[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 65 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ginraj

arkadaşlar bazı resimlerde görüyorum dosya yöneticisinin yan tarafında mail adresini görüyorm özellikle gmail. Google drive mi bağlıyorsunuz? O mail orda niçin var ? (:

neynefes

Bir ara unity'de web uygulamalarını seçkeye ekleyebiliyordun. Hala var mı bilmiyorum. O olabilir mi acaba?

betseg

Alıntı yapılan: ginrajarkadaşlar bazı resimlerde görüyorum dosya yöneticisinin yan tarafında mail adresini görüyorm özellikle gmail. Google drive mi bağlıyorsunuz? O mail orda niçin var ? (:
GNOME Files (nautilus) 3.18 ile Google Drive entegrasyonu sağlanmıştı. Ben de onunla yaptım. Bu  sürüm şimdilik oldukça az dağıtımda var, zaten yeni çıktı sayılır.

eronis

Software Center'a gir;
unity-webapp
yaz, arat. çıkarlar.
Şahsen ben bu tür işleri firefox'a bırakıyorum ama bazı kullanıcıların hoşuna giden bir özellik.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ginraj

@neynefes @eronis hayır o şekilde değil nautilus ile alakalı. @betseg tam olarak sizin resimdi heralde saklamıştınız hatta mail adresini sadece gmail kısmı görnüyordu. Şuan hangi dağıtımlarda var acaba ben bu aralar apricity os kullanmayı düşünüyorum. Onda da varmıdır?

betseg

Şu anda sadece Arch tabanlı dağıtımlarda (Apricity dahil, ek olarak Manjaro ve Antergos da var) ve Fedora'da var diye biliyorum.

ginraj

Güzel peki program kurmaya gerek var mı?  Yoksa direk kullanabiliyor muyuz?

betseg

ata1

ata1

2 defa çıkmış yeni fark ettim bari değişeyim aynı olmasın
yuvarlanıp gidiyoruz arch xfce ile  ;D

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ata1

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

neynefes

@meda, sizden bir ara yardım isteyeceğim tam benim zevkime göre masaüstleri hazırlıyorsunuz :)

meda

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Aralık 2015 - 23:18:04
@meda, sizden bir ara yardım isteyeceğim tam benim zevkime göre masaüstleri hazırlıyorsunuz :)
Elimden gelen bir şey olursa tabikide yardımcı olmaya çalışırım. :) Ayrıca beğenmenize sevindim.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

karboran

@meda Ya en çok hoşuma giden olan fontlar ve netlik . Bu konuda kesilikle bize en azından bana yardımcı olmalısınız . Müsait olduğunuzda bu font ve bu netliği nasıl yaptığınıza dair yeter bir yazı hazırlarsanız çok sevinirim. (Sorun Gtk da ise KDE ye bile geçerim o derece) Göz sağlığı önemli.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

juggle

Bir @meda'nın ekran görüntülerine bakıyorum bir de kendi ekranıma, çok fark var gerçekten :)
what goes around comes back around

