Video düzenleme için uygulama önerisi

Başlatan pervane2, 26 Haziran 2013 - 01:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pervane2

merhaba
arkadaşlar sizden video editor prg. önermenizi istiyorum. windows u en çok edius kullandığım için açıyorum. eğer bu sorunu da halledebilirsem hemen hemen windowsla hiç işim kalmayacak gibi.
edius ile yapabildiklerimi (türkçe veya ingilizce farketmez) yapabileceğim bir video editor programı önerebilir misiniz?
Erkek Adamın Kaynak Kodu Açıkta Olur

heartsmagic

@pervane2, bu konu hakkında forumda birçok başlık vardır, onlara baktın mı, arama yaptın mı?

Bir de öneri istediğin uygulama için bir başka uygulama ismi verip öylece bırakma lütfen. Öneri yapacak kullanıcılar o uygulamanın ne yaptığını anlamak için arama yapmaları gerekecek. Bunun önüne geçmek için lütfen örnek verdiğin uygulamanın neler yaptığını sen anlat.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pervane2

@heartsmagic, dostum öncelikle yanıtın ve yönlendirmen için teşekkürler.

bundan önce cinelerra'yı kurdum, ama kullanımını bi türlü başaramadım. istediğim rahatlıkta değil. diğerleri hakkında da forumda elbette araştırma yaptım. kdenlive, kino, avidemux, openshot gibi uygulamalar olduğunu biliyorum. kdenlive ile kesme birleştirme işlemi gibi bir iki basit işlemin rahatlıkla yapıldığını da kurup, biraz kurcalamayla gördüm. ama edius kadar detaylı mıdır değil midir bizzat kullanan varsa bildirmesini istedim.

edius ile ne yapıyorum:
- kesme birleştirme yazmama bile gerek yok sanırım :)
- video içinde belli alan ve time kodlara blur gibi effectler verebilmeli
- bir kaç videoyu aynı sahneye alıp montajlayabilmeli (söylemek istediğim video içinde sağ, sol veya belirlenen bir yerde video veya resim eklenebilmeli)
- kullanımı çok karışık olmamalı
- farklı çıktılar okuyabilmeli ve render edebilmeli (mpeg, avi v.s)

şimdilik aklıma gelenler bunlar. aslında dediğim gibi forumda araştırma yaptım ama windows ile bizzat edius kullanan arkadaşlar varsa ve alternatif olarak "şu onun işlerini yapıyor, biliyorum" diyen birileri olursa çok sevinirim. böylece tek tek kurup inceleme durumunda kalmam.

yanıtın için tekrar teşekkür ederim.
Erkek Adamın Kaynak Kodu Açıkta Olur

heartsmagic

Açıklama için de biz teşekkür edelim. Gerçi en büyük yardımı yine kendine yapmış oluyorsun burada :)
Varsa bilgisi olan arkadaşlar daha iyi yönlendirme yapacaklardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

kdenlive ile videoda belirli alanlara bulanıklaştırma vs. etkileri uygulayabiliyorsun. Bir kaç videoyu aynı sahneye eklemeyi de yapabilirsin. Senin istediğinden az veya fazlası da vardır belki bunun için kdenlive youtube videolarını izleyebilirsin. Mesela: https://www.youtube.com/watch?v=aEu27QCQUb8
nereye gidersen git kendini de götürürsün.