Yeni bir oluşum hedefliyorum.

Başlatan mustafao9, 14 Ocak 2014 - 00:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafao9

Yeni bir linux bilgi oluşumu hedefliyorum. Lütfen http://linuxcamia.org/index.php?topic=2.0 alanındaki mesajımı okuyunuz.... Şimdiden teşekkürler...

waroi

Bunun gibi bir çok farklı çalışma var, madem herkesi bir araya toplamak istiyorsunuz neden hazırda bulunan sitelere katılmıyorsunuz? Örneğin: linux.net.tr ve livelinux.org

krwlng

@mustafao9, girmiş olduğunuz bu yolda başarılar diliyorum, Linux için çabalayıp bir şeyler yapmayı düşünmeniz bile yeterince takdiri hak eden bir durum bence. waroi'nin söylediklerine de katıldığımı belirtmek isterim, insanlar çoğu zaman bir hevesle bu tip ortamları faaliyete sokuyorlar, belli bir grup oluşturuyorlar  veya oluşturamıyorlar sonrasında bu oluşum bir süre sonra kişisel veya elde olmayan nedenlerle kaybolup gidiyor, insanlar da emeklerini harcadıkları bir şeyin bir anda ortadan yok olmasına içerleyerek sonraki projelere ön yargı ile yaklaşıyorlar. Yıllardır binbir zorlukla ayakta kalmayı başarmış projelere destek vermenizi tavsiye etmemizin sebebi kısa veya yarı uzun vadede olası bir başarısızlıkta size destek olmuş ve emek vermiş kişilerin üzülmemesi içindir, siz dersiniz ki çok iyi bir altyapı ve uzun zaman dilimine yayılmış ciddi bir proje düşünüyorum, o zaman emin olun size destek verecek insan bulmakta zorlanmazsınız, fakat anlık bir hevesle ilerisi için program yapılmadan oluşan projeler insanlarda yalnızca hayal kırıklığına yol açıyor. Bu kadar uzun yazmamın sebebi, daha önceki yarım kalmış projelerde içimde kalanları bir türlü söyleyememiş olmamdır. Bu şu demek değildir ki, size köstek oluyorum, aksine önünüzdeki zorlu yol için bir yol haritası olması açısından karşılaşacağınız sıkıntıları açıkça söylüyorum. Umarım ben yanılırım da gerçekten harika bir site ve bu forum gibi yıllarca faydalanabileceğimiz bir alan daha kazanır Linux camiası.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

