ATİ 76xx Pencere Kenarları Merdiven Gibi Kırılıyor

Başlatan m.benzer, 17 Şubat 2013 - 07:09:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m.benzer

İyi günler aslında yeni konu açmak istemedim kartımın kurulumunu anlatan konu http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35396.0 bu konuda mevcut sorunum kısaca pencere kenarları yukarıdan aşağı dogru merdiven gibi kırılma gösteriyor fakat bunu sadece ati ekran kartında yapıyor catalys control merkezinden yönetici olarak kartı onboard olan intele çevirdiğimde hiç bir sıkıntı meydana geliyor garantiye gönderdim işletim sistemi sorunu dediler. Win 7 kurup yolladılar şu an tekrar ubuntu 12.04 kurdum kafamı bulandıran nokta 1.5 ay önce böyle bir durum yoktu ati 12.6.86x driver kurulumu yapıyordum günceleme çıkınca sıfırdan 13.1 sürümünü de kurmuştum sorun yoktu bir gün format attım ve artık ati ekran kartında bu sorun var yardım ederseniz sevinirim iyi günler iki kartında çıktılarını ayrı ayrı vereyim

--İntel çıktıları--

l100s@l100s-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$ fglrxinfo
display: :0  screen: 0
OpenGL vendor string: Tungsten Graphics, Inc
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Ivybridge Mobile x86/MMX/SSE2
OpenGL version string: 2.1 Mesa 8.0.2

--Ati çıktıları--

l100s@l100s-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$ fglrxinfo
display: :0  screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: AMD Radeon HD 7600M Series
OpenGL version string: 4.2.11762 Compatibility Profile Context

Fotoğrafını çektim ama çok ince bir yırtılma görünüyor kullanırken daha belirgin yukarıdan aşağıya titreme şeklinde iniyor umarım çözüm bulunur

http://f1302.hizliresim.com/16/k/k6c36.png

Yedionbir

sadece bir tahmin üzerinden verebileceğim öneri :

amd catalyst control center' a girin
sol menü listesindeki görüntü seçeneklerine girin... bozulmasız menüsüne girin ve ilk seçenek olan bozulmayı azaltmak için bozulmasız masaüstünü etkinleştirin seçeğini etkinleştirin.

if

@m.benzer, bilgisayarın marka ve modeli nedir? Şu an hangi AMD sürücüsünü kullanıyorsunuz?

m.benzer

Amd sürücüsünü code açıklamasını yazmak için açtım normal de İntel sürücüsünü kullanıyorum. Defalarca format attım düzelmedi HP bana işletim sisteminizle alakalı dedi windows7 kurup gönderdi çözüm bulabilirsek sevinirim. Cihazımın modeli hp pavilion g6 2008-et

if

Uçbirimi açın ve cat /var/log/Xorg.0.log > xorg.txt
dmesg > dmesg.txt
komutlarını yürütün ve ev dizini içindeki txt dosyalarının içeriğini buraya aktarın.

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager kurulumundan sonra compiz ayar yöneticisini açıp Genel > OpenGL altındaki Sync to Vblank seçeneğini işaretleyin. Sonra sudo amdconfig --sync-video=on
komutunu verin. Oturumu kapatıp açtığınızda sorun devam ediyor mu?

m.benzer

devam ediyor sorun sadece compiz' den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. compiz kapalıyken de aynısı oluyor

if

m.benzer

Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın çıktılar;

nome@nome-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$ dmesg > dmesg.txt
nome@nome-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$ cat /var/log/Xorg.0.log > xorg.txt
nome@nome-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$ sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
[sudo] password for nome:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
compizconfig-settings-manager zaten en yeni sürümde.
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 316.
nome@nome-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$ sudo amdconfig --sync-video=on
failed to set textured video sync
Warning: Option 'TexturedVideoSync' doesn't affect running session.
Using /etc/X11/xorg.conf
Saving back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx-0
nome@nome-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC:~$

şeklinde durumda değişiklik olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Şubat 2013, 14:40:27

Verilen kodları girdiğimde aşağıdaki *bağlantıda mevcut olan txt dosyaları oluştu içeriğini incelemek isterseniz

http://www.dosyasitesi.com/download.php?file=48a13aee280d7b969626a4b548d78016

if

@m.benzer, bir şey bulamadım çıktılarıdan. Biçimlendirmeden önce kurduğunuz AMD sürücülerinde sorun yaşamamaktaydınız değil mi? Ama biçimlendirmeden sonra böyle bir sorun var. Bir buçuk ay önce sorun olmadığını söylediniz. Bir buçuk aydır Ubuntu kullanmıyordunuz ama tekrar kurmaya karar verdiniz ve bu sorunla mı karşılaştınız?

m.benzer

Ubuntu kullanıyordum bir gün format atmam gerekti ve attım sonra farkettim ki bu sorun meydana geliyor windows kullanmaya başladım daha sonra windows' ta da aynı sorunun meydana geldiğini farkettim ilginç olan oyunlarda grafiksel bir problemim yok sadece masaüstü pencerelerinde sorun yaşıyorum garantiye gönderdim dediğim gibi windows kurmuşlar fakat durumda bir değişim olmamış

guopx

bilmiyorum söylendi mi  amd sürücüsünü kullanıyorsanız amdcccle ile açın display options > tear free özelliğini aktifleştirin
http://osarena.net/wp-content/uploads/2011/04/ati-tear-free-desktop-settings.jpg
bunun dışında windows 7 aero kullanırken kesinlikle kırılma olmaması gerekli aero kullandığınıza emin misiniz acaba?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.