UBUNTU KURULUM SONRASI WİFİ AĞLARINI GÖREMEMEK

Başlatan kodb35, 27 Nisan 2018 - 18:34:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kodb35

Merhaba arkadaşlar , uzun zamandır ubuntuya bir başlangıç yapmak istiyordum  gerekli araştırmayı yaptıktan sonra UEFi modunda dualboot  ubuntu kurulumumu sorunsuz yaptım(14.04 SÜRÜMÜ ) .Fakat wifi ye bağlanamıyorum daha doğrusu wifi ağlarını göremiyorum . sadece ethernet var edit seçeneğinde . Maalesef yurtta kaldığım için ethernet ile internete bağlanma şansım yok . Driverlardada wifi adına hiç bir şey göremedim lütfen birisi  bana yardım edebilir mi arkadaşlar ? Konuyu yanlış bir yerde açtıysam sizlerden çok özür dilerim .

Empat

Bir konuyu açtıktan sonra yanlış yere açtığınızı düşünüyorsanız yeni bir konu açmanız yanlış olur. Bu yüzden bir konu açtıktan sonra yanlış yere açtığınızı düşünürseniz de konunuzu düzenleyip belirtmeniz daha doğru olacaktır. Bu konunun doğru bölümü "Ağ kartları" bölümüdür. Moderatörler gördüğünde gerekli yere taşır. Öncelikle demek istediğim bir şey var. 14.04 LTS sürümünün desteğinin bitmesine bir yıl kaldı. Ubuntu'nun en kararlı LTS sürümü olan 16.04'ü kurmanızı tavsiye ederim. Bu sürümde devam etmek isterseniz de sorun yaşadığınız da sorununuzun kaynağını anlayıp çözebilmemiz için bize daha detaylı bilgi sağlamalısınız.
Verdiğim linkteki konudaki komutların çıktılarını atar mısınız ? https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.0
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!