Paneli Şeffaflaştırmak

Başlatan begum, 21 Mayıs 2011 - 12:51:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

begum

Forumdaki konulara baktım ama yapamadım. Linux Mint 10 için alt taraftaki panelde sağ tıklayıp şeffaflaştır diyince bildirim alanı saat kısmı falan sabit kalıyor sadece orta kısım şeffaflaşıyor. Panelin tamamı nasıl şeffaflaştırılabilir?

Xmetalic

.
Baarnah bassah olmuyomu :D  http://mageia-tr.org/forum/index.php

Saavedro

Compiz ayar yöneticisini aç.Opacity özelliğini aç.Windows specific settings menüsünde yeniyi tıkla ve alttakini yapıştır.
(class=Gnome-panel) & !(type=Menu | PopupMenu | Dialog | DropdownMenu)
Window values değerini istediğin (50 60 ne istersen göz zevkine göre) şekilde değiştir.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

begum

@Saavedro bunu tüm pencere başlık kısımlarına uygulayabilir miyiz?  Windows 7 gibi.

delicesineseven

@Saavedro buna benzer başka kodlar var mı?
Pencere başlıkları
ubuntu menusu
gibi

Saavedro

Alıntı yapılan: begum - 21 Mayıs 2011 - 13:50:41
@Saavedro bunu tüm pencere başlık kısımlarına uygulayabilir miyiz?  Windows 7 gibi.
En basit Ubuntu Tweak içinde yapabilrsin.Pencere yöneticisi ayarları>pencere dekorasyonu etkileri>etkin pencere şeffaflık seviyesi ayarını kendine göre düzenle.İstersen etkin olmayanıda aynı yaparsın.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

begum

Teşekkür ederim tam olarak aradığım şeydi

decent

Biraz daha genişletilmişi için şu seçenekleri de ekleyebilirsiniz.
Normal | Utility | Toolbar | Fullscreen

begum

Benzer bir sorum daha var. Pek benzer değil aslında ama panelle alakalı.

ctrl alt L tuşlarıyla ekran kilitlendikten sonra panelde herhangi bi değişiklik olursa -örneğin msnden bir mesaj gelirse- kilitli ekranın altında panel ortaya çıkıyor ve ekranın kilitli olmasının bir anlamı kalmıyor. Bu sorunun çözümü var mı?

Saavedro

Alıntı yapılan: begum - 21 Mayıs 2011 - 14:50:24
Benzer bir sorum daha var. Pek benzer değil aslında ama panelle alakalı.

ctrl alt L tuşlarıyla ekran kilitlendikten sonra panelde herhangi bi değişiklik olursa -örneğin msnden bir mesaj gelirse- kilitli ekranın altında panel ortaya çıkıyor ve ekranın kilitli olmasının bir anlamı kalmıyor. Bu sorunun çözümü var mı?
Peki bu sadece msnde mesaj gelince mi oluyor?Eğer sadece ondaysa,kullandığın msn programı içinde ayar vardır.Ekranı kiltlerken "Gelen mesajlar da uyar veya menü de göster diye",onu kapat dene,sonra yine açarsın.Belki kesin yöntemlerde vardır,ben sadece fikir vermesi açısından söyledim.