laptop tavsiyesi.

Başlatan vedia, 10 Haziran 2013 - 15:10:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vedia

Arkadaslar bunula ilgili diğer konulara baktım ama benim biraz farklı bir laptop beklentim var.
aslında MSI ın http://www.sanalmarketim.com/urun/1e4d75c0f82816f60b42a8156b306234/MSI-MSI-GE70-0ND-413XTR-Core-i7-3630QM-8GB-750GB-GTX660M-2GB-17.3#34%3B-Full-HD-FreeDos-%28Hediyeli%29/?ref=akakce&v=1.26.2bu laptobunu düşünüyordum ama AMD işlemcilerin de İntel den pek farkı olamdığını okudum isim için fazla para vermek istemiyorum.
benim bilgi almak istediğim FREE DOSS bir laptop işlemci olarak İ7 2,4 karşılğı ve ekran kartı ubuntu veya diğer linux sürümleriyle desteği olan bir laptop düşünüyorum.
yardımlarınızı bekliyorum.
herkese hayırlı günler.

vedia

Bu konuda bilgisi olan yokmu acaba ?

MRWhite

amd laptop alırsanız kapalı sürücüler ile rahatlık ile kullanabilirsiniz fakat amdnin kapalı sürücüleri wine ile pek anlaşmamakta bu yüzden wine ile çok oyun oynayamayabilirsiniz. Öte yandan intel/nvidia bir laptop tercih ederseniz bumblebee kurarak kullanmanız gerekecek.

Thingol

AMD'nin Linux departmanından çok sayıda çalışan çıkarttığı ile ilgili haberler vardı geçenlerde. Intel kadar destek vermiyor Linux tarafına maalesef.

vedia

Peki yukarıdaki laptop fiyat ve performans olarak iyimi ?