Sİtenin İstediğim Kısımlarını Çağırma

Başlatan Kaleihan, 29 Ocak 2017 - 15:22:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kaleihan

Merhaba,
3 sayfadan oluşan bir sayfa topluluğu yapmak istiyorum. 3 sayfada da menü, logo ve başlık (üst bilgi) bir de alt kısım yani footer kısmı olucak. Ben bunları her seferinde sıfırdan kodlamak yerine bir yere koyup ordan kodla çağırıvermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

lubuntu

[mention=616671]@Kaleihan[/mention] Her seferinde niye kodluyorsun ki? İlk sayfayı kopyala iki tane daha kopya oluştur oldu bitti. Sonra sayfa içeriğini oluştur. Ayrıca çağırma işlemi doğru bir şeymiş gibi düşünme, son web standartları her şeyin sayfa içinde olmasını öneriyor.

Kaleihan

Daha az kod kalabalıklığı için uğraşıyorum. Ayrıca sayfada bir yenilik yaptığımda diğer 2 sayfa için de ayrı ayrı yenilikleri uygulamam gerekiyor. Amacım tek elden tüm işleri yürütmek. Lafı geçmişken bu stndartları kim belirliyor? Seo açısından önemliyse dikkate alırım.

lubuntu

Alıntı yapılan: Kaleihan - 29 Ocak 2017 - 15:46:14
Daha az kod kalabalıklığı için uğraşıyorum. Ayrıca sayfada bir yenilik yaptığımda diğer 2 sayfa için de ayrı ayrı yenilikleri uygulamam gerekiyor. Amacım tek elden tüm işleri yürütmek. Lafı geçmişken bu stndartları kim belirliyor? Seo açısından önemliyse dikkate alırım.
Tabiki World Wide Web Consortium belirliyor. Web demek W3 demek. Ayrıca yapman gereken önceki konuda yaptığın gibi stil dosyaları oluşturmak.

Kaleihan

Bİraz daha açar mısınız. Stil dosyasını her zaman oluşturuyorum. Bu sefer oluşturacaklarımın farkı ne olacak?

lubuntu

[mention=616689]@Kaleihan[/mention] h1 yerine #header kullanacaksın mesela.

Kaleihan

Yani şu şekilde html kodlarını çağırabilir miyiz?
<link rel="stylesheet" type="text/html" href="kodlar.html">

lubuntu

Alıntı yapılan: Kaleihan - 29 Ocak 2017 - 16:24:46
Yani şu şekilde html kodlarını çağırabilir miyiz?
<link rel="stylesheet" type="text/html" href="kodlar.html">
Çağıramazsın çünkü kodlar.html bir stil dosyası değil. Bence sen bu konuda yazılmış olan makaleleri v.b. şeyleri bul. Biraz daha geliştir kendini.

Kaleihan

Doğru diyorsunuz stil dosyası değil ama *.css dosyasının içine html kodu yazılıp çalıştırılabilir mi? Şuan öğrenme aşamasındayım zaten :) Yava yavaş gelişeceğim inşAllah.

lubuntu

[mention=616695]@Kaleihan[/mention] O zaman bu konularda etkin olan forumlara bloglara yönelmelisin. Çok kaliteli forumlar çok değerli bloggerlar bulunmakta.

deniz95

Web tasarim için aktif bir Türkçe forum var mı bildiğiniz? Bu konuda ben de kaynak sıkıntısı çekiyorum.

General Mobile 4G Dual cihazımdan gönderildi

Dell Inspiron 3543 | Intel i5 5200U | Intel HD Graphics 5500 + Nvidia GeForce 820M | 8GB RAM | 480GB Sandisk Ultra II SSD | Windows 10