Ubuntuda dosya silmek imkansız

Başlatan mcyegen, 01 Ağustos 2011 - 00:03:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

speakerXXL

heartsmagic

Bu dosyaların olduğu çöp yoluna bakarken disk takılıydı, peki kayboldu dediğinde disk yine takılı mıydı?

Olan şey muhtemelen şu, sistem çöpleri birleştirerek tek bir çöp altında gösteriyor. Bu da disk çöp isimlendirmesinden kaynaklanıyordur. Linux üzerinde silme işlemi yaparsan disk üzerinde (Shift+delete kullanmadan) diskin çöpüne gidiyordur ve sistem orayı da görüyordur ortak bir şekilde. Gerçi bugüne kadar benim başıma gelmedi, fakat forumda sanki bir başlıkta daha konuşmuş gibiyiz bu meseleyi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mcyegen

disk takılıydı fakat bilgisayar açıldıktan sonra disk e giriş yapmazsam otomatik olarak bağlanmadığı için çöpte de görünmedi sanırım çünkü şuan tekrar görünüyor, o sıra bilgisayarı yeniden başlatmıştım bu yüzden kayboldu muhtemelen.

veri silme konusunda yardım eden arkadaşlar için; ben bu konuyu bir sorun olarak değil bir eğlence farklı birşey olarak açtım :) veriyi kalıcı olarak silmeyi biliyorum, elektronik mezunuyum hem liseden hem üniversiteden. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yine de. ilk başta mantığım almamıştı o dosyaların ortaya çıkmasına şuan anlıyorum sebebini önemli olan buydu :)
Hello World!

heartsmagic

İlk ileti eğlenceden ziyade biraz garipseme havasındaydı ancak...

Aslında konu açığa kavuşmasaydı ve sen iddianı devam ettirseydin ben sana "bana uzaktan erişim ver, iki dakika içinde istediğin bölümü sıfırlayayım" diyecektim, fakat üzülen muhtemelen sen olacaktın. Adı disk biçimleyicisi olan bir uygulamayla bölümler biçimlendirilirse (veri kurtarma yazılımları konu dışında kalsın) yeniden kurulum sonunda o bölümdeki dosyaların geri gelme ihtimali yoktur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mcyegen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ağustos 2011 - 02:33:25
İlk ileti eğlenceden ziyade biraz garipseme havasındaydı ancak...

Aslında konu açığa kavuşmasaydı ve sen iddianı devam ettirseydin ben sana "bana uzaktan erişim ver, iki dakika içinde istediğin bölümü sıfırlayayım" diyecektim, fakat üzülen muhtemelen sen olacaktın. Adı disk biçimleyicisi olan bir uygulamayla bölümler biçimlendirilirse (veri kurtarma yazılımları konu dışında kalsın) yeniden kurulum sonunda o bölümdeki dosyaların geri gelme ihtimali yoktur.

evet :D ikinci hard diskte olabileceği aklıma gelmemişti o dosyaların, şaşırmıştım bi anlam verememiştim dosyaları orada görünce. işin özü anlaşılınca biraz eğlenceye doğru döndü konu :)
Hello World!