KDE Masaüstü sayısını değiştiremiyorum...

Başlatan TheNightFox, 06 Şubat 2009 - 18:23:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TheNightFox

Arkadaşlar daha önce Gnome kıllanırken masaüstü sayımı istediğim kadar arttırabiliyordum. Şimdi ben masaüstü sayısını 4 olarak ayarlıyorum, Apply tuşuna basıyorum, OK tuşuna basıyorum, ne yaparsam yapim hep 2 masaüstünde kalıyor ve artmıyor...

Bu sorunumu çözmeme yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize sevgiler saygılar...

YAŞASIN ÖZGÜR YAZILIM DÜNYASI :)

TheNightFox

Arkadaşlar ızdırap çekiyorum burada birileri yardımcı olsun lütfen :(

heartsmagic

Gnome sorusu ancak KDE bölümünde? Başlığı taşıyorum.

Hangi Ubuntu sürümünü kullanıyorsun ve masaüstü sayısını bir de Compiz yapılandırıcısından arttırmayı denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

TheNightFox

Hayır bu bir KDE sorusu. Başlıkta yazmıştım "KDE Masaüstü sayısını değiştiremiyorum..." diye

Gnome kullanıyordum eskinden. Böyle bir sıkıntı yoktu demek maksadıyla söylemiştim. Konuyu geri KDE bölümüne alırsanız daha uygun olacağına inanıyorum.

Ubuntu 8.10 kullanıyorum. Gnomedayken bi sıkıntı yoktu. Şimdi görev çubuğundaki ekranlara sağ tuşla tıklayarak arttırma işlemini yapmaya çalışıyorum. Apply tuşuna basıyorum, OK tuşuna basıyorum, hata vermiyor ama hep 2 de kalıyor...

Compiz yapılandırıcısından bahsetmişsiniz, KDE üzerince compiz kurabildim ve efektleri de kullanabiliyorum ama compiz içerisinde hiçbir yerde bulamadım böyle bir ayarı... Compiz Config Manager üzerinde nerde olduğunu detaylı olarak anlatırsanız çok sevinirim.Çok yeniyim çünkü...

Birçok forumlarda (başka konularda), "X yere gir oradan yap" deniliyor ama ben o X yeri bulamıyorum. Lütfen yardımcı olun. Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla..

3mr3

Aslında soruyu karıştırdım. Ben mi yanlış anladım. Arkadaşım gnome için mi yoksa kde için mi soruyorsun bu soruyu. Ben KDE kullanmadığım için  bilmiyorum ama gnome içinse çaresine bakarız diyecektim :)

Edit: Benden önce davranmış bende aynen öyle diyecektim.

Arama yaparak bulabilirdin ama ben senin için buldum;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,446.0.html
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

TheNightFox

Arkadaşlar başlıkta yazıyor. "KDE Masaüstünü değiştiremiyorum diye"...

Sonraki mesajımda yanlış anlamaları ortadan kaldırması için tekrar açıkladım. Bir kere daha açıklayim

Önce : Gnome kullanıyordum herşey normaldi
Şimdi : KDE kullanıyorum ve masaüstü sayısını arttıramıyorum.

Bakın şu linkte : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6595.0.html bir soru sormuştum. Gnome kullanırken Compiz kullanabiliyordum ama o ilk resimde "Custom"un yanında bulunan "Tercihler" bende çıkmıyordu. Menüden Compiz manager ile ayarlıyordum. Aynı yere yine girebiliyorum ama masaüstü sayısını Compiz managerdan arttırmayı bilmiyorum.
--------------------

KDE4 kullanıyorum.

TheNightFox

Evet compiz üzerinde desktop sayısını değiştirmeyi buldum fakat o da 1'de sabitlenmiş. Değeri değiştirilemiyor... Ne yapmalıyım?

utdmr

Bende de aynı sorun olmuştu (Kubuntu Intrepid - KDE4) compiz paketini yükleyince, compiz'i basitçe "sudo apt-get remove compiz" ile kaldırınca düzeldi. Ama tabii ki bir çözüm değil bu, umarım bir çözüm bulunur a ben de compiz kullanabilirim.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

TheNightFox

Bu olay neden bu kadar zor ben anlam veremiyorum. Üstatlarımdan bilgisi olan varsa rica ediyorum, utdemir arkadaşım ve benim bu sorunumuza bi çözüm bulalım

TheNightFox

Evet bunu yapıyorum. Burada yükseliyor, OK veya Apply diyorum. Hala 2 masaüstü.... Daha yukarı çıkmıyor :(

matafleur

Bende çıkıyor.Buna müdahale edebilecek olan ve bende kurulu olmayan bir tek compiz var.Kaldırıp öyle deneyin isterseniz.Sonuçta KDE 4 için compiz çok da mantıklı bir olay değil.Zaten kendisi bu 3B desteği veriyor.Bir de üzerine compiz kurmanın anlamı yok.

Bir de ufak bir not.Eğer gnome dan geçiş yaptıysanız belki bunda değil ama saçma aksaklıklar olabiliyor bazen.Temiz kubuntu kurmanızı tavsiye ederim.

TheNightFox

KDE'nin kendi desteklediği görselleri nereden bulacağımı ve nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Bildiğiniz bir kaynak var mı? Compiz gibi özellikler sunuyor mu?

matafleur

System ayarları=>masaüstü=>masaüstü efektleri(sekme).Kurcala orayı bol bol (: