Gimp e plug-in eklemek

Başlatan nasilolcekbuisler, 15 Şubat 2011 - 17:17:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

merhaba

gimp e windows da kullandığımız 8bf uzantılı plug-inleri ekleyebiliyormuyuz acaba?ekleyebiliyorsak nasıl ekleyebiliriz?ayrıca exe uzantılı  plug-inleri playonlinux yada wine da kurup gimp de kullanabilirmiyiz?yada windows a kurup oradan asıl plug in bölümünü gimp e aktarabilirmiyiz?

umutubuntu

Yanılmıyorsam depoda GIMP eklentileri olacaktı, ayrıca harici bir eklentiyi GIMP eklenti klasörünün içine atınca da çalışması lazım.
Yazdıklarım afakidir hiç eklenti kurmayı denemedim çünkü.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: umutubuntu - 15 Şubat 2011 - 17:22:39
Yanılmıyorsam depoda GIMP eklentileri olacaktı, ayrıca harici bir eklentiyi GIMP eklenti klasörünün içine atınca da çalışması lazım.
Yazdıklarım afakidir hiç eklenti kurmayı denemedim çünkü.

anladım teşekkür ederim.ben depodaki eklentileri kullanmak istemiyorum windows üzerinde kullandığım eklentileri kullanmak istiyorum.8bf uzantılı olduğu gibi exe olarak kurulumlarda var emulatörlerde devreye girdiği için genel konularada açsammı konuyu acaba?bu bölümde eklentiler ile alakalı olan kimse varmı acaba?

nasilolcekbuisler

gimp e windows da kullandığımız 8bf uzantılı plug-inleri ekleyebiliyormuyuz acaba?ekleyebiliyorsak nasıl ekleyebiliriz?ayrıca exe uzantılı  plug-inleri playonlinux yada wine da kurup gimp de kullanabilirmiyiz?yada windows a kurup oradan asıl plug in bölümünü gimp e aktarabilirmiyiz?

DoGuKaN

Bildiğim kadarıyla 8bf uzantılılar kurulabiliyor ama exe'ler kurulmaz.

nasilolcekbuisler

8bf lerin kullanılması da birşey:D windows sürümlü gimp'e demi kurulmuyor exe ler (linux a doğal olarak kurulmuyor tabi)bir emulator ile kurup entegre etmek denenebilir eğer öyleyse

Yiğit Ateş

Önceki konunuzdan niye devam etmiyorsunuz?

nasilolcekbuisler

gimp ile alakalı kişiler wine yada playonlinux kısmından anlamıyorlar maalesef bu bölümde o konular ile ilgili daha fazla kişi var.

umutubuntu

Konular birleştirildi, ilk açılan konuya eklendi. Konu GIMP ile ilgili olduğu için bu kısımda kalması uygundur.
Şahsi görüşüm Wine yardımıyla eklentilerin ve ilgili .exe'lerin kurulamayacağıdır yapmış olan varsa ki sanmıyorum, buraya bilgisini geçer.   

nasilolcekbuisler

gimp in plug-in klasörüne 8bf uzantılı dosyaları atmayı denedim ama yetkimin olmadığı mesajı geliyor.konsoldan yönetici parolasını girdim yine yetkimin olmadığı mesajını aldım nerede yanlış yapıyor olabilirim

Yiğit Ateş

Dosya yöneticisini gksu nautilus komutuyla açarsanız yetki sorunu olmaz.

DoGuKaN

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 16 Şubat 2011 - 11:24:27
gimp in plug-in klasörüne 8bf uzantılı dosyaları atmayı denedim ama yetkimin olmadığı mesajı geliyor.konsoldan yönetici parolasını girdim yine yetkimin olmadığı mesajını aldım nerede yanlış yapıyor olabilirim

Plug-inleri /home/kullanıcı_adınız/.gimp-2.6/plug-ins/ dizinine atmanız daha iyi olacaktır.