindekiler;

* Tasarım (Rihal ALTUĞ)
* Editör (Mustafa ALKAN)
* Sun Microsystems (Mehmet SARIGÜL)
* Linux ve Disk İşlemleri (Caner BULUT)
* Bilgisayar Kapsar İnsan Yaşamını (Aydın BEZ)
* Haydi! Bilgisayarımızı Kullanalım (Mustafa ALKAN)
* Ubuntu Üzerinde Görsel Sunucu Kurulumu ve Yönetimi (Eren KOVANCI)
* Glaxium Oyun İncelemesi (Taner TÜRK)

İndirmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Elinize sağlık. Özellikle tasarım mükemmel olmuş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Seyfo Dayı

Çok güzel olmuş hemen indirip okuyorum teşekkürler

cxerpw57

Güzel bir çalışma oldu emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut

ihtiyar said

Tasarımı ve içeriği ile dopdolu bir dergi oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

foma

Yeni indirdim ve oyun incelemesini bir çırpıda okudum. emeği geçenlere teşekkürler.

Not: Editör yazısının 4. paragrafının 2. satırında bir mail adresine link var. ??
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

fadike

Başarılı bir tasarım; Rihal farkın belli oluyor.

Emeği geçen herkese teşekkürler; bol okumalar.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

heartsmagic

Tasarım olarak ön plana çıkan dergi, içerik olarak da ilginç ve güzel konular içermekte. Tüm tayfanın eline sağlık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

3mr3

Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

eren

Derginin tasarımını @rihal tek başına yaptı. Teşekkürler Rihal, eline sağlık.

agritux

Tutunamayan

Hepinizin yüreğine ve ellerine sağlık...
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

Gimp Uzmanı

@rihal tebrikler. Bu ay tasarım ve mizanpajı @rihal arkadaşımız yaptı. Kendisini kutluyor. Emeği geçen arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.

bytan

Görünüm olarak dergi, profesyonelliği yakalamış. Dergide emeği geçen herkese teşekkürler.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ceylandag

Yeni sayı oldukça iddalı olmuş.
Hazırlayanların ellerine sağlık.
Sudonun 6 sayısını birlikte indirmek isterseniz buyrun;

Sudo 6 sayı birlikte
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

kernel

Sudo dergisi, Ubuntu-tr ailesinin en güzel projelerinden. Emek veren herkese teşekkürler.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

Shawn

Emeği geçen herkesin eline sağlık.
Tasarım sade ve çok güzel olmuş.
Azıcık olasılık dışı olmak her zaman gereklidir.

Çağlar

@rihal naptın abla sen, yerlere serdin beni bak :D 5 sayı çıkardık bir tanesi bu kadar güzel olamadı yavv. Rezil oldum :D
We got a badass over here!

Serkan Aytın

Emeği geçen herkesin eline, gönlüne sağlık.

rihal

Çağlar Scribus'da kendimi  senin sayende geliştirdim. Şimdi bir şeyler yapabiliyorsam sana borçluyum yani :) Yine de teşekkürler.

Çağlar

Alıntı yapılan: rihal - 16 Nisan 2009 - 13:40:38
Çağlar Scribus'da kendimi  senin sayende geliştirdim. Şimdi bir şeyler yapabiliyorsam sana borçluyum yani :) Yine de teşekkürler.
Ablam sen doğal yeteneksin  :)
We got a badass over here!

ceylandag

Bende işi iyice abartarak dergi tanıtımı için sunucu kiralamaya karar verdim.
Tek bir amacım var Sudo'dan herkesin haberi olacak.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ceylandag - 16 Nisan 2009 - 13:48:27
Bende işi iyice abartarak dergi tanıtımı için sunucu kiralamaya karar verdim.
Tek bir amacım var Sudo'dan herkesin haberi olacak.

4 ya da 5 linux ile ilgili gezegende yayınlanacak, ayrıca birden çok sitede tanıtımı/duyurusu yapılacak. Sunucu kiralamak gerekli değil diye düşünüyorum. Açtığınız site ile destek verdiğinizi ve tanıtım yaptığınızı biliyoruz. ;)

ivme

güzel bir dergi, emeği geçenlere teşekkürler. son iki sayıdır Gimp yazılarını dergide göremiyoruz, umarım bu yazıların devamı gelir..

btermeli

Elinize saglik ama tasarimda sanirim biraz FCM'den esinlenilmis :):)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???