Ubuntu Studio Hakkında...

Başlatan drosha, 05 Ağustos 2011 - 00:13:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drosha

Ubuntu studio denemeye niyetliyim ancak bu sürümün standart sürümden tek farkı programların entegre bçimde gelmesimi? yoksa gerçek zamanlı düşük gecikmeli kernel profesyonel olarak hazırlanmışmıdır? Kullananlar var ise yorumlarını bekliyorum özellikle windowsta 2 ve üstü kanallarda kayıt alırken ve düzenlemede çekilen zorluklar konusunda ne kadar iyileşme gerçekleşir? Çoğu programın ya alternatifi var yada kendisi bu konuda sıkıntı yok ancak asio desteğinin olmamasını manuel olarak gidermenin bir yolu varmıdır?
Durumu şöyle özetliyeyim; Zamanında kullandığım masaüstü pc için Leopard (10.5.7) yüklemiştim ve ses kartını tanıtamadım. onboard olanı kullandım. windowsta ne guitar rig kullanılıyordu nede çok kanallı kayıt imkanı vardı ancak leopardda efsaneler yarattı. Böylesi bir durum linux cephesindede mümkünmüdür?

heartsmagic

Soruların geneline ne yazık ki cevap veremem, zira çok alakalı olmadığım bir alan. Fakat gerçek zamanlı çekirdek Ubuntu Studio için daha profesyonelce hazırlanmış mıdır sorusuna gönül rahatlığıyla hayır cevabını verebilirim. Depolardan kuracağın çekirdek ta kendisi olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkankalkan

1- Normal ubuntu ALSA ses sürücüsüyle çalışır. UbuntuStudio da da JACK kullanıyor. (2 sinde de ses kartı tanıtma diye birşey yoktur(?))
2-JACK ' ın ALSA ya göre çok kanallı kayıtta avantaj sağlayacağını söyleyebilirim. Bunun dışında bir programdan gelen sesi diğer programa aktarabilme gibi ek özellikleri varmış ya kullanmadığım için bilmiyorum.
3-Bunun dışında tek fark sadece dediğiniz gibi programların entegre gelmesi ve kendine özgü bir tema.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

drosha

@devilman ses kartının çalışmaması leopard ile ilgiliydi.
Asio desteğinin olmaması çok vahim bir durum. Asio4all winehq ile çalışırmı bilmem ama wine kullandıktan sonra ne anlamı kaldıki?
Donanımı(iyi bir ses kartı, güçlü bir işlemci) güçlü tutarak kullanmak mümkün, onun dışında aynı şartlarda linuxta daha iyi performans sağlayacağına eminim, çok yazık...