Wicd Network Manager Sorunu

Başlatan Øguz, 09 Mayıs 2012 - 11:37:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Øguz

Ubuntu 10.10 sürümünde Wicd programını Ubuntunun kendi ağ yöneticisini devre dışı bırakarak sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Ancak 12.04 sürümünde Ubuntu ağ yöneticisini (Sağ üst köşedeki) devre dışı bıraktığımda tarayıcılar ile internette sörf yapıyorum. Günceleme yapıbiliyorum.

Ancak Ubuntu yazılım merkezini kullanamıyorum.

Ubuntunun kendi ağ yöneticisini aktif ettikten sonra Ubuntu yazılım merkezinden program yüklemesi yapabiliyorum. Sorunu çözmek için forum ve google'da arama yaptım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32174.0

"speakerXXL"  isimli arşadaşın anlatmış olduğu yönetimi uyguladım. Sorun çözüldü ancak

Ubuntu içsel bir hatayla karşılaştı diye bir hata raporu sürekli çıkıyor

Hata raporundaki kodları kopyala yapıştır yapamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mayıs 2012 - 14:43:38

Yardım edebilecek kimse yok mu?  :)

burk

@Øguz o hatayla nadiren ben de karşılaşıyordum, ilk kutucuğu kaldırıp ikinci kutucuğu tikleyince sorun düzeldi. :) Bilmiyorum daha başka çözüm bulan var mı diye ama ben şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. :)

Øguz

Alıntı yapılan: burk - 09 Mayıs 2012 - 17:46:58
@Øguz o hatayla nadiren ben de karşılaşıyordum, ilk kutucuğu kaldırıp ikinci kutucuğu tikleyince sorun düzeldi. :) Bilmiyorum daha başka çözüm bulan var mı diye ama ben şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. :)

Bu hata Ubuntuda ciddi bir güvenlik açığına neden olabilme ihtimali olabilir mi? Dünyada en çok kullanılan Linux dağıtımı olan Ubuntu'da Wicd ön tanımlı olarak gelmeliydi.

Problem devam edince Acronis True Disk Image programından Ubuntunun imajını geri yükleyerek eski haline getirdim.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5937.0
İlgili konudaki son bölümde anlatılan Ubuntu network manageri kaldırdım. Sonra wicd ile internete bağlandım fakat gene içsel hata mesajı ile karşılaştım.

heartsmagic

@Øguz, güvenlik açığı teşkil edeceğini düşünmüyorum. Wicd'in öntanımlı olarak gelme konusu ise tartışılabilir fakat sürekli ve arkasında Gnome desteği ile geliştirilen Ağ Yöneticisi yerine kendisinin kullanılacağını şimdilik düşünmüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.