Arayüz Kullanılmaz Halde

Başlatan agunZagun, 10 Mayıs 2011 - 21:17:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agunZagun

Merhaba arkadaşlar.

Bugün Linux Mint'e geçtim Ubuntu'dan. Klasik olarak ilk önce DVD sürümüne geçirdim, sonra da güncellemeleri kurdum. En sonrasında da ekran kartımın sürücüsünü kurdum. Ekran kartım nVidia GeForce FX5500. Sürüm 96 olanı kurdum, hep onu kuruyordum zaten önce de. Ancak bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra masaüstü simgeleri görünmemeye başladı. Bilgisayar açılırken de bildiğimiz Linux Mint logosunu değil de, dos işletim sistemi açılıyormuş gibi "Linux Mint 10" yazıyor. İyice kafayı yedi.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sema

Grub ekranı geliyor mu ve recovery kipi açabiliyor muyuz?
susema

agunZagun

Bilgisayar normalde açılıyor, ama paneller vesaire gelmiyor. Açıldığında ALT + F2 yapıp, "gksudo nvidia-settings" yapıyorum, oradan çözünürlüğü düşürüp tekrar yükseltince paneller geliyor ama bu sefer de masaüstünde simgeler görünmüyor. Recovery Kip de açılıyor, evet.

sema

Hımm, 10 değil mi bu, 11.04 değil. Şunun çıktısı ne oluyor uçbirimde, bilgisayarın normal açılışında:

gnome-panel
susema

agunZagun

Alıntı yapılan: susema - 10 Mayıs 2011 - 23:28:54
Hımm, 10 değil mi bu, 11.04 değil. Şunun çıktısı ne oluyor uçbirimde, bilgisayarın normal açılışında:

gnome-panel
Bir çıktı vs. gelmedi, yazınca direkt panel açıldı. Tekrar başlattım, bu sefer panelle kısayollar geldi. Ancak hala açılışta dos olarak "Linux Mint 10" yazıyor. Onu eski haline çevirmenin bir yolu var mı acaba?

sema

Hımm, tamam söylediğinizi şimdi anladım gibi. Ubuntu-tweak kurun ve fazladan gelen çekirdekleri temizleyin.
susema

Yiğit Ateş

Plymouth bozulmuş. Mint ile Startup Manager geliyor. Oradan çözünürlüğü düzenlemen gerekli.