Bilgisayarınızda Ubuntu yanına Windows da kurulu mu?

Başlatan eren, 25 Eylül 2008 - 17:26:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarinizda Ubuntu yanina Windows da kurulu mu?

Evet
598 (61.8%)
Hayır
329 (34%)
Sanal olarak kurulu
41 (4.2%)

Toplam Oy Verenler: 625

eren

Bilgisayarinizda Ubuntu yanina Windows da kurulu mu? Yorum yapabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Xenophobia

Ubuntu yanında SuSE kurulu, bir daha bilgisayarıma Windows sokmak istemiyorum.

Bununla ilgili gerekli sabır sınavını da verdiğimi düşünüyorum. :)

erginemr

Sağolsun Windows alışkanlıklarından vazgeçemeyen aile fertleri, Ubuntu'da çalışmayı reddeden bir Lexmark yazıcı-tarayıcı ve zaman zaman ihtiyaç duyduğum AutoCAD gibi sektörel yazılımlar nedeniyle, bilgisayarımda Windows-Ubuntu beraber kullanıyorum.

Gerekmedikçe Windows'a hiç yüz vermiyorum, o ayrı konu. :)

Mepis

Bilgisayarimda sadece Mepis kurulu. 2004 yilinda Windows bilgisayarimdan tamamen kalkti. Geri donmeyi dusunmuyorum, hatta Microsoft icerik saglayicisi bir firmadan is teklifi aldim ancak kabul etmedim.

Kutadgu

Şu anda beni bağlayan etkenler, AutoCad, Warcraft3/Frozen Throne ve Windows live messenger. Ubuntu da bu üçünü ne yazıkki ya hiç yada istediğim gibi kullanamıyorum. AutoCad zaten hiç kurulamıyor bile FT takılarak wine üzerinden çalışsada net üzerinden oynayamıyorum. Amsn de beklentilerimi karşılayamıyor. Bu üçüne çözüm geldiği gün windowsu bırakırım. Hatta belki ilk ikisi bile yakında yeterli olabilir. Aslında ne yalan söyleyeyim biraz da Ubuntunun kararsızlığı beni korkutuyor.

potasyumsiyanur

evdekiler yüzünden windows kullanımım fazla olmakta
tek başıma kaldığım zamanlarda kullanım önceliğini ubuntuma vermekteyim şuan olduğu gibi :)
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

eldirr

"Bu işi öğrenmek istiyorsam, geri kalan her şeyi silmeliyim ki, geri kalan her şeyi linux ile yapmayı öğrenmeye mecbur kalayım." felsefesi ile tüm sabit diskimi formatlayıp kurmuştum zamanında, o zamandan beri de windows görmedi :)

tragedy10

İlk kurduğum Linux dağıtımında Windowsu silmeye çekinmiştim. Ubuntuyu ise kurduğum 1-2 ay oluyor. Gerçi windows durmasına rağmen ayda yılda bir açıyordum. 2 haftadır da Windows yok sistemimde. Kurlu 2. Linux ise pardus.
Bi daha da windowsu kurmayı düşünmüyorum. Allah muhtaç etmesin.

atillux

Ubuntu ve Mandriva'nın yanında, Windows ve Mac OS X de kurulu. 4 işletim sistemi kardeş kardeş geçiniyorlar. :)

Sypro

Linux kullanmak Windows düşmanı olmayı gerektirmeyeceğinden (microsoft değil, windows) "Evet" kurulu. Ubuntu üzerinde acı çekeceğime istediğim programı çalıştırmak için, geçer windowsta çatır çatır çalıştırırım. İşimi bitirir yine Ubuntu'ya dönerim. Amaçlanan işi en kısa sürede bitirmek ise hedef, bunun için hangi sistemin daha uygun olduğu önemli benim için, gerekirse windowsa geçerim, gerekirse mac os kurarım.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: eldirr - 25 Eylül 2008 - 18:58:01
"Bu işi öğrenmek istiyorsam, geri kalan her şeyi silmeliyim ki, geri kalan her şeyi linux ile yapmayı öğrenmeye mecbur kalayım."

Bir şey öğrenmek istediğim zaman aynı şeyi yapıyorum. Ubuntu'ya da aynı şekilde başladım. Önce ikisi kuruluydu. Hep Windows'a kayıyordum Ubuntu'da yapamadığımda. Sonrasında güzel bir biçimlendirme ile sadece Ubuntu kurdum. Şimdi vazgeçilmez durumda.

fcengiz

Maalesef evet! Sadece Msn üzerinden Görüntülü ve Sesli görüşme için.

eren

Alıntı yapılan: cerkez57 - 26 Eylül 2008 - 04:49:56

http://live.gnome.org/Empathy

Sesli ve görüntülü MSN desteği geliyor. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

fotomusa

Çağlar

hayır onu tamamen reddettim bill amca taş yesin:D
We got a badass over here!

ynt

iş yerinde mecburen Xp, evde ise ben Linux kullanıyorum ailem ise Xp kullanıyor. Bu yüzden mecburen, Linux'un yanında diğer işletim sistemini barındırmak zorunda kalıyorum.

fadike

Alıntı yapılan: Mepis - 25 Eylül 2008 - 17:43:05
Bilgisayarimda sadece Mepis kurulu. 2004 yilinda Windows bilgisayarimdan tamamen kalkti. Geri donmeyi dusunmuyorum, hatta Microsoft icerik saglayicisi bir firmadan is teklifi aldim ancak kabul etmedim.

