Wifi üzerinden ettercap çalışmıyor

Başlatan azrail_, 09 Şubat 2017 - 13:39:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

azrail_

Selamun aleykum umarım iyisiniz. Arkadaşlar ben ettercap kullanmak istediğimde mesela wifi üzerinden scan işlemi yaptığım vakit sadecemodem ip adresi veya 6 cihazdan 2 ip adresi tek gösteriyor ama ethernet kablosuyla bağlandığımda modeme bağlı olan herkesi gösteriyor ama ben sürekli kablo ile bağlanamıyorum. Bunun sebebi hikmetini araştırdım ama hiç bir şey bulamadım yardımcı olabilir misiniz acaba?
Allah razı olsun...

lubuntu

[mention=617641]@azrail_[/mention]Bunun bir hikmeti filan yok zaten olay bu. Güvenlikle alakalı bir mevzu. Niye bir başkası sırf wi-fi şifrene sahip diye senin trafiğini izlesin? İşin özüne ters bu durum zaten görürsen problem var demektir, çünkü sende görünürsün demek bu!!! Açık açık diyorsun ki aslında, girdiğim her ağı takip edeyim ama yedirmezler gözüm!

azrail_

şimdi hocam dediklerinize eyvallah o halde bağlı olduğum ağın 7 cihazdan 3nü neden gelen giden trafiğini izleyebiliyorumda geri kalanını izleyemiyorum? sizin dediğinize göre onlarıda görememem gerekmez mi?

lubuntu

[mention=617644]@azrail_[/mention]Ağına 7 ayrı cihaz bağlı ve sen sadece 3 tanesini izleyebiliyorsun, doğru mu anladım? Eğer durum buysa ağ ayarlarına bakman lazım diğer cihazların. Örneğin kendi bilgisayarım ağda gözükmüyor veya kullandığım diğer cihazlar.

azrail_

evet bazen 1  bazen hiç hepside wifi üzerinden bağlı. Konum olarak art niyetli biri olduğumu düşünmenize karşı değilim şunu belirtmek isterim amacım insanları takip etmek değil amacım bunu öğrenmek zamanında kendim yazmış olduğum rat ve keyloggerleri hiç kimseye yedirmedim amacım sadece merak ettiğim şeyi öğrenmek sadece bu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2017 - 14:04:08

ağ ayarlarına bakman lazım derken tam olarak neye bakacağımı pek anlayamadım? telefondan ping işlemi gerçekleştirdiğimde ağ'a  bağlı kaç cihaz olduğunu gösteriyor ama işte program neden göstermiyor işlem yapmıyor anlamadım

lubuntu

[mention=617646]@azrail_[/mention]Birden fazla sebebi olabilir bunun. Modem ayarları, senin kullandığın sistemdeki güvenlik kuralları, diğer cihazlardaki kurallar v.s Bu tip şeyler için Kali kullanmanı tavsiye ederim çok kaliteli yazılımlarla beraber gelmekte. Zorlama(force) yolu ile bu tip problemleri aşabilirsin belki.

azrail_

Ubuntu, Lubuntu, LinuxMint, Kali, BackBox,  windows7, windows8, windows10 bu sistemleri defalarca yükledim sildim çözümler denedim farklı wifi cihazları denedim ama olmadı son çare olarak konu açıyorum. Mesela eğer modemden kaynaklanırsa bence ethernet üzerinden'de işlem yapamamız gerekirdi diye düşünüyorum? ama işte bir tek wifide çalışmıyor.

lubuntu

[mention=617648]@azrail_[/mention]Ethernet senin modeme direkt bağlantın olduğu gerçeğidir. Bunu sağlaman için cihaza fiziksel olarak ulaşabiliyorsun demektir. Bu da senin güvenli tarafta olduğunun varsayılmasına sebep oluyor. Basitçe mantık şu sen wi-fi bağlantısı kurmak için şifresine ihtiyaç duyarsın ama ethernet ile sonuçta bir şifre koruması v.b. gerekmez!

azrail_

başkaları bu işlemi wifi üzerinden sıkıntısız yapabiliyorken bende çalışmaması canımı sıkıyor.

lubuntu

[mention=617650]@azrail_[/mention]Madem öyle o başkaları nasıl yapıyor, sor onlara bizede aktar.

azrail_

Hocam sordum onlarda çözüm bulamadılar. Eğer bulursam unutmazsam çözümü paylaşırım teşekkür ederim. Umarım başka arkadaşlar yardımcı olabilirler.

neynefes

Uygulama hakkında net ve yeterli teknik bilgiye sahip değilim lakin diğer cihazların ağ trafiğini koklamak pek masum gözükmedi gözüme. Amaç nedir ve bu cihazlar neden izlenilmek isteniyor?