Klavyeme Pekmez Kaçtı

Başlatan MuhbirKedi, 30 Aralık 2015 - 20:13:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuhbirKedi

Satıyorum kilosu 30 ₺. :D Toplu alımlar da indirim var :D Size pekmezkolik olacaksınız!
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

MoShic

Bence konudan çok sapılmasın : ) 3 ay kadar önce kahvemi masaya koyup, bacagım masaya degince devirmem bir oldu ve klavyenin sol kısmına döküldü, harfler de çift yazıyordu (q basınca qa, w basınca ws, ed rf gibi). Hem sinirlendim hem üzüldüm, başka klavye taktım , tuş baskısına alışamadım zaten sonra kendi (2 gün filan) düzeldi kurudugundan herhalde ki.. Normal kullanmaya devam ettim sonra. Ama bence çok döküldüyse ki pekmez yapış yapış eder, tuşu da aşındırabilir haliyle, servise göstertip enazından fikir alman daha mantıklısı olacaktır, yetkili bir el yapmalı klavye sökme-temizleme vs işlerini. Bilgisayarımızı koruyalım lütfen *-*
Eski ID: Mar yJuana

neynefes

Ben böyle başlıklara geldiğim zaman @seron kızıyor ama ne yapayım :) Muhbir oğlum sen bilgisayarın üzerinde neden besleniyorsun. Benim annem canımı  okurdu ortalığı batırdığım zaman :D Ayrıca bütün hesabı niye heartsmagic'e yıktın :D

ata1

@neynefes ortak ol hesaba yükü hafiflesin @heartsmagic'in  :))

MuhbirKedi

Canınız sağolsun çaylar şirketten :D Şuan gece pekmezimi yiyorum cidden mükemmel bir şey bu tadı şahane.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

neynefes

Benden yaşça büyük, iş sahibi o kadar kişi varken bana düşmez [emoji14]

ata1

eeee yaşlılara hörmet göstermeli gençler .ben işsizim bu sınıfa girmiyorum.

MuhbirKedi

Tuşu çıkartsam temizleyip taksam deform olmaz dimi?  :'(

neynefes

Hizmeti ederiz onda sıkıntı yok.  ;) Çok canını sıkana kadar kullan sonrasına bakarız.

ata1

Alıntı yapılan: MuhbirKedi - 31 Aralık 2015 - 01:03:34
Tuşu çıkartsam temizleyip taksam deform olmaz dimi?  :'(
kurallarına uygun yapabilirsen sorun olmaz ama zorlar yada ters bir şey yaparsan sorun olur.

MuhbirKedi

Bu işin püf noktası tam olarak nedir iğne gibi bir şeyle asılayım mı?

neynefes

Şu anda kullanımı etkiliyor mu? Çok etkilemiyorsa bir kaç gün dursun bakalım.

ata1

bence kurcalama kırarsın  klavyeler genelde tuşlarda klıps var örneğin bende var öncen arkaya açılıyor arkada 2 menteşe gibi birşey var .pc ye göre değişiklik gösterebilir.
bu nedenle sen o işlemden vazgeç bence ben ü tuşunu mefta etmiştim  ;D

mhmtkrktr

Alıntı YapŞu anda kullanımı etkiliyor mu? Çok etkilemiyorsa bir kaç gün dursun bakalım.
Dur dur. O klavyeyi hepten çöpe çıkaracak şimdi :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2015 - 01:18:21

@MuhbirKedi, sorumluluğu tamamen alıyorum ve illede ben yapıcam diyorsan, tarif edeyim.

MuhbirKedi

@mhmtkrktr sen tarif et bakalım zor gelirse yapmam. Lenovo Z50-70 model kullanıyorum.

mhmtkrktr

Sorun şu ki, sökdükten sonra zor geldi, ben bunu yapmam seçeneği kalmıyor.

Sökerken parmağından başka birşeye ihtiyaç yok, temiz sökmenin en güvenilir yolu bu. Tuşu bir kenarından tut ve yavaşça çek.

