[Çözüldü] Login Olamama

Başlatan freeman, 22 Mart 2016 - 10:52:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freeman

Merhabalar
Bugün Ubuntu yu açtığımda login olamama sorunuyla karşılaştım. Şifre doğru, zaten yanlış demiyor. Ve term1 den login olabiliyorum zaten.
Şifreyi girip enter e bastıktan sonra tekrar login ekranına atıyor. Konuk oturumda aynı.

Nasıl çözebiliriz?
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

betseg

Grafik kartlarıyla alakalı olabilir gibi geliyor. Şu [1] komutları TTY'de şu şekilde yürütüp verdiği site adreslerini geçebilir misin?
komut | curl -F 'f:1=<-' ix.io

[1]: ekrankomut
Not: TTY'de ctrl+alt+- çalışmıyor. Ctrl+alt+< kullanabilirsin.

freeman

Dediğinizi yanlış anlamadıysam çıktılar şurada
https://www.dropbox.com/sh/pz6ebe6utpro1pd/AAAVylpCHSh2ND70gZ9iQdWOa?dl=0
Direkt kopyalama imkanım yok.

(Gerçi orada aynı çıktıları iki kere vermişim.

tty den masaüstüne düştüm ama düzgün çalışmıyor. terminal bile açılmıyor. Emacs sağolsun☺

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2016 - 11:56:38

Herhangi bir arkadaş bana /etc/environment çıktısını verebilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2016 - 12:06:54

Sorun çözülmüştür. Sebebi /etc/environment dosyasındaki PATH değişkenini silmem. :o
Sorunu dpkg-reconfigure 'yi çalıştırmak istediğimde fark ettim. /usr/sbin dizini bulamıyorum diyordu.
/etc/environment değişkenine
PATH=$PATH:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
ekleyince sorun çözüldü.

NOT: Emacs 'e işlerimi kolaylaştırdığı için teşekkür ediyorum.  ;D
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.