hotmail.com dan mail atamıyorum

Başlatan terrior, 18 Kasım 2008 - 18:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

terrior

Arkadaslar merhabal.

Ubuntu Hardy en son guncellemeler de dahil kurulmustur. 3-4 ay oldu kullaniyorum bir sorun yok ancak 2-3 gundur hotmailie girip birisine mail atmaya calistigim zaman (hatta gelen maile reply dedigimde bile) kime ve konu kismine giris yapabiliyorum ancak icerige yazi yazamiyorum.
ekran goruntusunu ekliyorum. umarim yardimci olabilirsiniz.

simdiden tesekkurler

foma

Aynı sorun bende de var ama alternatif 2 tane daha mail adresi kullandığım için üstüne düşmemiştim.

Not: Ekran görüntüsünün küçük halini koyabilir misin?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

Xenophobia

Bunun firefox eklentileri ile alakalı olduğunu duyduk bir kaç arkadaşımızdan.

Başka bir browser ile deneyebilirsin.Aynı sorunun çözülmüş hali de forumlarda mevcut. Opera kullanmasını tavsiye etmiştik arkadaşın ve sorunu çözülmüştü.

terrior

ekran goruntusunu kuculttum..

herhangi bir yeni eklenti ekmemedim yalniz. mevcut neyse onu kullaniyorum.

Xenophobia

Sen yine de burayı tıklayarak Opera yeni sürümü indir ve kur.

terrior

arkadasim ben firefoxtan memnunum.. mvcut sorunun uzerine gitmektense siz bana kacis yontemini soyluyorsunuz.. bu pek mantikli degil ve turk isi bir cozum :)

Xenophobia

Sana bir iyilik yapmaya çalışıyorum, firefox'dan memnun olabilirsin ve bir eklenti indirmemiş de olabilirsin, fakat olağan güncelleme sebep olmuş olabilir.

Opera ve firefox hakkında biraz daha bilgi edin ve browserleri bu şekilde değerlendir.Sana gösterdiğim alternatif yol değil ana yol'dur.

Madem firefox'dan memnunsun, hotmail kullanma veya hotmail'in eski sürümüne dön.

Sypro

Şimdi, sorun "mail atamamanız" ise verilen çözüm çok yerinde. Opera ile sorunu çözebilirsiniz.
Ama sorununuz "Firefox ile mail atamamanız" ise orda işler değişir.
Önce sorunu tanımlayalım ki yanlış anlaşılmalar olmasın.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

terrior

@Xenophobia ;
siz suna benzer bir oneri getirdiniz..

ubuntuyu sil windows yukle..

kimine gore dogru olan baskasina gore yanlistir degil mi?
operayi sevmiyorum ve firefox ile neden boyle bir sorunla karsilastigimi bilmek istiyorum.
dedigim gibi herhangi bir eklenti yuklemedim. mvutu neyse onu kullaniyorum. durduk yere boyle bir sorun olmasini birseye baglamaliyim.. guncellemeler yapilmamisti 2 haftadir. onlari da yaptim ama sorun cozulmedi.

mevcut sistemim uzerine sorunu cozmeye yonelik bilgiler verirseniz sevinirim.
------------------------

@Sypro;
Aynen dediginiz gibi. firefox ile mail atamiyorum.

terrior

Alıntı yapılan: Sypro - 18 Kasım 2008 - 18:57:23
Şimdi, sorun "mail atamamanız" ise verilen çözüm çok yerinde. Opera ile sorunu çözebilirsiniz.
Ama sorununuz "Firefox ile mail atamamanız" ise orda işler değişir.
Önce sorunu tanımlayalım ki yanlış anlaşılmalar olmasın.

Aynen dediginiz gibi. firefox ile mail atamiyorum.

Xenophobia

Gmail veya eşdeğer bir başka mail server üzerinden mail gönderip alabildiğinize eminim. Çünkü bu sorun aynı şekilde yaşandı burada.

İlk yaşayanın siz olabileceğini düşünmeniz çok garip, ayrıca benim önerimi çarpıtmayın. Opera da özgür bir yazılımdır.Yani Windows örneği mantıksız.

Ubuntu'yu sil, Pardus kur demek daha doğru olur.

Bu başlık altında da benzer bir sorun yaşanmış ve bakın nasıl çözümlenmiş.

heartsmagic

Tüm açık Firefox pencerelerini kapat, uçbirime geç. Şu komutla Firefox'u çalıştır:

firefox -safe-mode

Daha sonra tekrar dene eposta göndermeyi, durumu değerlendirelim.

Not: Arkadaş Opera alternatifi istemiyorsa bence o tavsiyeyi es geçin. O şekilde çözmek isitemiyorsa yapacak bir şey yok, kendi kararı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

olaki

Selam..
Arkadaşlar hotmail arayüzünü değiştirdi, sanıyorum ondan.
Ben de aynı sorunu yaşamıştım.
Geçen 'flash' olabileceği söylenmişti... ama anlayamadık.
Eklentiden kaynaklı değil...

heartsmagic

Ben de yanlış verdiğim komutu düzelteyim:
firefox -safe-mode
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Tüm güncellemeleri dışında sadece java ve flash kurulu sistemimde (opera kullanıcısıyım, o yüzden ff'e AdBlock Plus dışında bir eklenti yok) sorunsuzca mailime bakabiliyor, mail atabiliyor, gelenlere cevap yazabiliyor, yapılacak ne varsa yapabiliyorum.
Kullandığım sürümler: Firefox 3.0.3, Ubuntu 8.10

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

matrax_41

Alıntı yapılan: Xenophobia - 18 Kasım 2008 - 19:06:10
Opera da özgür bir yazılımdır.

