[Çözüldü] Ubuntu'yu kaldırmak.

Başlatan skyprotector, 29 Temmuz 2013 - 05:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skyprotector

Arkadaşlar flash bellek ile ubuntuyu D: 'ye 20gb şeklinde kurdum. Şu anda kaldırmak istiyorum bilgisayar normal windows olarak açılıyor seçim ekranı gelmiyor fakat ben windowsa girdiğim de D'yi göremiyorum ne yapmam lazım?

kalkan1973

Bilgisayarım SAĞ TIKLA + YÖNET  + bBİLGİSAYAR YÖNETİMİ + SOL TARAFTA DİSK YÖNETİMİ = DİSK bmlümleri karşına çıkar. Burada D: olarak ayırdığın kısmı sağ tıkla sil yeniden bölümle... VİSTA 7 VE 8 İÇİN GEÇERLİ...
Evde İşte her yerde Linux

skyprotector

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 29 Temmuz 2013 - 06:14:05
Bilgisayarım SAĞ TIKLA + YÖNET  + bBİLGİSAYAR YÖNETİMİ + SOL TARAFTA DİSK YÖNETİMİ = DİSK bmlümleri karşına çıkar. Burada D: olarak ayırdığın kısmı sağ tıkla sil yeniden bölümle... VİSTA 7 VE 8 İÇİN GEÇERLİ...

Teşekkür ederim yaptım. Şimdi ubuntu komple silindi dimi?

MRWhite

D: bölümünde başka dosya bulunmuyorsa silinmiştir. Dilerseniz sağ tıklayıp özelliklerden boş alana da bakabilirsiniz.

burk

Burada iki garip nokta var, ilki kurulumdan sonra grub ekranı gelmeden Windows'un ön tanımlı olarak çalışma durumu. Normalde bu Ubuntu olur, siz ayrıca bir şey yaptınız mı?  İkincisi ise D diskinin görünmeme durumu, Ubuntu kurulumu sırasında ext4 biçimine dönüştürdüğü için bu alanı Windows'da görmemeniz normal ancak kalan alanın görünmesi gerekirdi.

okayokay

Galiba grub silinince geri windows' a dönemeyecek ve cevap yazamayacak :D 
Okay OKAY

skyprotector

Alıntı yapılan: okayokay - 29 Temmuz 2013 - 11:36:37
Galiba grub silinince geri windows' a dönemeyecek ve cevap yazamayacak :D

Arkadaşın dediği gibi yapıp D diskini biçimlendirdim. Sonra tekrardan kurdum. Şu anda bir sorun yok otomatikman windows açılıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2013 - 13:00:29

Alıntı yapılan: burk - 29 Temmuz 2013 - 11:34:46
Burada iki garip nokta var, ilki kurulumdan sonra grub ekranı gelmeden Windows'un ön tanımlı olarak çalışma durumu. Normalde bu Ubuntu olur, siz ayrıca bir şey yaptınız mı?  İkincisi ise D diskinin görünmeme durumu, Ubuntu kurulumu sırasında ext4 biçimine dönüştürdüğü için bu alanı Windows'da görmemeniz normal ancak kalan alanın görünmesi gerekirdi.

Yüklemem şu şekilde oldu. Önce windowsta flash belleğe iso yazdırdım. Ardından bilgisayarı resetleyip biostan flash ile açmasını istedim ve Ubuntu açıldı kurulum yaptın sonra bilgisayarı reset attım. Bu olaylar olurken flash ile açılıyor bilgisayar. Direk olarak ubuntu geldi yani grub ekranından eser yok sadece ubuntu geldi ve bana masaüstünde yükleme ekranı çıktı tekrardan bende onu kapatıp bilgisayarı kullanmaya başladım. Ondan sonra reset atıp biosa girdim ve eski haline döndürdüm. Reset attıktan sonra direk windows açıldı ve windowsa girdim sonra arkadaşların dediğini yapıp ubuntuyu kaldırdım. Ben anlamadığım neden grub ekranı gelmedi, neden masaüstünde ubuntuyu yükle şeyi çıktı ki ileri dediğimde bilgisayarınızda windows ve ubuntu yüklü dedi. Ve son olarakta neden flash belleği birinciye seçince açılıyor, normal haline döndürünce direk windows 7 açılıyordu. Şu anda tam anlamıyla sildim diye düşünüyorum fakat kurulum yaparken bir hata mı yaptım anlamadım.

heartsmagic

Çözülen konularımız için: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.