Kde4.2 kurulumu nasıl olur ?

Başlatan yunus_, 17 Şubat 2009 - 01:16:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunus_

Ubuntu üzerine kde4.2'yi kurmak istiyorum .   Verilen komutlarla Kde4.1.1 geliyor. Ama ben direkt olarak Kde4.2 'yi nasıl kurarım ?
Silemiyorsan karalayacaksın !

eren

Kuramazsınız depoda 4.1 var. Farklı yollardan kurulum var ama tavsiye etmiyorlar.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Alıntı yapılan: matafleur - 17 Şubat 2009 - 12:58:03
http://www.kubuntu.org/news/kde-4.2

Oradan gelen KDE çok kararsız, o şekilde güncellemeyi tavsiye etmiyorum. Ben denedim ve memnun kalmadım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

xwes

Alıntı yapılan: Eren - 17 Şubat 2009 - 15:30:21
Alıntı yapılan: matafleur - 17 Şubat 2009 - 12:58:03
http://www.kubuntu.org/news/kde-4.2

Oradan gelen KDE çok kararsız, o şekilde güncellemeyi tavsiye etmiyorum. Ben denedim ve memnun kalmadım.
ben de buradan kurdum ama aşiri kararsizdi. kubuntu 8.10 uzerinden guncelleme yaparak kurdugum kde 4.2 iyiydi ama.

eren

Bu depodan gelen 4.2 çok kararsız. KDE sürekli çöküyor.

matafleur

Bir bende mi normal çalışıyor bu KDE 4 :D

eren

Alıntı yapılan: matafleur - 17 Şubat 2009 - 16:25:57

@matafleur Kubuntu yükleyip güncelleme ile 4.2'ye geçtiysen daha sorunsuz ama Ubuntu üzerinden önce KDE 4.1 ardından bu ekstra depo ile 4.2 kurarsan sistem çok kararsız çalışıyor. KDE uygumaları sürekli hata verip kapanıyor.

yunus_

Kubuntu 8.10 üzerinde  bi türlü güncelleyememiştim. Kubuntu Cx. Sürekli çöküyor kde maalesef. Daha kararlı halini göremedim :)

Elbet yüzümüzü güldürecek kde4... : )
Silemiyorsan karalayacaksın !

matafleur

Alıntı yapılan: Eren - 17 Şubat 2009 - 16:35:53
Alıntı yapılan: matafleur - 17 Şubat 2009 - 16:25:57

@matafleur Kubuntu yükleyip güncelleme ile 4.2'ye geçtiysen daha sorunsuz ama Ubuntu üzerinden önce KDE 4.1 ardından bu ekstra depo ile 4.2 kurarsan sistem çok kararsız çalışıyor. KDE uygumaları sürekli hata verip kapanıyor.

Eğer doğru tahmin ediyorsam sebebi plasmoidlerden kaynaklı.Israrla söylüyor adamlar 4.2 kurmadan önce sisteminizde plasmoidlerle ilgili herhangi * bir şey kalmasın diye.Eski bir ayar herhangi * bir şey acayip sorun çıkartıyor.4.2 kurulumundan önce purge ile uçurmak lazım plasmoid ve yandaşlarını (:

eren

Çok uğraştım KDE namına ne varsa temizledim ve KDE 4.2 kurdum. Kurduktan sonra sürekli çöküyordu zar zor adam ettim. Bazı birleşenleri ekleyince yine çökme uyarısı veriyor ancak şimdilik fena değil. KDE 3.5.10 da sorun olmayan CPU kullanım oranı KDE 4.2'de sorun çıkarttı. Aynı sorunu Gnome altında da yaşıyorum.

CPU kullanım oranı bazen aşırı yükseliyor bazen düşüyor. Bunu hiç bir uygulama açık değilken bile yapabiliyor.

zulfikar

Alıntı yapılan: Eren - 17 Şubat 2009 - 19:58:48
Çok uğraştım KDE namına ne varsa temizledim ve KDE 4.2 kurdum. Kurduktan sonra sürekli çöküyordu zar zor adam ettim. Bazı birleşenleri ekleyince yine çökme uyarısı veriyor ancak şimdilik fena değil. KDE 3.5.10 da sorun olmayan CPU kullanım oranı KDE 4.2'de sorun çıkarttı. Aynı sorunu Gnome altında da yaşıyorum.

CPU kullanım oranı bazen aşırı yükseliyor bazen düşüyor. Bunu hiç bir uygulama açık değilken bile yapabiliyor.

@eren cpu frekans ayarlari icin burdaki plasmoidi dene bir dene istersen. Ben de de arch linux uzerinde cpu frekans sorunu vardi, cpu devamli yuksek frekansda calisiyordu ve islemi cok isiniyordu, biraz arastirinca birkac yol bulmusdum frekans ayarlari icin, gerci ben plasmoid ile degil baska sekilde halletmistim ama isin mantigi ayni idi.

eren

@zulfikar frekans ayarı yaptırmıyor sistem bana. Başka nasıl bir yol var?

Felâsife

KPowersave yüklü mü?
Bildiğim işlemcinin duruma göre vites küçültmesini o sağlıyordu :)
veya işlemci AMD'yse bios'ta "Cool"n"quiet"te kapanmış olabilir, Gnomede aynıymış çünkü.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

eren

KPowersave yüklü ve işlemci AMD değil. :)

heartsmagic

Gnome üzerindeki soruna başka yerlerde de rastladık. gnome-power-manager sebep oluyor sanırım ona ve bir hata kaydı mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.