mustafao9

Alıntı yapılan: krwlng - 14 Ocak 2014 - 02:11:30
@mustafao9, girmiş olduğunuz bu yolda başarılar diliyorum, Linux için çabalayıp bir şeyler yapmayı düşünmeniz bile yeterince takdiri hak eden bir durum bence. waroi'nin söylediklerine de katıldığımı belirtmek isterim, insanlar çoğu zaman bir hevesle bu tip ortamları faaliyete sokuyorlar, belli bir grup oluşturuyorlar  veya oluşturamıyorlar sonrasında bu oluşum bir süre sonra kişisel veya elde olmayan nedenlerle kaybolup gidiyor, insanlar da emeklerini harcadıkları bir şeyin bir anda ortadan yok olmasına içerleyerek sonraki projelere ön yargı ile yaklaşıyorlar. Yıllardır binbir zorlukla ayakta kalmayı başarmış projelere destek vermenizi tavsiye etmemizin sebebi kısa veya yarı uzun vadede olası bir başarısızlıkta size destek olmuş ve emek vermiş kişilerin üzülmemesi içindir, siz dersiniz ki çok iyi bir altyapı ve uzun zaman dilimine yayılmış ciddi bir proje düşünüyorum, o zaman emin olun size destek verecek insan bulmakta zorlanmazsınız, fakat anlık bir hevesle ilerisi için program yapılmadan oluşan projeler insanlarda yalnızca hayal kırıklığına yol açıyor. Bu kadar uzun yazmamın sebebi, daha önceki yarım kalmış projelerde içimde kalanları bir türlü söyleyememiş olmamdır. Bu şu demek değildir ki, size köstek oluyorum, aksine önünüzdeki zorlu yol için bir yol haritası olması açısından karşılaşacağınız sıkıntıları açıkça söylüyorum. Umarım ben yanılırım da gerçekten harika bir site ve bu forum gibi yıllarca faydalanabileceğimiz bir alan daha kazanır Linux camiası.
Sayın @Ubuntero Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Ön yargılı yaklaşmadığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi uzun soluklu bir yol seçtik kendimize.  Zaten amacımız tüm insanları Windozun oluşturduğu tekelden kurtarmak ve özgür yazılımla tanıştırmak. Bence bu yolda her neferin attığı bir adım sonsuz bir çığa eklenen bir damla olur. Özgür düşünen özgür yaşar. @wario  arkadaşımızı yanlış olmazsa ben özgurlukicin.org' dan hatırlarım bir çok paylaşımı olmuştu bunu biliyorum. Onada düşüncelerinden dolayı saygı gösteriyorum. Yeni bir site kurmak bence ayrışım değil birleşim. Daha çok insana daha çok mecradan ulaşacağız. Belki bir kullanıcı Ubuntu' yu veya Linux Mint' i sevmiyor olabilir. Bu nedenle bu sistemlerin Türkiye forumlarına katılmıyor olabilir. Biz bu ayrımların olmayacağı bir Topluluk oluşturmak istiyoruz. Nedir tüm Linux' lar kardeştir ve linux için hizmet eden tüm sitelerde aynıdır benim gözümde. Ben Linux' un artık yılmaz bir ferdi olarak 7 yıldır bir şekilde işlettiğim http://www.harbisite.com'u terk etme ve faaliyetlerini durdurma kararı aldım. Çünkü aynı anda iki iş olmaz. İki işi yaptığınızı düşünüyorsanız aslında bir işi tam olarak başaramamışsınız demektir.

waroi

@mustafao9 yanlış anlama köstek olmak için yazmadım @krwlng ile aynı görüşteyim bende bir süre sonra sessiz kalan forumlar olmaması için hali hazırda bulunan forumlara destek vermek daha iyi diye düşünüyorum aynı amaçla yollarına devam eden forumlardır verdiğim örnekler, fakat fazla kullanıcı çekemediler çünkü ubuntu kullanan burada takılıyor pisi kullanan orada pardus kulanan şurada diye ayrılıyor millet ve birbirlerinin bile forumlarına pek girmiyor, girse de tartışma yaratıyor sadece. İşte bu yaklaşımların içinde senin düşündüğün amaçla var olmaya çalışmak çok zor. Şu an bunu yapmaya çalışan forumlarda bu yüzden çok sessiz zaten. Sitenize gireceğim, umarım bizi yanıltır, çünkü öyle bir yere hepimizin ihtiyacı var.

mustafao9

Sayın @waroi sizi gayet iyi bir şekilde anladım. Yenilikleri insanlara kabullendirmek gayet zor bir olay. Zaten ilk başta belirttim. Sizin olumlu yada olumsuz eliştirilerinize her zaman açık durumdayım. Eğer eleştiriyi yorumluyabiliyorsak o zaman doğru yola ilerleriz. Siteyi yeni oluşturuyoruz. Burada sizlerin yardımlarına çok ama çok ihtiyacımız var. Sizlerde saygıdeğer görüşlerinizi bizimle paylaşın....

waroi

Camia Forumda da yazdığım gibi Linux'un konuşulduğu, Özgür Yazılımın konuşulduğu her ortamda bir şekilde bulunmaya çalışıyorum zaten elimden geldiğince. Camia Forumda da zaman buldukça bir şeyler paylaşmaya çalışırım (Gerçi 2-3 hafta sonra asker olacağım ama gidene kadar zamanım oldukça takılırım). ;)