Bilgisayarınızda Ubuntu yanına Windows da kurulu mu?

Başlatan eren, 25 Eylül 2008 - 17:26:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarinizda Ubuntu yanina Windows da kurulu mu?

Evet
598 (61.8%)
Hayır
329 (34%)
Sanal olarak kurulu
41 (4.2%)

Toplam Oy Verenler: 625

asicok

Merak ediyorum neden  windows dan vazgeçilmez olmuş benim göremediğim başkaların gördüğü ne var yada alışkanlıklarmı diyip geçeceğiz anlamadım.Galiba her şeyi windows gibi olsa sanırım gene bu millet windows kullanacak.Okuldaki bilgisayar öğretmenlerine sordum onlarda windows kullanıyorlar.Neden linux kullanmıyorsunuz dedim nedeni yok dediler.Ama bir gün herkes ubuntucu olurlarsa o zaman sorarım şimdi neden linuxcu oldunuz ama o zamanda ubuntu dan vaz geçiremeyiz.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

Sedo79

Bir gün windows live linux için bir msn yaparsa (mac gibi) windowsu o gün siler atarım..

Şuan Linux dağıtımlarının en büyük eksikliği MSN türü programlardır..
Sadece amsn'de kamera desteği var ve sağlıklı değil..
Dosya paylaşma konusaunda maalesef hepsi sınıfta kalıyor..
50-100 kb ile dosya göndermek istiyorum fakat, Linuxte bu hızı destekleyecek hiç bir program yok..

Sonuç olarak, 10.04 alpha çıktığından beri, günlük işlerimde bile alpha kullanıyordum ve şuan kararlı sürüm kullanmaktayım.. alpha 1-2-3 beta 1-2 ve rc kullandım.. Ubuntu aşkından vazgeçemem ama dediklerimde olsa şahane olurdu.. Tabi illa MS yapsın demiyorum, o ayarda her türlü özelliği destekleyen bir yazılım yapılırsa, yine windows rahat rahat terkedilir..
Tabi o yazılıma MS izin verirse..
Gerçekçi olalım fanatikçe yorumlardan kaçınalım..

hobaaaaaaaaaaaa night train

eribol

Normalde bu eleştirilere cevap yazmak istemiyorum ama yeni kullanıcıları korkutmanın manası yok. Kopete kamera desteği veriyor, amsn, emesene de hakeza aynı destekle geliyor. Kendi aralarında çok güzel anlaşıyorlar. Skype ile hem sesli hem de görüntülü sohbet etmek mümkün. Dosya gönderme konusunda şahsen hiçbir sorun yaşamadım ben. Karşıdaki kullanıcının gönderme hızına bağlı olarak dosya transferi sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor.

asicok

Evet ama kullanmıyorum bazen gelen misafirler kullanmak istiyor o kadar ama genede var duruyor çekincelerimmi var bilemicem ama ilis sorunu çözülmeden her halde windowsa gebeyim devlet beni mahkum ediyor.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

Quemoy

Evet demin vistada bir işim çıktı ve netten bağlanmam gerekti netekim kablosuz ağ bile bulamadı kendileri.. :D
Açtım ubuntumu çatır çatır sörflüyorum :D

Bu arada insanları MSN alışkanlığından vazgeçirip Skype yöneltmek lazım ..
Bir dönem irc çılgnılıgı vardı daha sonra ICQ dönemi o bitti MSN .. Gunun birinde MSN de miladisini doldurur kim bilir :D

sem

Şimdilik okul nedeni ile gerekiyor ve bir aralar C#'a merak salmıştım, o nedenle yanında lazım olursa diye XP yüklü...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bashfulfish

benim gibi bilgisayardan televizyon izleyen biriyseniz windows dan vazgeçemiyorsunuz. maalesef ubuntu ve linux bu konuda çok yetersiz kalıyor. ayrıca onca zamandır aramama ve bir dolu program denememe rağmen bir winamp bir kmplayer a kafa tutacak programları da bulamadım. oyun olayına hiç girmiyorum.

hakperest

Kuruluydu lakin kaldırdım, sanala kurmayı düşünüyorum artık. Birkaç şey kaldı, onlar da olursa yakında "Windows benim için bitmiştir." diyeceğim galiba.
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

BELLEROPHONTES

herhalde çok uzun süre (2 bilgisayarım olana kadar) silemicem. Windows'ta çalışan acayip acayip programlar gerekiyor çünkü. Catia,Solidworks,Maxsurf gibi şeyleri ubuntuda çalıştırmak isterdim. Ama maxsurf imkansız.
Yeniden sevdalandım bir yazılıma, bağlandım doyasıya... :D :D :D

altintasi

Dizüstü bilgisayarımda Ubuntu kurulu.. Kimi arkadaşlara göre "zehrimi" çevredekilere de aşılıyorum. Pek çok kişi ben konuştukça Linux'u sormaya ve geçmeye meyillli olmaya başladı. Masaüstü bilgisayarımda da Ubuntu'ya geçeceğim ama önce temizlik yapmam gerekiyor(Belki arada bir oyun oynadığım için Windows 7 kurabilirim yanına. Ama sadece oyun oynamak için olabilir!). Windows 7 Enterprise lisansım var ama emin olun ki hiç aramıyorum kendilerini.. :)
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

