Arch linux terminal masaüstüne gömme !

Başlatan yunus.kuzu, 24 Aralık 2015 - 22:19:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mhmtkrktr

@MaRJiNaL, anlatım için teşekkürler. İlk aklıma gelen wmctrl olmuştu. Fakat bunun için fazla karmaşık olacağını düşünmüştüm. Bir özelliğini daha öğrenmiş oldum.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: mhmtkrktr@MaRJiNaL, anlatım için teşekkürler. İlk aklıma gelen wmctrl olmuştu. Fakat bunun için fazla karmaşık olacağını düşünmüştüm. Bir özelliğini daha öğrenmiş oldum.
Rica ederim ama birde wmctrl olmadan bir betik ile deneyeceğim.. Çünkü betikteki ilk satır, terminalde istenilen sonucu veriyor ama ben bu terminali kullanmıyacağım.:)
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ata1

xfce4-terminal --hide-borders --hide-toolbar --hide-menubar --title=desktopconsole --geometry=30x44+100+0 &sleep 5

şeklinde en uygunudur kullanmak isteyenler için yukarıdaki komut betik olarak başlangıca eklenirse açılış ile terminal masa üzerine gelebilir.

neynefes

@ata1, mesaj tekrarı sizden mi kaynaklandı? Neden iki ileti geçtiniz?

ata1

sanırım düzenleme yaparken alıntı olmuş telefonda idim

neynefes

Hani forum kendisimi oluşturdu diye merak ettim.

ata1

emin değilim ama sanırım ki üst mesajı düzenledim ve bu sıra da olmuştur diye düşünüyorum.

Sh4oTT

xfce4-terminal --hide-borders --hide-toolbar --hide-menubar --title=desktopconsole --geometry=30x44+100+0 &sleep 5

@ata1 bunu nereye atıyoruz abi, birde baska bir şey yapmaya gerek varmı?

ata1

betik oluşturup başlangıca eklenecek . isteyen betiği kullanıcı alanına oluşturabilir yani home bölümüne ve eklenir başlangıçta çalıştıra şayet yapabilirsem farklı bir yöntem deniyorum .
daha kullanışlı hale getirebilirsem yazarım buradan . şuan bu komut olarak çalıştırılabilir terminalden yada eklenebilir başlangıca

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ata1betik oluşturup başlangıca eklenecek . isteyen betiği kullanıcı alanına oluşturabilir yani home bölümüne ve eklenir başlangıçta çalıştıra şayet yapabilirsem farklı bir yöntem deniyorum .
daha kullanışlı hale getirebilirsem yazarım buradan . şuan bu komut olarak çalıştırılabilir terminalden yada eklenebilir başlangıca
Oturum ve Başlangıç bölümüne gelip, oradan bu komutu otomatik çalıştırmak için çalıştırsak olmuyor mu?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ata1

açılışa ekle dediğim zaten budur. sizde bu şekil de manjaro için

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2015 - 14:09:35

http://forum.xfce.org/viewtopic.php?id=8486

isteyenler bu yöntemide kullanabilir çok farkı yok ama bir farkı tüm açılan terminaller aynı şekilde çıkıyor.