Live Cd'yi sadece Persistent modda kullanmak için ne yapmalıyım

Başlatan Jey@Nfer, 03 Haziran 2012 - 16:46:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jey@Nfer

Arkadaşlar bilgisayarım hasar gördü , şu an bilgisayarım olmadığı için flash diske LinuxLive Cd creator ile ( http://www.linuxliveusb.com/ ) live cd kurdum işim olunca başka bir bilgisayara takıp kullanıyorum.
Yalnız böyle olunca da bilgisayarın açılışı çok zaman alıyor, her sefereinde açılışta gelen "Try Ubuntu" seçeneğini seçmek istemiyorum.

Flash diski bilgisayarıma taktığımda tamamen "Persistent " mod olarak kullanabilir miyim ?
Yani "Try Ubuntu - Install Ubuntu" seçeneklerine hiç gelmeden bilgisayarım direkt olarak flash diskten açılsın istiyorum.
Bunu yapabileceğim bir yöntem var mı?
Şimdiden teşekkürler...
Hırs , azim , tevekkül ...

www.mehmetvahit.net

alquirel

USB belleğinize ISO kalıbını yazdırıp LiveCD oluşturmak yerine, (sabit diske kurar gibi) doğrudan Ubuntu kurabilirsiniz.
Veya USB bellekte kullanmaya yönelik hazırlanmış hafif dağıtımlar kurabilirsiniz.

USB'ye Ubuntu kurmak ile ilgili forumda başlıklar mevcut.

travego0403

Yapmanız gereken Ubuntunun kurulacağı bölümü gösterirken USB bellek olarak ayarlamalısınız. Bu işlem farklı USBler veya Cd den yükleme yaparken olabilir.  Dikkat etmeniz gereken en önemli yer ise Grubun kurulacağı alan. Bunu da USB ye yazdırmalısınız.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman