ubuntu .exe dosyalarını çalıştırmak

Başlatan by_mercure, 15 Şubat 2011 - 11:19:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

by_mercure

exe dosyasını keserek, belgeler klosörüne yapıştırın, programa sağ tıklayıp özellikleri seçin, yukarıdan erişişim haklarını seçin aşağıda çalıştırma bölümünde ''bir program gibi çalışmasına izin ver'' seceneğini işaretleyin ve çıkın, daha sonra programı istediğiniz bir bölüme taşıyarak güle güle kullanın :))

serkanburda

Bunun böyle olduğuna emin misiniz? Eğer emin değilseniz lütfen paylaşmayın çünkü yanlış bilgilendirme oluyor. Eğer bu şekilde birşeyi çalıştırmayı başardıysanız da eksik bilgi veriyorsunuz, lütfen tamamlayın. Zira .exe dosyaları sadece çalışma hakları vererek ubuntuda çalışmaz. Bir de lütfen biraz araştırma yapın forumda ve bilgi sahibi olun. Mesela acemiler için ilk durak sizin için uygun olabilir.

by_mercure

benim için önemli olan bir exe dosyasını wine kurulu olmasına rahmen çalıştıramamıştım, bu yöntemi deneyerek çalıştırabildim, test etmek için wine ı kaldırarak bu yöntemi yeniden denedim ve sonuç yine başarılıydı, bu nedenle paylaşım yapmak istedim

serkanburda

Wine olmadan .exe dosyası çalıştırabilmeniz çok ilginç. Ben neden paylaştığınızı sormuyorum, yanlış anlamayın lütfen; paylaşmak istemeniz doğal ve güzel Ancak bilgi eksik: Mesela hangi uygulama çalıştı? Başka uygulamalar da bu şekilde sonuç verdi mi? Wine'nin sisteminizden tamamen kaldırıldığına emin misiniz? Bunları soruyorum çünkü ilk kez bir windows uygulamasının wine vb. olmadan çalıştığını duyuyorum.

by_mercure

yazılım merkezinden tüm wine a ilişkin programları kaldırdım tekrar denedim yine sonuç verdi, neden olduğunu bende tam olarak bilmiyorum, siz sanırım daha deneyimlisiniz, bu yöntemi birde siz deneyin isterseniz

Yiğit Ateş

Böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum.

serkanburda

uçbirimde wine komutunu verip sonuçlarını aktarır mısınız? Bir de çalıştı dediğiniz program nedir? Çalışmasından kastınız nedir?

DoGuKaN

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 15 Şubat 2011 - 12:54:53
Böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum.

Ben sizden daha kesin konuşayım, böyle bir şey mümkün değil. Küçük bir ihtimal Wine'ın ev dizinindeki dosyaları ile bir şekilde çalışıyor olabilir. Bana kalırsa Wine hala kuruludur.

by_mercure

ustalar bir el atsın bakalım, durum hakkında bilgilendirirlerse sevinirim

DoGuKaN

Alıntı yapılan: by_mercure - 15 Şubat 2011 - 13:14:50
ustalar bir el atsın bakalım, durum hakkında bilgilendirirlerse sevinirim
Ustalar? Nasıl bir usta arıyorsunuz bilemiyorum fakat İngilizceniz varsa şurayı okumanızı tavsiye ederim.

reis33

@by_mercure,

Uçbirimde

wine --version

komutunu yürütüp çıktıyı buraya aktarabilir misin ?

confickerbelasi

wine'ı kaldırdığını sanmış olabilir tamamen kalkmamıştır  ondan öyle olmuştur ubuntu çalışan cd ile denesin çalışmaz exeler.

isevinc

wine kaldırmasa bile bir çok .exe dosyası dediği yöntemle çalışmaz ben yazıyı okuduğumdan beri deniyorum çalışan dosya denk geliyor ama sadece exe dosyasının temel görüntüsü geliyor.
Hiç birinde işlevleri çalışmadı.  by_mercure handi exeyi çalıştırdın

Gunef

belgeler klasörünün ayrı bir özelliği mi var ki orada ayarlamayı yapınca çalışsın :)
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

Atamertes

Bir yolu daha var!
Bilindii üzere belgelerim klasörü 3. haçlı seferi sıralarında kral 4. hanry tarfından bulunmuş dönemin papası tarafından kutsanmış bir klasördür.
exe dosyasını bunun içerisine atıp üstüne de 3 ihlas bir fatiha birde gospel okursanız çarpılırsınız... pardon açarsınız  (:

hassann34

yaw arkadaşım wine yi indirip kullanabilirsin.

sinan54

Alıntı yapılan: hassann34 - 08 Mayıs 2015 - 14:02:25
*ya arkadaşım wine yi indirip kullanabilirsin.
kardeşim 4 yılı geçmiş bir tartışmaya niye yorum yapıp milletin kafasını karıştırıyorsun??????????

Ketboga

Alıntı yapılan: sinan54 - 08 Mayıs 2015 - 16:42:25
Alıntı yapılan: hassann34 - 08 Mayıs 2015 - 14:02:25
*ya arkadaşım wine yi indirip kullanabilirsin.
kardeşim 4 yılı geçmiş bir tartışmaya niye yorum yapıp milletin kafasını karıştırıyorsun??????????

sosyopat olduğundan zevk alıyor sanırım böyle saçma şeylerden başka bir izahi olamaz 4 yıl sonra bunu yazmasının :)
Hiçbir canlı kendisinden daha yüce bir varlığa inanç duymadan ve itaat etmeden yaşamını sürdüremez. İnanç duyanlar bu yükten kurtulmak adına kendilerinden daha güçlü kişileri ararlar ve buna karşılık, bunu aradıkları o kişiler de inanç duyabilecekleri daha da güçlü kişileri ararlar. Ve İşte krallar böyle doğar... Ve işte Tanrılar böyle doğar.

bytan

Başlık tarihi fark edilmemiş olabilir diye düşünerek konuyu uzatmadan kapatalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST