Wine Hiç Bir Exe yi Açmıyor

Başlatan yasence, 04 Haziran 2011 - 00:01:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yasence

Arkdaşlar merhaba linuxta acemiyim ve siz ustalarımdan bilgi almak isiyorum, Wine depodan kurdum ama hangi exe yi açarsam açayım bu hatayı alıyorum , hatanın ekran görüntüsünü attım.
ama önceden denediğim zamanlardan hatırladığım * bir şey var , uçbirimi açıp bir komut yazdığımızda wine editleme bölümü çıkıyor oradan bir satırın dğişmesi ile iş çözülüyordu,ama aradım taradım bulamadım. yardımlarınız için şimdiden teşkkür eder ve bir hatam varsa özür dilerim

[eklenti yönetici tarafından silindi]

MURATSPLAT

Selam

Wine ile  ne çalıştırmayı deniyorsunuz.?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

krwlng

Wine ile çalıştırılan uygulamalar bu tip hataları genellikle dotnetfx eksikliğinden ötürü veriyor, dotnetfx gerekli sürümünü wine ile kurabiliyorsanız kurup öyle deneyin, bir de wine her uygulamayı çalıştırmaz doğal olarak çalışmayan uygulamalar deniyor olabilirsiniz, daha önce çalıştırdım şimdi çalışmıyor diyorsanız, şuan ki wine sürümünüz yeni bir sürüm olabilir her sürüm her uygulamayı aynı çalıştırmıyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

yasence

öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim, önceki notbook garantiye gitmden öncede aynı sorunla karşılaşmıstım,formlardan araştırırken wine ile ilgili bir bölümü txt düzenleyicisile açıp bir yazı satırının düzeltmesini yapmıştım ve daha sonrada sorun düzelmişti,, wine ile önceden çalıştırdığım tüm exe dosyalarını denedim ama olmadı, bu arada ubuntu 10.10 wine 1.3 kullanıyorum.

krwlng

Bahsettiğiniz kod satırı düzenleme ile ilgili bir bilgim yok, fakat winetricks diye bir betik var onu denemenizi önerebilirim, kullanımı hakkında geniş bilgiler mevcut. Yine de bakarız o tip bir değişiklik gözümüze çarparsa paylaşırız.

sema

Başlangıç klasöründeki .wine dizinini silebilir miyiz? Bahsettiğiniz şu değildir sanırım ama yine de vermiş olayım:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,25615.msg306888.html#msg306888
susema

yasence

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ama sorunu şu şekilde çözüme ulaştırdım ama nasıl oldu diye sorarsanız bende anlamadım ama anlatayım,,ne kadar bana hala mantıksız gelsede oldu :),
ilk önce wine 1.3 ü kaldırdım daha sonra wine 1.2 yi kurdum daha sonrada 1.3 e güncelledim çözüm oldu ,,bir anti parantez olarakda şöyle düşünebilirsiniz , wine 1.3 ü kaldırıp tekrar kurarsanızda aynısı olabilirdi diye ama onu ben 4 defa denedim olmuyor,tabi bunu ben acemi olduğum için nedenini anlatamıyorum, bunu açıklamak siz ustalarıma kalıyor,. yardımlarınz için teşekkür ederimç

KemalALKIN

Alıntı yapılan: yasence - 05 Haziran 2011 - 13:52:34
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ama sorunu şu şekilde çözüme ulaştırdım ama nasıl oldu diye sorarsanız bende anlamadım ama anlatayım,,ne kadar bana hala mantıksız gelsede oldu :),
ilk önce wine 1.3 ü kaldırdım daha sonra wine 1.2 yi kurdum daha sonrada 1.3 e güncelledim çözüm oldu ,,bir anti parantez olarakda şöyle düşünebilirsiniz , wine 1.3 ü kaldırıp tekrar kurarsanızda aynısı olabilirdi diye ama onu ben 4 defa denedim olmuyor,tabi bunu ben acemi olduğum için nedenini anlatamıyorum, bunu açıklamak siz ustalarıma kalıyor,. yardımlarınz için teşekkür ederimç
bunu bende denim ya ben çözemedim gitti :S
www.tckemal.ist

sema

@KemalALKIN, başlangıç klasöründeki .wine dizinini silip yeniden dener misiniz?
susema

krwlng

Ben denemek için 1.3 kurdum, hatta biraz önce de bir oyun açtım sorun yoktu, wine 1.3 için güncelleme geldi sanırım, sorunlar düzeltilmiş olabilir.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: susema - 14 Haziran 2011 - 00:49:31
@KemalALKIN, başlangıç klasöründeki .wine dizinini silip yeniden dener misiniz?
Allah'a Şükür Son Ati 11.6 Sürücüsü İle Çözüldü Artık Linuxtayım :)
www.tckemal.ist