Karux ~ Proje tanıtımı / Ekip Arkadaşları Aranıyor

Başlatan davutkara, 08 Ocak 2016 - 00:45:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mthnzbk

Benim anladığım kadarı da herkes tek sistemde değil de herkesin kendi sistemi olacak kendi raspi'sinde. sosyal ağlar gibi bir proje değil.

WhiteScars

Bana okuduklarımdan sanki open source proje gibi çıkacakmış gibi geldi. Konuyu ilk açan arkadaş tam olarak bir netleştirirse güzel olacak  :)
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir.

bugra9

Alıntı yapılan: davutkaraSistemin yerelde çalışmasını planlıyorum, aslında sistem rasberry pi altında çalışacak. Şuan bir vps ye kurmak için müsait değildir, bir çok güvenlik açığı olacaktır. Mantığı evde raspberry pi ile çalıştırmak ve 7/24 açık tutmak, zaten kişisel kullanımlı bir sistem olacak bu yüzden yeterli olur diye düşünüyorum

Bulut tabanlı çalışmaktan ziyade yerelde çalıştırmayı düşünüyor ki ondan raspberry pi'ye kurulum yapıyor.

Ayrıca yazdığı yazılımın açık kaynak olacağını ve isteyenin kendi raspberry pi'sine kurabileceğini belirtiyor.

WhiteScars

Benim hatam olmuş. Raspery pi ise benim alanım dışı kalır :) Yazdıklarımı yoksayabilirsiniz :) Heyacanlanmıştım birden açık kaynak kodlu SaaS proje yapacağız diye :)
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir.

davutkara

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler,  ben bu sistemi genelde bir şirketin iş yükünü kaldırmaktan ziyade bir kullanıcının iş yükünü hafifletecek şekilde bir sistem olarak düşünüyorum,  Proje raspi de evet ama raspi küçük bir Linux tabanlı bilgisayar olduğu için raspi yi seçtim  raspinin üzerinde pinler ve elektronik bilgi dışında çok farklı birşey yok,  ben birkaç örnek açıklama yazmıştım yapılabilecekler ile ilgili. Bu yüzden yazdıklarınız arasında güvenlik önlemini çok dikkate aldım.  Yani dediğim gibi projenin önü açık ben şuan mesela sunucu yedek alma modülü yapacağım ve sizde eğer sizin işinize lazımsa kuracaksınız diğer arkadaş başka bir modül yazacak kimin işine yarıyorsa kurup kullanacak. Tüm modülleri kurmak zorunda değiliz esnek bir sistem olacak. Bende anlatmakta güçlük çekiyorum :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Şubat 2016 - 00:36:38

Şuan sistemin meyvelerini topluyorum.  Şuan izmirdeyim Ankarada evimde raspi altında çalışan karux 7/24 açık.  Ubuntu forumda bu açtığım konuya mail abonesi oldum. Mail karux içim açtığım yandex hesabına gidiyor hesap forumlardam gelen mailleri yandex mail de bir klasöre taşıyor.  Karuxsystem de php imap-mail ile yandex maildeki bu klasörü belli aralıklarla kontrol ediyor eğer yeni bir mail varsa veriyi çekiyor telefona bildirim atıyor.  Bu şekilde sürekli forumları takip etmekten kurtuluyorum :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Şubat 2016 - 00:38:23

Ayrıca modem port yönlendirmesi yaptım.  Yeni birşey gelince bildirim atıyor tıklayınca evimdeki ip den bağlanıyorum sabit ip vs de gerek yok