[Çözüldü] G550 wireless sorunu

Başlatan hazar1907, 01 Nisan 2013 - 11:59:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hazar1907

Arkadaşlar ubuntu 12.10 sürümü kurdum. kablosuz bağdaştırıcı ilk başta çalişmadı.sonra güncellemeler ile düzelttim ama sonra şöyle bir sorun çıktı. Windosw 7i açtığım zaman wireless çalişmiyor. bu durumu nasıl duzeltirim .daha önc kubuntu ve pardus'da yaşamış ama çözememiştim.mecburen silmek zorunda kalmıştım.umarım ubuntuda çözüm vardır

matrax_41

Ubuntu kurduktan sonra Windows ile hiçbir şekilde bağlanamıyor  musun internete.

hazar1907

kablo ile bağlanıyorum sadece. yada her açtiğimde kablosuz ağ driverini silip tekrar kurmak zorunda kalıyorum. o da herzaman işe yaramıyor

heartsmagic

Windows tarafında aygıt hiç mi görünmüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hazar1907

Görünüyor ama ağ bulunamadı diyor. normalde 8-9 tane ağ var etrafta ama hiçbirini bulamıyor

heartsmagic

Windows tarafında kablosuz aygıtın olduğu ayarlar içinde güçle alakalı bir şeyler var mı?

hazar1907

baktım öyle bir ayar göremedim

heartsmagic

Donanımsal bir anahtar var mı kablosuz için, denedin mi? Açıkçası Ubuntu tarafından da çıktılar isteyebiliriz fakat orada kablosuz çalıştığı için ne gibi bir tespit yaparız bilemiyorum.

rfkill list

ne diyor meselâ?

hazar1907

Wireless ve bluetooth için bir açma kafama tuşu var.açık olsa bile ağ bulamıyor. Tuşu kapatıp açıyorum bluetooth açılıyor ama wireless açılsa bile hiçbir ağı bulamıyor.

Sanırım benim bilgisayar linux özürlü :/

[eklenti yönetici tarafından silindi]

gecegezen

Bir aralar vistada kardesimin başına gelmiş bir sorun vardı onun linux ile alakası yoktu aslında windows'un gönderdiği son sürücü sorunluydu donanım aygıtları kısmindan bir önceki sürücüyü kurun ve onu deneyin.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

hazar1907

Alıntı yapılan: gecegezen - 02 Nisan 2013 - 20:26:14
Bir aralar vistada kardesimin başına gelmiş bir sorun vardı onun linux ile alakası yoktu aslında windows'un gönderdiği son sürücü sorunluydu donanım aygıtları kısmindan bir önceki sürücüyü kurun ve onu deneyin.

Sanırım söylediğiniz gibi. sürücüyü sildim, Windows tekrar yükledi otomatik. daha sonra windows uptade'ye baktım Sürücü güncellemesi gelmiş. şu anda onu kurmadım 2 gundur sorun yaşamıyorum.teşekkurler. sanırım sorun çözüldü