meda

Alıntı yapılan: karboran - 13 Aralık 2015 - 13:08:41
@meda Ya en çok hoşuma giden olan fontlar ve netlik . Bu konuda kesilikle bize en azından bana yardımcı olmalısınız . Müsait olduğunuzda bu font ve bu netliği nasıl yaptığınıza dair yeter bir yazı hazırlarsanız çok sevinirim. (Sorun Gtk da ise KDE ye bile geçerim o derece) Göz sağlığı önemli.
Bilgisayarı daha çok okumak, izlemek, dinlemek amaçlı kullandığım için bende sizin gibi net, gözü yormayan bir o kadar da geriden bakınca kalite hissini uyandırmalı ve de bazı işleri sıkılmadan yapabilmeliyim diye düşünüyorum.
Elementary OS, Ubuntu, Mint ... aklıma gelmeyen ama görselliğin hat safhada olduğu Linux dağıtımları deneyerek. Hatta OSX'in bile neden bu kadar net görüntüler içerdiğini araştırarak birçok bilgi edindim. Karışık bilgiler çok. Ancak edindiğim bilgiler dahilinde: İnfinality, yazı karakteri seçimi Ubuntu Font, Noto, Roboto ... yazı karakterlerindeki gibi Truetype özelliğinin olması gerek. Ayrıca sistem gamma değerlerini %20 oranında düşürülünce biraz daha net bir görüntü ortaya çıkıyor. xgamma -gamma .8 8 sayısı isteğinize göre azaltıp artırabilirsiniz. Renk calibrasyonu ayarı uğraştırıcı olduğu için direk gamma değeri düşürülmesi daha iyi diye kestirmeden gittim. :) Bir de anti-aliasing değerlerini RGB-hafif ya da tam olarak ihtiyacınıza göre yapabilirsiniz. Ubuntu-Tweak bu konuda yardımcı olur.
Toparlamak gerekirse İnfinality, Font, Anti- Aliasing, Renk Kalibrasyonu sonucunda en iyi sonuç elde ediliyor.
Sağda solda görürüz Mac makinelerde görüntü ne kadar net ve kaliteli deriz ya. :) Çoğu makinesinde 2K-4k ekran var fakat iş ekranla bitmiyor ekrana yazılımsal olarak da renk kalibrasyonu yapılıyor. Yazı motoru farklı ve yazı motoruna göre yazı tipi hazırlanıyor.
Dipnot düşmek isterim Elementary OS, Mac makinelerde OSX'den daha canlı renkler sunuyor. :)
Alıntı yapılan: juggle - 13 Aralık 2015 - 13:19:47
Bir @meda'nın ekran görüntülerine bakıyorum bir de kendi ekranıma, çok fark var gerçekten :)

Arkadaşlar elimden geldiğince olabildiğince yüzeysel anlatmaya çalıştım zaten sonuç aynı olunca teferruta ne gerek. :) Bir kişiye dahi yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Aklıma gelmişken bu görüntüleri kalite ve görselliği Windows'da sağlamak imkansız gibi.

ata1

@seron sana gelsin
Manjaro Xfce RedWhite (Kırmızı Beyaz) 15.12

DE: XFCE4
WM: Xfwm4
WM Theme: Elberg
GTK Theme: Xfce-flat [GTK2 
Icon Theme: Black-Diamond
Font: Cantarell 10

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

"@seron sana gelsin "
Yav birşey söyleyeceğim, olmayacak. sonra da soytarı oluyoruz ;D göz zevki yok göz zevki. benim göz zevkim değil genel olarak. o kırmızılı rengarenk arabalı temaya o deep blue conky, o ikon takımı, o ... herneyse onlar birbirine hiç gitmiş mi?

Dur, sana kendi derlediğim duvar kağıtlarını yükleyeyim de onları bari kullan.

Bir de benimkine bak hele... Güzel değilse de göze rahatsızlık veren birşey var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Aralık 2015 - 20:02:26

@ata1 al bak yükledim gözün "kaaat" görsün ;D daha fazlası da var ama senin masasütüne yaramaz.

Tuvalet kağıdı değil bunlar; duvar kağıdı...  ;D

Diğer arkadaşlar da faydalanabilirler.
http://s3.dosya.tc/server6/t1j9ga/ataya_kaaaat.zip.html

[eklenti yönetici tarafından silindi]

neynefes

Müdahale etsem kötü ben oluyorum. Ben yine de dilin biraz daha yumuşak olması taraftarıyım. Sizlerden de bu konuda ricada bulunuyorum..

seron

Özür dileriz neynefes. Site kurallarını biliyoruz. Ve tekrar özür diliyoruz; çünkü bizim @ata1 ile aramızda özel bir durum var ve bu, site kültürünün biraz dışında kalınca böyle oluyor. Şöyle ki; bizim bu ata var ya ata, bununla armız gırgır muhabbet iyidir. Yani kırıcı maksatla yazmıyoruz ve sadece birbirimize karşı bu üslubu kullanıyoruz. Keşke sohbet bölgemiz olsaydı, karnınızı tuta tuta gülerdiniz...

Yine de sakınca teşkil ediyorsa hem tekrar özür dileriz hem de tekrarlanmayacağı konusunda söz veririz.