Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope Beta

Başlatan hasanyılmaz, 27 Mart 2009 - 02:53:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 27 Mart 2009 - 14:22:14
Alıntı yapılan: keiser_soze - 27 Mart 2009 - 13:54:20
1007 Paket geliyor banada. Temiz kurulmuş 8.10 üzerinden yapıyorum bakalım banada bir problem çıkaracak mı?

1457 paket, fetih gibi. :)

:) İlginç bir yaklaşım/bakış açısı. :)

agritux

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 27 Mart 2009 - 14:21:27
İzlenimlerinizi http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6482.0.html konusunda paylaşabilirsiniz. ;)

Sanırım linkte sorun var :) Yanlış adres :P

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 14:24:41
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 27 Mart 2009 - 14:21:27
İzlenimlerinizi http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6482.0.html konusunda paylaşabilirsiniz. ;)

Sanırım linkte sorun var :) Yanlış adres :P

Kim demiş, olmaz öyle şey. :P

Kopyalama yaparken değişik yöntemler uygulayınca arada yanlışlıklar olabiliyor. :) Linki düzelttim.

agritux

=) olur öyle şeyler :)

Bu arada 9.04de ya Totem Player yok ya da gözlerim bozuldu

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 14:34:19
=) olur öyle şeyler :)

Bu arada 9.04de ya Totem Player yok ya da gözlerim bozuldu

Uygulamalar>Ses ve Video>Film Oynatıcı

Bende bu yolda var.

agritux

İngilizce kurulum yapmıştım. Adı Media Player olunca MPlayer ile karıştırdım :) Teşekkürler :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 14:39:49
İngilizce kurulum yapmıştım. Adı Media Player olunca MPlayer ile karıştırdım :) Teşekkürler :)

Rica ederim. ;)

sabian

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 27 Mart 2009 - 13:49:51
Alıntı YapW: http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/p/python2.6/libpython2.6_2.6.1-1ubuntu5_i386.deb adresinden indirme başarısız
  403 Forbidden [IP: ***]

W: http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/p/python2.6/python2.6_2.6.1-1ubuntu5_i386.deb adresinden indirme başarısız

W: http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/p/python2.6/python2.6-minimal_2.6.1-1ubuntu5_i386.deb adresinden indirme başarısız
Güncelleme sırasında böyle bir hata meydana geldi.  :o -yıldızlı yerlerde ip adresim yazıyor tabi-

aynı hatayı ben de aldım...

bu konuda * bir şey duyan var mı? varsa bizi bilgilendirsin lütfen
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ihtiyar said

Beta aşamasında olması nedeniyle bir sorun olarak görmemek gerekli diye düşünüyorum. Güncelleme yaptığımda bazen bu hata ile tekrar karşılaşıyorum, bazen karşılaşmıyorum. Depolara ulaşım izni yok dibi. Bakalım, bekleyelim görelim.

agritux

Şu an sorunsuz.
Düzelttiler sanırım

sabian

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 16:52:08
Şu an sorunsuz.
Düzelttiler sanırım

evet!
şu an düzgünce indirmeye başladı...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

326041

Kurdum Bomba gibi çalışıyor  :D

pisipardus

Gördüğüm eksiklikler.
1.Sistem ayarlarında grub ayarlama bölümü yok (betaya has bir şey olabilir.)
2.Kpackagekit'te sun javayı arattım ama bulamadım.
3. Masa üstünde, dizin görünümünde kopyala-yapıştır çalışmıyor (sağ tık seçeneklerinde yok.)

Not:Kubuntu kullanıyorum.

tasy

bende sanal olarak kuruyorum. Bakalım ne farklar ve hatalar ile karşılaşacağız. Hoş geldin ext4 :D

heartsmagic

sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

bir alternatif olabilir güncelleme için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wolverine

Arkadaşlar ben de indirmeye başladım.Fakat sizlere bir sorum var.Şimdi bu haftasonu ben bir laptop'a ubuntu kuracağım.(Dell Inspiron 6400)Fakat sizce hangi sürümü kurmalıyım?Ha bir de unutmadan Wubi ile 9.04 kurulumu yapılabiiyor mu?
Düzenleme:Sanırım Wubi desteği henüz yok.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Wolverine - 27 Mart 2009 - 23:45:22
Arkadaşlar ben de indirmeye başladım.Fakat sizlere bir sorum var.Şimdi bu haftasonu ben bir laptop'a ubuntu kuracağım.(Dell Inspiron 6400)Fakat sizce hangi sürümü kurmalıyım?Ha bir de unutmadan Wubi ile 9.04 kurulumu yapılabiiyor mu?

Birçok defa söylendi, tekrar söylemekte yarar var. Alfa, beta ve RC sürümleri test amaçlıdır. Hata geri bildirim yapılması için sunulmaktadır. Ya hata bildirmek isteyen ya da heyecan arayan -sistem çökebilir, birçok hata ile karşılaşabilir- kişiler kurar bu sürümleri. Siz bu kişiler arasında değilseniz, benim tavsiyem 8.10 kurmanızdır. Ama siz 8.04'te kurabilirsiniz, bu da size kalmış bir tercihtir. İkiside kararlı sürüm olduğundan tavsiyede bulundum.

heartsmagic

Bu sana bağlı @Wolverine, eğer bir süre daha çıkabilecek hatalarla uğraşabilirim diyorsan 9.04 kur, zira kararlı hâle gelmesine yaklaşık bir ay var. Hataya tahammülüm yok diyorsan 8.10 kur ancak yükseltme yaptığında da bazı hatalarla karşılaşman ihtimaller içinde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wolverine

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Kendi kullandığım bilgisayarda 9.04'ü sanal olarak da olsa deneyeceğim.Fakat laptop bana ait değil,o yüzden en iyisi 8.10 kurmak.(8.04'de olabilir gerçi)Bu arada ben hala 8.04.2'yü kullanıyorum.Biraz geri mi kaldım ne?  :)

agritux

Pidgin ile arası kötü olan varmı 9.04 de ?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Wolverine - 28 Mart 2009 - 00:11:49
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Kendi kullandığım bilgisayarda 9.04'ü sanal olarak da olsa deneyeceğim.Fakat laptop bana ait değil,o yüzden en iyisi 8.10 kurmak.(8.04'de olabilir gerçi)Bu arada ben hala 8.04.2'yü kullanıyorum.Biraz geri mi kaldım ne?  :)

Bahsettiğim şey 8.04.2'ydi. Çünkü geliştirilmeye devam ediliyor. Hafta sonu bir laptopa kuracağım dediğinizde başka birisinin olduğunu tahmin ettiğimden dolayı kararlı sürümleri önerdim. :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 28 Mart 2009 - 00:13:22
Pidgin ile arası kötü olan varmı 9.04 de ?

Ben. :( Defalarca kapandı. Üstüste olmadı ama zaman zaman kapandı. Bilemiyorum neden.

agritux

Aynı sorun bende de mevcut. Bizimle alakalı değil  demek ki. Amsn den soğudum, emesene güzel ama yavaş, pidgin sorun çıkardı :( ne kullanacağım yahu

garafatma

Bende de hata vermiş update, şimdi şirkete bağlanıp tekrar başlatıcam umarım bende de sorun olmaz
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010