Yarabandı gibi hızlı çekmek burada ters tepki yapar. Tuşu tutan plastik maşanın uçlarını kırarsın.

Tuş yerinden çıkarken kırılıyormuş gibi ses çıkartır. Bu ses, klipslerin yuvalarından çıkıyor. Kırıldı diye korkmana gerek yok.

Eğer alt bölümdeki maşayı birbirinden hiç ayrılmadan sökebilmişsen, geri takma işi daha kolay olur senin için. (ayrılma durumu sana bağlı değil, klipsin yapısıyla alâkalı )

Birbirinden ayırmadan ve yönünü bozmadan bir kenara koy.

Kolonya, etil alkon vb bir sıvı varsa, lif bırakmayacak bir bez veya peçeteye çok az damlatarak, temizleme işlemini yapabilirsin.

Bu tür sıvıları kesinlikle azda olsa doğrudan oraya damlatma. Daha temiz olsun mantığı burada işlemez. ( Her tuş klavyeye göre değişen ortalama olarak sekizli gruplar halindedir. Biri giderse diğer yedisi de gider.)

Temizlik işi bitince, önce alt maşayı takman gerekiyor. Yerine doğru takmışsan, maşanın akordiyon benzeri bir şekil almış olması ve yukarı aşağı takılmadan oynayabiliyor olması gerekiyor.

Klavyedeki kancalara maşayı uygun şekilde oturtunca, en son tuş yüzeyini silikon buton tepesini ortalayarak normal tuşa basar gibi bastırabilirsin.

Çok kuvvetli değil ama biraz bastırman gerekir. Uygun yere geldiğinde, çıkartırken çıkana benzer bir ses duyarsın. Bu tıkırt sesini duymuşsan işlem tamamdır.

ata1

ALLAH  taksiratını affetsin . ;D ;D

mhmtkrktr

Şuan yüzünde profil resminde olduğu gibi bir ifade seziyorum ama hadi bakalım hayırlısı. :)

ata1

bence de   ;D ;D çok genç bir kardeşimiz . aynen o  ifade ile okuyordur senin açıklamanı.

ahmet_matematikci

Bu yaşa geldim pancar pekmezi yeni duydum. :))
Bilgisayar başında pekmez yemek nasıl bir fantazi kardeş :)
Neymiş efendim duvar kağıdı bakıyormuş da öyle dökmüş.... Neyse :)
Merak ettim o duvar kağıtlarını burada paylaşır mısın ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ahmet_matematikciBu yaşa geldim pancar pekmezi yeni duydum.
Bilgisayar başında pekmez yemek nasıl bir fantazi kardeş
Neymiş efendim duvar kağıdı bakıyormuş da öyle dökmüş.... Neyse
Merak ettim o duvar kağıtlarını burada paylaşır mısın
Ben limonata, ayran da dokmustum bu kullandigim kacinci klavyem.. :D
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

MuhbirKedi

GTA V ekran görüntüsü mü gerçekten diye dalmıştım. :D
Profil resmimdeki ifade yok merak etmeyim :D

Sh4oTT

Alıntı yapılan: ahmet_matematikciBu yaşa geldim pancar pekmezi yeni duydum.
Bilgisayar başında pekmez yemek nasıl bir fantazi kardeş
Neymiş efendim duvar kağıdı bakıyormuş da öyle dökmüş.... Neyse
Merak ettim o duvar kağıtlarını burada paylaşır mısın

Bende ilk defa duydum pancar pekmezini :) Dut pekmezini tereyagında ısıtarak yemek cok şahane :)

MuhbirKedi

Bilgisayar başında yemek yiyen varken ben pekmez yemişim olmaz mı? :D
Ayrıca şeker pancarından yapılıyor yapılıyor doğal olarak şeker katılmıyor ama kırmızı pancar da var mı içinde bilemiyeceğim. :D

heartsmagic

Başlık çok karışmış, hepsini okuyamadım :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.