Yırtılma Sorunu

Başlatan noktafat, 20 Ağustos 2011 - 20:32:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noktafat

Arkadaşlar bir süredir videolarda ve sistem üzerinde yırtılma sıkıntısı çekiyordum, bugün ati sitesinden driver indirdim ve kurdum, catalyst'in içinde yırtılma ile ilgili bir sayfa eklenmiş olduğunu gördüm, (daha önce bende çıkmıyorda olabilir, yeniden yazıyorsam kusura bakmayın), ilgili ayarı etkinleştirdiğimde artık yırtılma sıkıntım kalmadı;

umarım sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur.
01:05.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon HD 3300 Graphics

-Onboard-

if

@noktafat, hangi ekran kartını kullandığınıza da öğrenelim. lspci | grep VGA

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=25261.0 gibi :)
"tear free" araması ile ulaştım başlığa.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

noktafat

5xxx serisi kartlar için yazıyordu, o konu eskiydi ve ubuntu ve debian altında catalystte öyle bir şeçenek gelmemişti, herhalde benim kart için yeni çıktı diye düşündüm ve başkalarına yardımcı olabilir diye (güncel olduğu için) paylaştım, sorun değil silebilirsiniz;)

heartsmagic

Yanlış anlaşılmasın, genelde başlık silmeyiz :) Tamam, mükerrer başlık istemiyoruz ancak açılmış olanı silmeye de gerek yok elbette.

noktafat

Mod, Admin hep başlık siler, editler :P :D yok yanlış anlamadım:) sadece gerek yoksa durmasına gerek yok ondan dedim, forum  güzel gereksiz pek bir şey yok herhal buda bazı prensipler takip edilerek yapılmıştır, buna mani olmayalım ;)

heartsmagic

Silme taraftarı değilizdir genelde, ne ileti ne de üye :) Prensipler var elbette, anlattığım şekilde, fakat yazılmış bir kaynak, kaynaktır bizim için. En kötü aramalarda buraya gelen hem senin anlatımını hem de eski konuyu bulmuş olur.