Ek sürücüler Çökme Sorunu

Başlatan Tuxie, 28 Mart 2013 - 22:00:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

Uzun bir aradan sonra Ubuntu'ya yeniden geçmek istedim lakin kendisi daha ilk günden üzdü beni. Şöyle bir sorun yaşıyorum. Ek sürücüler daha görünmeden çökme hatası alıyorum.Konsolda çalıştırdığımda çıktı şu şekilde oluyor.
   (jockey-gtk:3491): Gtk-CRITICAL **: gtk_icon_set_render_icon_pixbuf: assertion `icon_set != NULL' failed

(jockey-gtk:3491): Gtk-CRITICAL **: gtk_icon_set_render_icon_pixbuf: assertion `icon_set != NULL' failed
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/jockey-gtk", line 418, in <module>
    sys.exit(u.run())
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/jockey/ui.py", line 468, in run
    self.ui_show_main()
  File "/usr/bin/jockey-gtk", line 94, in ui_show_main
    self.update_tree_model()
  File "/usr/bin/jockey-gtk", line 275, in update_tree_model
    info = self.get_ui_driver_info(h_id)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/jockey/ui.py", line 295, in get_ui_driver_info
    info = self.backend().handler_info(handler_id)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/proxies.py", line 145, in __call__
    **keywords)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/connection.py", line 651, in call_blocking
    message, timeout)
dbus.exceptions.DBusException: org.freedesktop.DBus.Python.ValueError: Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/service.py", line 707, in _message_cb
    retval = candidate_method(self, *args, **keywords)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/jockey/backend.py", line 264, in handler_info
    'recommended': str(h.recommended()),
  File "/usr/share/jockey/handlers/nvidia.py", line 130, in recommended
    nd = NvidiaDetection()
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/NvidiaDetector/nvidiadetector.py", line 68, in __init__
    self.getData()
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/NvidiaDetector/nvidiadetector.py", line 149, in getData
    driver_version = self.__get_value_from_name(stripped_package_name)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/NvidiaDetector/nvidiadetector.py", line 87, in __get_value_from_name
    v = int(name)
ValueError: invalid literal for int() with base 10: 'experimental-304'

fatih@fatih-Aspire-5520:~$

Uploaded with ImageShack.us

Ubuntu 12.04 LTS kullanıyorum. 32 bit sürümü Ekran Kartı Nvidia Ge force  8400 M G     

Nasıl çözülüebilir acaba?

heartsmagic

LC_ALL=C jockey-gtk
ile durum nasıl oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tuxie

(jockey-gtk:8182): Gtk-CRITICAL **: gtk_icon_set_render_icon_pixbuf: assertion `icon_set != NULL' failed

(jockey-gtk:8182): Gtk-CRITICAL **: gtk_icon_set_render_icon_pixbuf: assertion `icon_set != NULL' failed
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/jockey-gtk", line 418, in <module>
    sys.exit(u.run())
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/jockey/ui.py", line 468, in run
    self.ui_show_main()
  File "/usr/bin/jockey-gtk", line 94, in ui_show_main
    self.update_tree_model()
  File "/usr/bin/jockey-gtk", line 275, in update_tree_model
    info = self.get_ui_driver_info(h_id)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/jockey/ui.py", line 295, in get_ui_driver_info
    info = self.backend().handler_info(handler_id)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/proxies.py", line 145, in __call__
    **keywords)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/connection.py", line 651, in call_blocking
    message, timeout)
dbus.exceptions.DBusException: org.freedesktop.DBus.Python.ValueError: Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/service.py", line 707, in _message_cb
    retval = candidate_method(self, *args, **keywords)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/jockey/backend.py", line 264, in handler_info
    'recommended': str(h.recommended()),
  File "/usr/share/jockey/handlers/nvidia.py", line 130, in recommended
    nd = NvidiaDetection()
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/NvidiaDetector/nvidiadetector.py", line 68, in __init__
    self.getData()
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/NvidiaDetector/nvidiadetector.py", line 149, in getData
    driver_version = self.__get_value_from_name(stripped_package_name)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/NvidiaDetector/nvidiadetector.py", line 87, in __get_value_from_name
    v = int(name)
ValueError: invalid literal for int() with base 10: 'experimental-304'

fatih@fatih-Aspire-5520:~$

Genel olarak Bu sorun var biraz önce Gwibber ile uğraşırkende çöktü ve paketleri yükseltin diye bir uyarı verdi.
Burdada Gwibber çökme sorunu var ki kurduğum ek paketler sadece Cairo-Dock ve codec paketleri ekstra birşey kurmadım.

Uploaded with ImageShack.us

heartsmagic

LC_ALL=C kullandın mı? Eğer öyleyse bir de:

sudo LC_ALL=C jockey-gtk

ile dene. Yine açılmıyorsa sonra bakınmam gerekecek ne yazık ki.

Tuxie

Herkese merhabalar tekrar sorunu çözdüm arkadaşlar.Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olması açısından ne yaptığımıda yazayım.

Öncelikle synaptic paket yöneticisini kurdum.Arama kutusuna nvidia yazın ve çıkan paketlerden nvidia-common ve nvidia-updates paketlerini yükseltin.Yeniden başlatın sorun çözülüyor ve jockey-gtk açılıyor.

heartsmagic

Nvidia'nın kurulması ile bu sorun nasıl çözüldü bilemiyorum, gerçi hata kayıtlarında ismi geçmiyor değil.
Çözülen başlıklarımız için lütfen: cozuldukonusu