PHP, Wikipedia ve WikiBot Programlama

Başlatan kendinciz, 19 Ağustos 2014 - 20:44:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kendinciz

Arkadaşlar, bir kaç gündür PHP ile ilgileniyorum. Çok ilgimi çekti ve öğrenmeye niyetliyim. Belki bilirsiniz Wikipedia, bazı düzenlemeler için botlar kullanmaktadır. Tabi bunlarıda normal kullanıcılar yapıyor. Gördüğüm kadarıyla bunun için genelde Python dili tercih ediliyor. Ama ben PHP'yi de öğrenme istekli olduğum için PHP ile basit bir VikiBot nasıl yapılır öğrenmek istiyorum. Yani tam olarak demek istediğim, Vikipedi'ye giriş yapıp, sayfaları değiştirecek bir botun nasıl yapılacağıdır. Bunun temelini ufak örneklerle anlatacak birisi çıkarsa hem benim için hem de ihtiyacı olan diğer kişiler için çok yararlı bir kaynak olur. VikiBotlarla ilgili şuraya göz atabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2014 - 10:41:07

Alıntı YapBiraz göz gezidrdim makalede değişik bir şeymiş bende php ile ilgilenmeye başladım okuyunca bende nasıl oluyor bu ya dedim hani :)

Kaynak olarak ben Udemy den RC eğitimin php öğreniyorum seti var 217 ders 3er 5 er dakikalık ona bakacağım 9 dolar bir fiyatı var kaynak sıkıntısı çekiyorsan bir gö at derim.

@ 91011 Hocam, özel mesaj gönderemiyorum da mesajını buraya kopyalamak zorunda kaldım, kusura bakma. Söylediğin kursu bulamadım (sadece İngilizce var galiba) linkini atabilir misin? Bir de sanal kurs olarak mı kullanacağım, yoksa CD falan mı gönderecekler evime?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2014 - 11:06:44

@ 91011 Bir de Türkçe değil o eğitim videoları, anlatılanlardan kaçırdıklarımız olabilir. Aslında bilisimegitim.com diye bir yer var. Kurs veriyorlar, sitesinde yazanlar gayet hoşuma gitti. Ama onlar genel olarak web tasarımla ilgili, ben bot kodlamayla hatta WikiBot kodlamayla ilgileniyorum. Yardımsever birisi çıksada öğrensek.  :))
Kendinciz