Bende Microsoft Türkiye Merkez ofisinden teklif almıştım ama kabul etmediler. Neden acaba? Debian üzerinde veritabanlarında çalıştığım için mi?

Neyse anket olayına gelirsek; 2 yıldan beri sistemimde Windows yok. ancak geçenlerde aile fertleri yüzünden (abim ısrarla ne Debian ne de Ubuntu kullanma niyetinde) Windows'a geri döndüm. Ancak hiç yüz vermiyorum. Sadece antivirüs ve ateşduvarı ile Firefox ve MSN yükledim o kadar. Başka hiçbir şey yok. Çoklu ortam dosyaların bulunduğu sabit disklerimde JFS ya da Ext3 biçiminde olduklarından 5 GB'Lik alanda Windows kendi başına duruyor.

Ayrıca her an Gparted üzerinden Windows kurulu diske format atabilirim.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

emrahgny

Benim bilgisayarımda vista ve ubuntu kurulu..

Ben kullanmak istemesemde okulda derslerde kullandığımız yazılımlar hep windows üzerinde çalışıyor.Delphi,schematics,borland c++ kütüphane ve eklenti farklılıklarından dolayı linux da benzerlerini kullanmaya çalışsamda; sınavlar yüzünden windowsa geçmek zorunda kalıyorum.

UBUNTUNA

Alıntı yapılan: Eren - 26 Eylül 2008 - 05:33:43
Alıntı yapılan: cerkez57 - 26 Eylül 2008 - 04:49:56

http://live.gnome.org/Empathy

Sesli ve görüntülü MSN desteği geliyor. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Bu haberi bende birkac gün önce okudum gnome resmi sitesinde acayip sevindim anlatamam..Umarım bu baslangıc olur diğer yazılımlarda bu yönde çalışmaları hızlandırır..

FUBU

Alıntı YapLinux kullanmak Windows düşmanı olmayı gerektirmeyeceğinden (microsoft değil, windows) "Evet" kurulu. Ubuntu üzerinde acı çekeceğime istediğim programı çalıştırmak için, geçer windowsta çatır çatır çalıştırırım. İşimi bitirir yine Ubuntu'ya dönerim. Amaçlanan işi en kısa sürede bitirmek ise hedef, bunun için hangi sistemin daha uygun olduğu önemli benim için, gerekirse windowsa geçerim, gerekirse mac os kurarım.
+1
Ben de böyle düşünüyorum ve hangisi rahatıma gelirse onu kullanıyorum. Gerçi linuxda kesinlikle çalışmayan 2 donanımım var. Böyle düşünmesem de windowsdan vazgeçemem..  :'(

Le0n

Benimde eşim ailesiyle kameralı görüştüğü için vista kurulu duruyor.
sudo apt-get purge windows

serdar

sadece ubuntu kullanıyorum. sd card reader ımı tanıtamadım ama olsun.
vazgeçmiycem tekrar korsan olmayacağım...

Le0n

Alıntı yapılan: serdar - 02 Ekim 2008 - 20:25:18
sadece ubuntu kullanıyorum. sd card reader ımı tanıtamadım ama olsun.
vazgeçmiycem tekrar korsan olmayacağım...
Bu yazıyı görünce aklıma geldi SD.MS kart okuyucum var laptopumda SD kartları okuyo ama Memory Stick kartları okumuyo.Yani bazende MS den resim almak için geçiyorum.
sudo apt-get purge windows

Bedreddin

iTunes, Nokia PC Suite ve Xerox WorkCentre PE114e yüzünden bilgisayarımda XP kurulu :)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

mozakca

İş icabı windowsa bağımlı kalıyor insan. Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığı bütün platformlarında windowsa bağımlı. Sanki windowsun bir getirisi varmış gibi. ilsis.meb.gov.tr adresinde linux ile işlem yapılamıyor. Firefoxun eklentileriyle bir şekilde görüntülüyorsun ama işlem yapmıyor. e-okul keza yine öyle. Mecburen ben  de ikinci işletim sistemini kullanmak zorunda kalıyorum.

Eğer ubuntumla bu sitelere girip rahat rahat işlerimi yapabilsem bir dakika durmam silerim xp'yi. Hesap ettim ubuntuyu 7.04'ten itibaren kullanıyorum. Bu da yaklaşık 1.5 yıllık ubuntu kullanıcısıyım demek oluyor. En fazla ihtiyacım olan programları da az çok kullanabiliyorum. Eeee daha ne isteyeyim.
sevgi, emek ister.