KDE 4 Paneli yer değişimi

Başlatan Eren, 03 Şubat 2009 - 20:42:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

KDE 4 Panelini yanlışlıkla sildim ve yeniden oluşturdum ancak üst kısımda beliriyor yerini taşıyamıyorum. Ayrıca masaüstündeki öğeler sıralanamıyor, bunun dışında panelde yer alan öğeleri panelin başka bir yerine taşıyamıyorsunuz.

Çok zor adam ettim KDE 4'ü ama en basit işlemler yapılamıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

utdmr

Panelin sağındaki panel menüsüne tıklayınca panelin altında(veya üstünde) çıkan kısımdan tutup sürükleyince taşınabiliyor bende.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

xwes

KDE 4.2 de, panele sag tiklayip kilidini açin. Sonra çikan yeni çubukta "screen edge" yazan yere tiklayip basili tutarak paneli istediginiz yere surukleyin.

Mint

Kubuntu kullaniyorsaniz depoda 4.1 olmasi lazim o nedenle bu islemlerde sikinti var.

Felâsife

Hehe bende silmiştim yanlışlıkla, düzeltene kadar canım çıkmıştı.
Panel bir yerden bir yere taşınmıyor, üst varsa bir tanede daha panel ekleyin o da altta yerleşecektir, tabi ki boş olarak :D
Doldurmanız gerek.(sonra üstü silersiniz)
Simge yer değiştirme işlemide, panel ayarların da taşıma simgesi var ona tıklayın ve taşıyacağınız simgenin üstüne fareyle gelin o geliyor, simgeler de öyle yer değiştiryor.

Gerçekten KDE4 çok farklı bir sistem, bilenleri çok uğraştıracak :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?