Ubuntu İçin Yardım edin bana

Başlatan kindredchannel, 21 Mayıs 2018 - 14:58:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kindredchannel

Selamun Aleyküm arkadaşlar

Ubuntu 18.04 kurdum Lutris ile LoL ve Metin2 oyunları çok rahat bir şekilde oynadım Windows göre daha *kararlı olduğunu düşünüyorum çünkü metin2 ile lol istemcisi çok akıcı UBUNTUDA windowsdalolde metin2 istemci habire nedensiz duraklamalar ve takılmalardan dolayı geç çalışıyor o yüzden ubuntu kullanacam ama bir kaç yardım istiyorum sizden araştırdım yaptım olmadı yada yanlış yaptım

1.18.04 NEDEN DAHA ÖNCEKİ SÜRÜMLERİNE GÖRE FARE SANKİ KARE KARE HAREKET EDİYOR BU OYUNLARADA ETKİ EDİYOR OYUNDA FPS 60 GÖSTERİYOR AMA SANKİ KARE KARE HAREKET ETTİRİYOR DİĞER SÜRÜMLERİNDE MOUSE KARE KARE DEĞİLDİ AMA DİĞER SÜRÜMLERİDEN OYUNLARI ÇALIŞTIRAMADIM
SORUN Hz Ya da Kernel den olabilir mi ? çözemedim

2.Ben oyun çalıştırırken herhangi bir driver kurmadım otomatik kurulumu geliyor yoksa kuracaz mı ? Kuruncaa hızlandırır mı ?

3.Dock Kısmını ve bildirimler alanını tamamen kaldırmak istiyorum

4.Başlat tuşuna bastığımda aktiviteler yerine ubuntu başlatıcı nasıl ayarlanır

5.BU ÇOK ÖNEMLİ BENİM NOTEBOOK ÇOK KALİTELİ SES ÇIKARTIR ONUN İÇİNDE DRİVER VAR MIDIR ? UBUNTUTUDA DÜŞÜK SES GELİYOR
PC ÖZELLİKLERİ HP NOTEBOOK X9Z26EA

12 GB RAM

İ7 7.Nesil 7500U KABY LAKE İŞLEMCİ

İNTEL HD 620 2GB(GÜÇ TASARRUFU) VE AMD RADEON R7 M440(YÜKSEK PERFORMAN) 4Gb OLMAK ÜZERE EKRAN KARTLARI "BU EKRAN KARTLARI HYBRİT Mİ OLUYOR BİLMİYOM İKİSİDE NOTEBOOKTA MEVCUT BİRİ İNTERNET VİDEO FALAN İÇİN DİĞERİ OYUNLAR İÇİN AMA ADINA NEDeNİYOR BİLMİYOM"

1 TB HAFIZA 16 GB SSD

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BEN GÖRDÜM UBUNTUNUN GÜZELLİKLERİNİ İNSANLAR BİLMİYOR UBUNTUYU BİLSELER GEÇERLER SAĞOLUN İYİ GÜNLER DİLERİM

KARMAŞIK OLDUĞUNUDA DÜŞÜNMÜYORUM SADECE BİİZM ALIŞKANLIKLARIMIZ HEP WINDOWS KULLANDIĞIMIZ İÇİN SADECE MASAÜSTÜ DEĞİŞİK O KADAR YOKSA GÜNLÜK KULLANIMLARI FAZLASIYLA KARŞILIYOR BENCE WINDOWS OYUNLARI DAHA *kararlı UBUNTUTUDA BENİ DÜŞÜNCEM VE TEST ETMEMİN SONUÇLARI