[Çözüldü] Konqueror Hatası

Başlatan Koralp, 11 Eylül 2008 - 02:49:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Koralp

Slm...
Dosya yöneticisi olarak Konqueror'u seçtim daha sonra hdd'ler için masaüstüne kısayollar oluşturdum.Bu durumda iki sorun ile karşılaştım ;

İlk olarak,bu kısayollara tıkladığımda aktif dosya yöneticisi hala dolphin,bunu konqueror olarak nasıl değiştirebilirim?

İkincisi,hdd'lerin kısayollarına birlikte çalıştır konqueror ile çalıştır dediğimde resimdeki gibi bir hata alıyorum.

atomkarinca

Alıntı yapılan: Koralp - 11 Eylül 2008 - 02:49:28

İkincisi,hdd'lerin kısayollarına birlikte çalıştır konqueror ile çalıştır dediğimde resimdeki gibi bir hata alıyorum.

Mantık hatası yapmışsın neyse. Oluşturduğun desktop dosyasını kate ile aç ve içersindeki dolphin satırını konqueror yap kaydet.

Koralp

Kate ile açtım ama o satırı göremedim.Şu şekilde açılıyor ;

atomkarinca

Bir mantık hatası da ben yapmışım anlaşılan :( Neyse iki hatadan bir doğru çıkarmaya uğraşalım.
1.yol:  Kde kontrol merkezi>kdebileşenleri>dosya ilişkileri>media yolunda hdd sürücülerinizi seçin ve uygulama tercih sırasında dolphini en alta taşıyın ve uygula deyin.
2.yol: Konqueror>ayarlar>konqueror programını yapılandır>dosya ilişkileri>inode>directory>genel yolunda  uygulama tercih sırasında dolphini en alta taşıyın ve uygula deyin.
3.yol: /media dizinindeki klasörlere sağla tıklayıp açılan menuden birlikte aç>diğer'i seçin. Birlikte aç penceresine konqueror yazın ve bu dosya türüyle uygulamayı ilişkilendirin kutucuğunu işaretleyin.

Not: 2.yol'u tavsiye ederim.

Koralp

Birinci ve ikinci yolun beraber uygulanması sonucu sorun çözüldü.Yardımınız için teşekkürler.

atomkarinca