Sata3 120gb SSD Önerisi

Başlatan aderinkaya, 03 Ekim 2018 - 03:13:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhabalar,
Cihazlarımda ki HDD'ler yavaş yavaş ömürlerini doldurmaya başladı işi riske atmamak için bende SSD'ye geçiş yapmayı planlıyorum. Maximum 200tl gibi bir bütçe ile 120gb sata3 ssd aramaktayım.

1- ​Kingston A400 SSDNow 120GB Sata3
2- SanDisk SSD Plus​​​​​​ 120GB sata3
3- ​HI-LEVEL ULTRA-SSD30ULT-120GB​ sata 3

Ben bu üçünü çıkardım liste olarak. Özellik olarak aynılar aralarında ufak tefek yazma/okuma hızı farkı var. Benim için öncelik güvenilirlik. 3-5 gün sonra yazma okuma hızında dalgalanmalar yada düşmeler olmasın istiyorum. Sizin tecrube ve bilgileriniz hangisini işaret eder?​​

systmrrr

ben yaklaşık 4 ay önce vatandan. 206 tlye 1 numarayi almıstım gayet memnunum.
tavsiye ederim.

meda

Sandisk bakın Kingston samimiyetsiz bazı davranışları vardı. Tanıtımlarındaki donanım özelliklerini ile son kullanıcıya gelen farklıydı tabbii ki de kullanııcı için dezavantaj oluşturacak şekilde. 
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

aderinkaya

[mention=642177]@meda[/mention] [mention=642172]@systmrrr[/mention] hocam 3-5 hesap kitap derken gına geldi tam sipariş verirken stokta bitti vs "Hikvision 120GB SSD Disk SATA 3 HS-SSD-C100" gittim bunun siparişini verdim. Zaten cihazlarda hep linux kurulu. öyle ağır programlarda yok. HDD bile iş görüyordu ama ömrü bitmek üzere idi.

meda

N11 kampanyası kovala illa ki bulursun uygun fiyatlı SSD sonrası hız ve sessizlik seni derinden etkileyecek müptelası olacaksın.  :)
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

aderinkaya

[mention=642181]@meda[/mention] kardeşimin cihaz ssd li zaten hocam biliyorum olayı. N11 de kupon vs var zatende dahada ucuza getirdim bir yerden geçtim siparişi. teşekkür ederim.

meda

Güle güle kullanın
sudo systemctl enable fstrim.timer çalıştırmayı unutmayın.  :)

aderinkaya

[mention=642201]@meda[/mention] çok teşekkür ederim   :) https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=58920.0 bu konunuzu görmüştüm :) firefox kullanıcısı olduğum için uygulayacağım.

aderinkaya

Tavsiyelere uymadım gittim adını sanını hiç duymadığım ve fiyatı uygun olan hikvision c100 serisi 120gb sata 3d nand tlc bir ssd. Performans verileri;

arda@arda:~$ sync; dd if=/dev/zero of=tempfile bs=1M count=1024; sync
1024+0 kayıt girdi
1024+0 kayıt çıktı
1073741824 bytes (1,1 GB, 1,0 GiB) copied, 1,52107 s, 706 MB/s

arda@arda:~$ sudo hdparm -Tt /dev/sda2
/dev/sda2:
Timing cached reads:   14394 MB in  2.00 seconds = 7214.08 MB/sec
Timing buffered disk reads: 1614 MB in  3.00 seconds = 537.74 MB/sec

ata1

2- SanDisk SSD Plus​​​​​​ 120GB sata3
ben kullanıyorum ve oldukça memnunum :gerçi 240 g b olanı var ya bende