Python fonksiyon değerlerini editleme

Başlatan cosmicowl, 26 Temmuz 2018 - 11:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cosmicowl

Örnek üzerinden gideceğim.

def asal(sayi):
    if sayi % 2 == 0:
        print("asal değil")
    else:
        print("asal ")

a = int(input("sayı gir"))
asal(a)

İsteğim bu kodun içindeki a değerini başka bir fonksiyonda atamak. Daha açıklayıcı olmak gerekirse amacım başka birinin yazdığı bu tarz bir kodu doğru
çalışıyor mu diye kontrol edip yanlışsa kodu inceleyip yanlışını bulmak. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

.py

cosmicowl

Hocam şöyle demek istiyorum. Örneğin yukarıdaki kodu bir kişi yazdı, ben bu kodun doğru çalışıp çalışmadığını anlamak için benim programımın otomatik değer verip sınamasını istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir

.py

Yapmak istediğiniz çok karmaşık ama yapılabilir ufaktan başlayalım:) Şöyle bir şey işinizi görürmü? Bu basit script le hatanın nerede olduğunu bulabilirisin. Ama fonksiyonu bulup test edip geri dönüş yapması dediğim gibi çok karmaşık bir konu. ama yukarıdada belirtim yapılabilir biraz sadece biraz zaman alır.

test.py:

def asal(sayi):
   file test in open ("/home/olmayandosya"):
   print test

main.py:

import os
print os.system("python test.py")

cosmicowl

Pythonda biraz yeniyimde kodu tam anlayamadım, kaynak varsa verir misiniz veya kısaca anlatırsanız daha iyi olur  :)

.py

Alıntı yapılan: cosmicowl - 26 Temmuz 2018 - 12:23:05
Pythonda biraz yeniyimde kodu tam anlayamadım, kaynak varsa verir misiniz veya kısaca anlatırsanız daha iyi olur  :)

kaynak benim :) test.py scriptimiz , test.py deki kodları main.py den os.system fonksiyonunu kullanarak çalıştırdık //test.py hatalı olduğu için main.py de os.system sana hatalı kısmı göstermiş olması gerek. olay bundan ibaret. yani os.system ile, python scripti aynı terminalde olduğu gibi python test.py diyerek çalıştırdığın gibi çalıştırabilirsin. https://discord.gg/G57tRhP