Konuyla alakasız ama operanın da özgür yazılım olduğunu söylemişsiniz bildiğim kadarıyla opera özgür bir yazılım değil sadece ücretsiz dağıtılıyor

Xenophobia

Alıntı yapılan: matrax_41 - 18 Kasım 2008 - 19:56:57
Alıntı yapılan: Xenophobia - 18 Kasım 2008 - 19:06:10
Opera da özgür bir yazılımdır.

Konuyla alakasız ama operanın da özgür yazılım olduğunu söylemişsiniz bildiğim kadarıyla opera özgür bir yazılım değil sadece ücretsiz dağıtılıyor

Özgür yazılım tabirini yanlış kullanmışım haklısın, ben lisans ücreti ve bedava iken kullanmak zorunda bıraktığı reklamların kaldırılmasını kast etmiştim. Arkadaşın Windows örneğine de bu yüzden uymadığını anlatmak istedim.

erginemr

Arkadaşlar,

Firefox'ta şimdi denedim, tarayıcınızı güncelleyin uyarısının ardından aynı hatayı ben de aldım. Eklentilerle ilgisi yok. MS yine yapmış yapacağını ve Hotmail arayüzünü değiştirerek Firefox ile uyumsuz hale getirmeyi başarmış.

Xenophobia'nın önerisine katılıyorum. Sadece Hotmail'de mesaj yazmak için "sorun düzelene kadar" Opera'yı kullanabilirsiniz. Şimdi Opera'da denedim, gayet güzel çalışıyor. "Hatice'ye değil, neticeye bak" diye boşuna söylememişler.

ironic

denemedim ama bir de ff de siteye  Opera olarak tanıtarak girmeyi deneyin. :P

terrior

Merhabalar,

Firefoxu safemode da da denedim ancak soruna çözüm olmadi.. Hepinize ilginiz için teşekkür ederim. Şimdilik başka bir browserla idare edeceğim. Ben görevimi yapıp Mozilla'ya feedback'imi yolladim. Umarım en yakın zamanda sorunu çözerler.

erginemr

Küçük bir not: Firefox - Windows versiyonunda sorunsuz çalışıyor.

FUBU

Alıntı Yap
Firefox'ta şimdi denedim, tarayıcınızı güncelleyin uyarısının ardından aynı hatayı ben de aldım. Eklentilerle ilgisi yok. MS yine yapmış yapacağını ve Hotmail arayüzünü değiştirerek Firefox ile uyumsuz hale getirmeyi başarmış.

@ergienmir
aslında bu sorunla ilk karşılaştığımda ben de aynısını demiştim ama bu sorun sadece hotmailde yok ki..
aynı sorunla bazen orkut, google maps gibi google sitelerinde de karşılaşıyorum..
dahası hotmailin eski yüzünde de yok muydu bu sorun? ben vardı diye hatırlıyorum. çok hotmail kullanan biri değilim ama..

Alıntı YapKüçük bir not: Firefox - Windows versiyonunda sorunsuz çalışıyor.
sizi bilmem de benim windows için geçerli değil bu.. windowsda da aynı uyarıyı alıyorum..
bence sorun tamamen firefoxda.. sırf bu yüzden opera kullanma sıklığım eskiye göre baya arttı..

Sypro

İyi de benim kullandığım FF ve Ubuntu 'da sorun yok :S
Bu nasıl iş? Gayet de mail attım kendime ve geldi, hiç sorunsuz. Biraz fazla hızlı gittik sanırım sorun var derken.

FUBU

evet ben de bazen sorunsuz giriyorum ama böyle bir sorun gerçekten var. hatta yeni temayla gelen bir şey de değil. bu konu 8.04 varken de açılmıştı.. eminim.
bazen tarayıcınızı yükseltin der hotmail. ff3 çıktığından beri der.  :)
ha önemli bir sorun mu? değil.. opera var işte

olaki

Biraz netleşmeye çalışalım...

Opera önerisini/ısrarını anlıyorum ama sorunun ne olduğunu anlayabilirsek Firefox ve Linux için iyi olacak. :)

Hotmail daha önce de arayüz önerileri/denemeleri yapıyordu... bu sefer değiştirdi.
'Tarayıcınızı yükseltin' teranesi eskiden vardı ama pas geçip/girip iş yapılabiliyordu... şimdi de pas geçip okuma/silme işlerini yapıyorum, yollama da sorun var.

Bu arada ben sorunu Türkçe arayüzde yaşıyorum... ingilizce kullanan var mı?
@sypro, sizin Türkçe ise farkımız flash mı?..