krwlng

Evet kurulu, farklı sabit disklerde kurulu ve anakartımdan F9 tuşu ile açılışta seçiyorum hangi sabit diski başlatacağımı. Fakat bir süredir öyle bir alışkanlık oldu ki makinemdeki windowsun nasıl göründüğünü unuttum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

microshade

windovsun yanında ubuntuyu kurmak için ubuntuyu indirdim 10 gündür onun yanına ubuntu kurabilir miyim,windows c de,d'de de muhasebe programı var bu ikisine dokunmadan ubuntu kurulabileceğini öğrenemediğim için kuramadım ubuntuyu silip microsoftun ***** katlanmaya devam edeceğim galiba durum onu gösteriyor.:(
...SUDO... Süper Ubuntu Dergi Organizasyonu

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: microshade - 18 Mayıs 2010 - 14:44:08
windovsun yanında ubuntuyu kurmak için ubuntuyu indirdim 10 gündür onun yanına ubuntu kurabilir miyim,windows c de,d'de de muhasebe programı var bu ikisine dokunmadan ubuntu kurulabileceğini öğrenemediğim için kuramadım ubuntuyu silip microsoftun ***** katlanmaya devam edeceğim galiba durum onu gösteriyor.:(
Sorununuz için yeni bir başlık açıp yardım isteyebilirsiniz, bu başlığın konusu farklı.

alorak

Bazı kullanmak zorunda olduğum programlar için sanal olarak kullanıyorum windows'u.. Yoksa diğer türlü tek yok Ubuntu :) :)
özgürlük için

dj_psk

İnadına değil daha iyi olduğu için Linux!

microshade

Alıntı yapılan: atillux - 25 Eylül 2008 - 20:10:55
Ubuntu ve Mandriva'nın yanında, Windows ve Mac OS X de kurulu. 4 işletim sistemi kardeş kardeş geçiniyorlar. :)

nasıl yaa ;)
...SUDO... Süper Ubuntu Dergi Organizasyonu

sabriyurga

sema

Bugün Win'i tamamen kaldırdım ve en büyük kısma Ubuntu kurdum. Ubuntu'yla yola devam. İhtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum.
susema

antiXa

2005'ten bu yana yalnızca linux!  ;) (Tabii dağıtımlar çeşitli)

alquirel

aslında windows kurulu ama ne oldu bilmiyorum, açılmıyor. benim de hiç uğraşasım yok zaten. ubuntu fazla bile geliyor bana ;)

hydr

kurulu ama biraz ubuntu kullanmayı oğrenelim ilk fırsatta kaldıracam..
Hep kardeş olacak değiliz ya, Yaşasın halkların sevgililiği..

trll_pwll

Amacim tek isletim sistemi olarak Ubuntuya gecmekti ama malesef suan isteklerimin hepsini karsilayamadigi icin Win7 & Ubuntu 10.04 el ele...

erginemr

Bilgisayarım tamirden geldiğinde, Vista'nın tekrar kurularak Ubuntu'mun uçurulmuş olduğunu gördüm. Bu durumu, Wubi ile biraz flört etme fırsatı olarak değerlendirebilirim.

cenin

Corel Draw, Corel Photopaint, Dreamveawer, Fireworks ve Flash olmasa windows hiç olmayacak ama bunlar yüzünden ihtiyaç duydukça virtualboxu tam uyumluluk kipinde açıp işimi görüp kapatıyorum. Allahtan donanımım yeterli ki virtualboxtan çok yüksek performans elde ediyorum yoksa ubuntuyu kapatıp windows açmak ölüm gelirdi bana :D

XRumer

Yeni bir bilgisayar satın aldım. Windows 7 kurulu geldi. Ne olur ne olmaz, belki lazım olur diye iade etmedim. Fakat sonta yanına Ubuntu kurunca hiç bakmamaya başladım. Fakat arada bir Msn'de kameralı görüşme bana ve kardeşime lazım olabiliyor, o nedenle Windows 7'yi hala silmiş değilim. Linux'ta Msn'nin kameralı görüşme sorununu çözebilirsek Windows'u sileceğiz. Kardeşim de Ubuntu'yu çok seviyor, hatta Ubuntu'suz yapamıyor.

Bahsettiğim sorun amsn, emesene, kopete ile çözülmüyor. Verimsiz. Wine ile Windows Live Messenger kurmakla da olmuyor.

Microsoft, Windows Live Messenger'ın dışında başka bir yazılımın Msn'yi doğru düzgün çalıştırmasını istemediği gibi ona yeni özellikler ekleyerek onu geliştirerek onu sosyal ağa dönüştürüyor. Msn, insanları Linux'tan koparıp Windows'a döndürmenin en önemli aracıdır. Çünkü Linux'ta bu soruna çözüm bulunursa benim durumundaki pek çok insan Windows'tan tamamen kopacaktır. Hem de geri dönmemek üzere.